blog

Blog header 57afde61e03d12f48242760e6bc3c90c1c204c9a2269909760252f69326111fe

Workshop İçin Salon Kiralama

 

Teknolojik gelişmelerin beraberinde getirdiği iç mekan donanım imkanlarıyla birlikte workshop için tasarlanmış salonlar, mesleki ya da eğitim için sıklıkla tercih edilmektedir. Çalışma imkanları oldukça işlevsel olan bu salonlarda eğitim için bireysel ya da grup çalışmaları yapılabilirken mesleki açıdan ise şirket çalışanları için uygun toplantı ortamları sunmaktadır. Bu nedenle girişimciler, iş alanlarını oluşturmak için ya da firmalarının iş görüşmelerini yapmak için ihtiyaç duydukları toplantı salonlarını ayarlamak amacıyla salon kiralama yoluna giderler.

Workshop kiralama ve bu tarz salonların işlevsel özellikleri:

Workshop ihtiyacı olan ofisler ihtiyaçlarını karşılayacak sayıda salon bulamadıkları durumlarda ortaya çıkan açıklarını kapatmak amacıyla salon kiralama yoluna başvururlar. Workshop özellikleri dahilinde salon kiralamak için öncelikle uygun mekanları analiz etmek gerekir. Çünkü eğitimlerin, toplantı ve seminerlerin yapıldığı mekanların fiziki özellikleri bu faaliyetlerden elde edilen verimi, motivasyonu dolaylı olarak etkileyebilmektedir. Eğitimler, seminerler ya da toplantılar için elverişli mekanları seçerken salonun maximum alabileceği kişi kapasitesini göz önünde bulundurmak gerekir. Küçük çaplı iş görüşmeleri için daha küçük salonlar tercih edilirken büyük çaplı toplantılar için daha geniş salonlar tercih edilmektedir.

Tercih edilen bu salonların arzu edilen şekilde otuma düzenine sahip olması gerekliliğinin yanı sıra dinleyicilerin tamamının konuşmacıyı ve sunumu rahatlıkla görebilmesi de gerekmektedir. Kiralanacak olan salonun seçimi yapılırken mekanın sahip olduğu teknik araçların donanımının sağlam olması gerekmektedir. Bir toplantı salonunda ihtiyaçlar kapsamında bulunması gereken elektronik aletlerin tamamının bulunması ve bunların arızasız bir şekilde çalışır vaziyette olmaları gerekmektedir. Bu sayede seminerler, toplantılar ya da eğitimler sırasında teknik bir arıza ile karşılaşma olasılığı en aza indirilmiş olur. Salonun ses sistemi de toplantı ortamına uyum sağlayacak teknolojiden araçlardan oluşmalıdır.

İletişimin aksamaması için tüm katılımcıların birbirlerini duyabileceği bir ses sistemi dizaynı gerekmektedir. Bu gibi özelliklerin dışında bazı salonlar yemekli toplantılar için uygun tasarlanabilir. Özellikle bu tarz salonlar insanlar tarafından sıkça kiralanmakta ve rağbet görmektedir. Ayrıca bazen toplantı, seminer ve eğitimler sırasında küçük molalar da verilebilir. Bu nedenle kiralanacak olan salonların molalar sırasında kişilerin dinlenebileceği alanlarının olması ve sıcak ya da soğuk içecek servisi hizmetinin bulunması da bireylerin motivasyonu arttırabilmesi için önemlidir. İhtiyacınız olan workshop seçimi için kriterlerinizi belirleyip en makul olan salonu online olarak ya da yüz yüze mekanın sahibiyle görüşerek kiralayabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Vergi İşlemleri

 

Günümüz iş dünyasında sanal ofislerin, girişimcilere ve şirket kurmayı düşünenlere sağladığı avantajlar azımsanamayacak derecede fazladır. Özellikle sağladığı hizmetler bakımından pek çok firma sahibini gereksiz zaman harcamalarından kurtarır. Ayrıca sanal ofisler resmi bir kurum oldukları için vergisel anlamda bir sıkıntı yaratmayacaklardır.

Sanal ofis nedir?

İş kurmayı düşünen veya şirketinin ofis işlerinden sıkılan kişiler için ortaya çıkarılmış bir hazır ofis hizmetleri sistemidir diyebiliriz. Sanal ofis hizmetleri sayesinde gereksiz zaman harcamalarından kurtulursunuz ve işinize daha çok odaklanabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Vergi Yoklaması

 

Günümüz iş dünyasında hızlı iş yapmak çok önemli bir hal almıştır. Bu amaç doğrultusunda sanal ofis adı verilen hizmet kiralama servisleri ortaya çıkarılmıştır. Sanal ofisler sayesinde sizin yerinize yapması üzere pek çok ofis hizmetini kiralayarak zamandan tasarruf edebilir ve işiniz için daha önemli konulara odaklanabilirsiniz.

Sanal ofis nedir?

Sanal ofis adını verdiğimiz şey aslında ofis hizmetlerinin kiralanmasıdır, yani belli bir ücret karşılığında bir şirketin ihtiyacı olan tüm ofis hizmetlerini karşılaması anlamına gelir. Genellikle sık sık seyehat eden, yeni bir şirket kurmayı düşünen veya küçük ölçekli bir şirketi olup ofis işleriyle uğraşmaktan bıkan kişilerin tercih ettiği bir yoldur.

Sanal ofis hizmet paketleri birbirlerinden farklılık gösterseler bile genel olarak şunları içerirler:

[ READ MORE ]

Sanal Ofis ve Muhasebe İşleri

 

Sanal ofislerin iş hayatına sağladığı kolaylıklardan hepimizin haberi vardır. Özellikle yeni işletme açmayı düşünen girişimler için altın değerinde hizmetler sunar. Sanal ofisin verdiği hizmetler yasal olduğundan dolayı muhasebeleştirme konusunda hiçbir sıkıntı yaratmaz ve rahatlıkla işinizi sürdürmenize olanak sağlar.

Sanal ofis nedir?

Daha çok ticaret merkezlerinde kurulan ve hazır ofisin verdiği tüm hizmetleri kapsayan bir ofis hizmetidir. Çok uygun fiyatlar karşılığında bir ofiste verebileceğiniz tüm hizmetleri kiralarsınız ve bu sayede hem zamandan hem giderlerden tasarruf etmiş olursunuz.

[ READ MORE ]

Yasal Adres Hizmeti İçin Sanal ofis

 

Ülkemizde her şirketin bir yasal adres göstermesi zorunludur. Zaten hâlihazırda bir işletmesi bulunan şirketler için bu sıkıntı olmaz; fakat yeni şirket kuracak olup maddiyat bakımından gereksiz harcamalardan kaçmak isteyen bir girişimci için bu önemli bir noktadır. Bunun için sanal ofis adı verilen bir hizmet piyasaya sürülmüştür. Sanal ofis hizmeti sayesinde çok düşük ücretler karşılığında yasal adres başta olmak üzere birçok hizmete sahip olabilirsiniz.

Sanal ofis nedir?

Özellikle yeni şirket kuracak girişimciler için sağlanan hazır ofis hizmetidir diyebiliriz. Sanal ofis hizmeti sekreterlik, iletişim, posta, yasal adres gibi pek çok hizmeti bir arada sunar ve girişimcilerin bunlarla zaman kaybetmemesini sağlar. En önemli hizmetlerden olan yasal adres hizmeti sayesinde devlet kurumlarıyla ilgili meseleler ile ilgilenmek sanal ofis paketlerine dâhildir.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Hizmeti Yasal Mı?

 

Türk Ticaret Kanunu’na göre şirket kurmak için sabit bir adres verilmesi gerekmektedir. Adres iş yeri de olabilir, ev de olabilir, sanal ofis de olabilir. Tebligat yapılabilecek bir adres olması yeterlidir. Vergi dairesi ve maliye açısından önemli olan budur. Bu kapsamda sanal ofis yasaldır.

Hangi sektörde hangi şirket olursa olsun ticari hayatını ve iş ortamını tehlikeye sokmaz istemez. Bu sebeple sanal ofisin yasal olup olmadığı konusunda kafalarda olan soru işaretlerini gidermek gerekmektedir. Sanal ofis çok kullanışlı ve tabi ki yasal bir yoldur. Sanal ofis ortamları profesyonel bir şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca kendi alanında sağladığı avantajlarla gün geçtikçe daha cazip hal almaktadır.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Hizmeti

 

Toplantı odaları  kariyer anlamında ya da kurumsal olarak sürekli özelleşen ve gelişen günümüz dünyasının bu gelişiminin temellerinin atıldığı mekanlardır. Firmaların, bireysel eğitim veren kuruluşların birçok ortak özelliği mevcuttur ama diğerlerinden daha başarılı olma yolunda onları bir adım öne geçiren şey detaylardır. Bu detayların başında da iyi bir toplantı odası temeldir.

[ READ MORE ]

Türkiye’de Nasıl Şirket Kurulur?

 

Türkiye’de şirket kurmak isteyen yabancı sermayeler Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu’na göre yerel şirketler ile aynı haklara ve yükümlülüklere sahiptirler.

Şirket kurma hakları ve yükümlülükleri yabancı sermayeler ve yerel sermayeler için aynıdır. Bu sebeple Türkiye Ticaret Kanunu’nda yer alan tüm şirket tipleri yabancı sermayeler tarafından kurulabilmektedir. Bu kapsamda Türk Ticaret Kanunu; özel sermayeye teşvik eden, Avrupa Birliği standartlarına uyumlu ve Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde olumlu görünüm çizen bir hâl takınmaktadır.

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Kiralama Maliyetleri

 

Yeni bir işe atılmak istiyorsunuz, kafanızda çok güzel fikirler hayata geçirilmeyi bekliyor fakat büyük bir eksiğiniz var: Kendinize ait bir ofisiniz yok. Bu, gerçekten yolunuza taş koyan bir durum çünkü bir firma oluşturuyorsanız somut bir şeylere ihtiyacınız olacak. Ofis ise bunu size sağlayan, çalışmalarınızı devam ettireceğiniz alandır. Peki, ofis açma maliyetlerinden ve sizi bu maliyetlerden kurtaracak LeventOfis’ten haberiniz var mı?

[ READ MORE ]

Workshop İçin Toplantı Odası Kiralama

 

Teknolojik gelişmelerin beraberinde getirdiği iç mekan donanım imkanlarıyla birlikte workshop için tasarlanmış salonlar, mesleki ya da eğitim için sıklıkla tercih edilmektedir. Çalışma imkanları oldukça işlevsel olan bu salonlarda eğitim için bireysel ya da grup çalışmaları yapılabilirken mesleki açıdan ise şirket çalışanları için uygun toplantı ortamları sunmaktadır. Bu nedenle girişimciler, iş alanlarını oluşturmak için ya da firmalarının iş görüşmelerini yapmak için ihtiyaç duydukları toplantı salonlarını ayarlamak amacıyla salon kiralama yoluna giderler.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Hizmeti Nedir?

 

 

İş hayatının yorucu temposuna ayak uydurmanın zorluğunu yaşarken aynı zamanda üst üste girmek zorunda olduğunuz toplantılar da bu işin cabası peki bir toplantı odasından beklentimiz nelerdir? Ne gibi hizmetler sizi daha verimli bir toplantı olmasını sağlar?

İş hayatında toplantı denince zamanın geçmek bilmediği, motivasyonun düşük olduğu bitsede bir an önce gitsek modunun yüksek olduğu bir süreç akla gelir. Birçoğumuz toplantılardan kaçsa da sonunda kendini o toplantıya katılmış bulmaktadır. Özellikle yorucu bir günün ardından gelen toplantı eziyet olarak görülüp beklenti düşük olsa da bu toplantının verimli geçmesi o toplantıyı yöneten kişi için bir o kadar önemlidir.
Verimli bir toplantı için konuları önceden belirlediniz, katılımcılar hazır, zamanı nasıl kullanacağınıza dair gerekli organizeyi yaptınız, dikkat çekmek istediğiniz yerler hazır peki ya toplantı odanız bu büyük toplantıyı kaldırmaya hazır mı? Toplantı odası hizmeti sunan LeventOfis size hangi imkanları sağlıyor?

[ READ MORE ]

Kurumsal Hazır Ofis Nedir?

 

Hazır ofislerin yeni girişimcilere sağladığı kolaylıklar göz ardı edilemeyecek seviyededir. Hem ofis uğraşlarıyla uğraşılmadığı için zamandan tasarruf edilir hem de uygun fiyatlara hazır ofis hizmetlerine sahip olunabildiği için masraflardan tasarruf edilir. Yeni girişimcilerin yanı sıra kurumsal firmalar için de çok kullanışlı olabilirler. Peki, kurumsal firmalar için hangi açılardan avantajlıdır?

Hazır ofis nedir? İçerdiği hizmetler nelerdir?

Klasik ofis masraflarından kaçınmak ve uğraşlarıyla zaman kaybetmek istemeyen işletmeciler için piyasaya sunulmuş bir ofis hizmeti paketidir diyebiliriz. Yeni şirket açan girişimcilerin yanı sıra ofisle uğraşmaktan bıkan şirketler için de kullanışlı olabilir.

[ READ MORE ]

Plaza Ofis Nedir?

 

Plaza ofis kelimesi son yıllarda sıkça duymaya başladığımız terimler arasındadır. Teknolojinin gelişmesiyle, insanların çalışma ortamlarında da daha teknolojik ve modern ortam günümüzde ihtiyaç haline geldi. Peki ya plaza ofis nedir?, plaza ofisin özellikleri nelerdir? Gibi soruların cevabını siz de merak etmiyor musunuz?

Plaza ofis, gösterişli plaza binalarında bulunan ofis ortamlarıdır. Normal bir ofise göre daha şık dizayn  edilmiş, şirket profilinizi yansıtan ya da şirketinize değer sağlayacak detaylara sahip hazırlanmış ofislerdir.

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz

 

Hazır ofisler günümüzün en çok tercih edilen avantajlı çalışma ortamlarından biri haline geldi. Hazır ofislerde her şeyin hazır bir şekilde sizi bekliyor olması çalışanlara sağladığı en büyük avantajlardan birisidir. Hazır ofisler her ne kadar avantajlı olsalar da hazır ofisinizi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Hazır ofisler günümüzün en popüler çalışma ortamlarından biridir. Hazır ofislerin hazır bir şekilde çalışanları bekliyor olması en çekici özelliklerindendir. Eğer iş hayatına adımınızı yeni attıysanız ve kendi işinizi kurmak için yola koyulduysanız hazır ofisler tam size göre. Hazır ofislerde fotokopi ve faks makinelerinizin, masalarınızın ve hatta size sunulan yiyecek-içecek imkânlarının hazır olması sizleri detaylarda boğulmaktan kurtarıyor. Hazır ofisler hakkında iyi yorumları okuduktan sonra sıra hazır ofisinizi seçmenize geldiyse dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Bu noktalara dikkat ederseniz iş hayatınızda sizden rahat ve verimli çalışanı yok.

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Hizmeti ve Maliyetleri Nedir?

 

Bir ofise ihtiyacı olup gereksiz masraflardan kaçınması gereken pek çok girişimci vardır ve hazır ofis hizmetleri, bu ihtiyaçtan doğmuştur. Genellikle pek çok girişimci ve şirket sahipleri ofise ihtiyaç duyar fakat kişisel bir ofis kurmanın maliyeti ve uğraşı çok fazladır. Bundan dolayı günümüzde hazır ofis kiralamaya yönelen girişimci sayısı azımsanamayacak seviyelere ulaşmıştır.

Hazır ofis nedir ve hangi hizmetleri içerir?

Ofis kurulumu aşamasındaki ve sonrasındaki tüm uğraşlardan kurtulmanızı sağlayarak size direkt olarak ofis hizmeti sağlayan bir ofis kiralama hizmetidir diyebiliriz. Hazır ofis hizmeti kiralayarak kira, elektrik ve su faturaları, stopaj gibi pek çok masraflar ve giderler kiraladığınız hizmet bedeline dâhildir, yani ayrı ayrı uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu da zamandan tasarruf etmenize olanak sağlar.

[ READ MORE ]

Günlük Toplantı Odası Kiralama Avantajları

 

Bilgi alışverişinin öneminin bu denli arttığı bir dönemde özellikle toplantı odası kiralama hizmetleri gibi girişimler iş dünyasında çok önemli bir yer kazanmıştır. Şirketlerin kalbi diyebileceğimiz bir yer olan toplantı odası hizmetlerine ulaşmak artık çok kolay bir hal almıştır. Bu hizmet sayesinde pek çok şirket ortağı daha rahat bir şekilde bir araya gelebilir ve görüşebilir. Bunların yanında sadece şirketlerin toplanması amacıyla değil eğitim, seminer gibi pek çok amaç için de toplantı odası kiralanabilir.

[ READ MORE ]

Şirketler İçin Yasal Adres

 

Günümüzde şirketler için yasal adres göstermek zorunludur. Büyük ölçekli şirketler maddi olarak daha rahat olduklarından genellikle yasal adresleri kendi firma adreslerini göstererek hallederler. Fakat orta ölçekli veya küçük ölçekli firmalar,  yani ofis kurmaya çok fazla ihtiyacı olmayan şirketler için yasal adres hizmeti pek çok şekilde temin edilebilir. Bu sayede şirketler maddi açıdan çok büyük tasarruf etmiş olurlar.

Yasal adres hizmeti nedir?

Son yıllarda ülkemizde ve dünyanın genelinde girişimci sayılarında gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Bunun sebebi artık girişimciler için pek çok kolaylaştırıcı hizmet piyasa sunulmuştur. Bunların başında yasal adres hizmeti gelir.

[ READ MORE ]

Şahıs Firması Nasıl Kurulur?

 

Şahıs firması her ne kadar tek başına kurulabilir olarak bilinse de birden fazla kişi ile ortaklı kurulabilir.

Şahıs firması ne demektir?

Şahıs firmasında ortakların sorumlulukları sınırsızdır. Küçük çaplı işletmedir. Tüzel kişiliğe sahiptir. Ortak sayısı bellidir. Sorumlulukları kişiseldir. İş kapasiteleri düşük olacak işletmeler için şahıs firması önerilir.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Şirket Kuruluşu Nedir?

 

Piyasaya yeni bir soluk getiren ve birçok kişinin merak ettiği “sanal ofis” kavramı, öğrenildiğinde birçok girişimci ve şirketin ilgisini çekiyor. Özellikle de yasal olup olmadığı merak edilen sanal ofisler, başta internet üzerinden verilen bir hizmet gibi görünse de aslında açılacak olan şirketin temellerini çok daha sağlam atmasını sağlıyor.

Sanal ofis nedir?

Şirket açmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, yasamız gereğince kurulacak şirket için bir adres belirtmek zorundadır. Bu adres detaylandırılmamıştır ve herhangi bir adres olabilir. Bu yüzden gerçek veya tüzel kişiler, şirketin adresi olarak sanal ofisin adresini verirler. Bu sanal ofiste şirketin bir sekreteri olur ve şirketin kargo, posta ve telefon takiplerini yapar. Bu hizmet birçok firmada ücrete dahildir.

[ READ MORE ]

Toplantı Salonu Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Toplantı salonları işiniz için bir hayli önem taşır. Özellikle kullanacağınız toplantı salonunuzu kiralayacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Dikkat etmeniz gereken bu şeyler sizin ve iş arkadaşlarınızın performansı için ciddi önem taşır.

1 – Konfor

Sizin ve iş arkadaşlarınızın konforunu sağlayacak bir toplantı salonu kiralamanız aslında sandığınızdan daha büyük bir önem taşır. Rahatsız ve problemli bir toplantı salonu kullanırsanız bu durum sizin ve iş arkadaşlarınızın performansını ve konsantrasyonunu bozabilir. Böyle bir durumda ne yazık ki istediğiniz verimi elde edemeyebilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için konforlu, kullananların rahatının düşünülmüş olduğu toplantı salonları tercih edebilirsiniz.

[ READ MORE ]

Şirket Kurma Maliyeti Nedir?

 

İçinde birazcık girişimcilik ruhu olan herkes muhtemelen şirket kurmayı düşünmüştür ve hatta bazıları denemiştir. Piyasada birçok şirket türü bulunur. Bunların kendi çapında prosedürleri vardır. Öncelikle girmek istediği piyasayı iyice araştıran bir girişimci için şirket kurmanın önünde hiçbir engel yoktur.

Şirket türleri

Piyasada en çok duyulan ve bilinen şirketler limited ve anonim şirketlerdir. Bunların dışında komandit şirketler, kolektif şirketler ve kooperatif şirketler vardır. Peki, bu şirketlerin birbirinden farkları nelerdir? Bu sorunun cevabını maddeler halinde açıklayabiliriz:

  • Anonim şirketler: Şirketin sermayesi paylara bölünür. En az 1 tane pay sahibi ile kurulur ve asgari sermayesi 50.000 TL olmak zorundadır.
  • Limited şirketler: En az 1 tane ortak ile kurulur. Asgari sermayesi 10.000 TL olmak zorundadır.
  • Komandit şirketler: Ticari bir işletmenin belli bir ticaret unvanı altında işletilmek üzere kurulduğu şirketlerdir.  Bazı ortakların sorumluluğu sınırsızken bazı ortakların sınırlıdır. Bu şirketlerde asgari sermaye zorunluluğu yoktur.
  • Kolektif şirketler: Komandit şirketlerde olduğu gibi ticari bir işletmenin belli bir ticaret unvanı altında işletilmek üzere kurulduğu şirketlerdir. Fakat komandit şirketlerden farklı hiçbir ortağın sorumluluğunun sınırlanmamasıdır.
  • Şahıs şirketi: Herkesin rahatça çok düşük maliyetlerle kurabileceği bir şirket türüdür. Tek masrafınız aylık muhasebe ücreti olacaktır. [ READ MORE ]

Sanal Ofis Açılışında Vergi Dairesi

 

Sanal ofis hizmeti hem hali hazırda iş yeri olanlar için hem de yeni iş kuran fakat iş yeri açmak istemeyenler için uygundur. Sanal ofis hizmetleri ile ilgili vergi dairesi ve vergi uygulamaları hakkında bilinmesi gereken önemli şeyler vardır.

213 sayılı V.U.K’nun 156. Maddesine göre gerçek ve tüzel kişilerde iş yeri konusu açıklanmıştır. Üzerinden 58 yıl geçmiştir. Bu yasa ile birlikte vergi mükelleflerinin çalışma şekilleri, iş yeri gibi ticari organizasyon gerektiren konularda gelişmeler olmuştur. Son yıllarda vergi mükellefleri yapacakları ticaret için işyeri açmak yerine farklı çözümler kullanabiliyorlar. Home ofis, sanal ofis, hazır ofis, paylaşımlı ofis gibi çözümler vergi mükellefleri için sunulmuştur.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Kiralama ve Avantajları

 

Toplantı, eğitim ve seminer gibi ihtiyaçlar için kullanılabilen toplantı odaları günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu gibi durumlarda toplantı odaları çok uygun fiyatlara kiralanabilir. Fiyatlar da doğal olarak toplantıya katılacak kişi sayısı ve ihtiyacınız olan hizmetlere bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Toplantı Odası Hizmeti Nedir?

Toplantı yapmak için kullanılmasının yanında eğitim, seminer gibi daha birçok amaçla kullanılabilir. Özellikle freelance çalışan ekipler veya küçük ölçekli firmalar için bu hizmet önemlidir; çünkü çok uygun fiyatlara toplantı odası ihtiyacını karşılayabilirler. Ayrıca bu hizmeti veren firmalar genellikle merkezi konumda bulunduklarından ötürü toplantı yapacak ekibin bir araya gelmesi bir tık daha kolay olur diyebiliriz.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Kiralamasında Lokasyonun Önemi

 

Sanal ofis hizmetlerinin önemi yeni girişimciler için göz ardı edilemeyecek bir seviyededir. İçinde bir çok hizmeti barındırmasının yanı sıra bir bakımdan daha firmanıza prestij katar: Lokasyon. Günümüz ticaret dünyasında artık şirketler ve müşteriler iç içe bir hale geldi diyebiliriz; bu da demek oluyor ki bir şirketin ulaşılabilir bir lokasyonda bulunması onu bir tık ileri taşıyacaktır.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Yasal Mı?

 

Değişime direnmek yok olmaya zemin hazırlamaktır. Bu düşünce her piyasa için geçerlidir. Son yıllarda iş dünyasında karşımıza çıkan en büyük fırsatlardan biri sanal ofistir. Hem maddi açıdan hem zaman tasarrufu açısından pek çok avantajı bulunur. Fakat sanal ofis yasal mıdır ve resmi adres olarak neresi gösterilir?

Sanal ofis nedir?

Kendine özel ofis kiralama masrafını gereksiz bulan girişimcilerin belli bir ücret karşılığında hazır bir ofisi kiralayıp, sekreterlik ve iletişim hizmetlerini dilediği süre boyunca satın almasıdır. Her keseye uygun paketleri mevcuttur. Sanal ofiste verilen hizmetleri şöyle sayabiliriz:

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Hizmeti ve Sunduğu Ayrıcalıklar

 

Günümüz ticaret dünyasında her geçen gün artan ofis masraflarına bir çözüm yolu olarak ortaya çıkan hazır ofis hizmetleri pek çok girişimci için vazgeçilemez bir hizmete dönüşmüştür. Özellikle ofis uğraşlarıyla vakit kaybedilmemesini sağladığı için firma sahipleri kendilerini daha fazla işe odaklayabilirler. Tabi ki her işte olduğu gibi hazır ofislerde de konum çok önemlidir ve bu hizmeti veren firmaların büyük bir kısmı konum olarak ticaret merkezlerini seçmişlerdir. Bu sayede hazır ofis kiralayan kişiler direkt olarak ticaret akışının güçlü bir şekilde yaşandığı merkezlerde işlerini idame ettirebilirler.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Hizmeti Kullanım Alanları

 

Fikir alışverişlerinin giderek önemini arttırdığı bu dönemde toplantı odası hizmeti gibi hizmetler de bir ihtiyaç haline gelmiştir. Artık pek çok şirket, çalışanlarını şirketin bir parçası sayarak onlara gereken değeri vermeye başlamışlardır. Bunu ise, çalışanlara gerektiğinde eğitimler ve seminerler vererek veya gerekirse şirket ekipleriyle toplantılar düzenleyerek, şirket hakkında yorumlarını alarak yaparlar.

Toplantı odası hizmeti nedir? Hani amaçlar için kullanılır?

Toplantı odası kurma uğraşları ve masraflarından kaçınmak isteyen girişimciler, ekipler ve firmaların tercih ettiği bir hazır toplantı hizmeti kiralama sistemidir denebilir. Günümüzde pek çok küçük ve büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir.

[ READ MORE ]

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Şahıs firması her ne kadar tek başına kurulabilir olarak bilinse de birden fazla kişi ile ortaklı kurulabilir.

Şahıs firması ne demektir?
Şahıs firmasında
ortakların sorumlulukları sınırsızdır. Küçük çaplı işletmedir. Tüzel kişiliğe sahiptir. Ortak sayısı bellidir. Sorumlulukları kişiseldir. İş kapasiteleri düşük olacak işletmeler için şahıs firması önerilir.

[ READ MORE ]

Yeni Şirket Kuruluşu İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Şirket kurmaya karar veren kişinin öncelikle şirket tipine karar vermesi gerekmektedir. Şahıs şirketi ya da sermaye şirketi (anonim, limited vb.) mi olacağı ilk karar aşamasıdır. Şirket tipine karar veren kişi sonrasında yapması gerekenleri öğrenmeli ve adım adım uygulamalıdır.

[ READ MORE ]

Şirket Kuruluş Maliyetleri Nelerdir?

Şirket kuruluş maliyetleri seçilecek olan şirket tipi ve iş yapılacak olan şehre göre değişiklik göstermektedir. Mali müşavirlik ücreti ve ticaret odası ücretleri tüm şehirlerde farklılık göstermektedir. Bununla beraber vergi dairesi ücreti, noter ücreti gibi ücretler ise tüm şehirler için aynıdır.

Türkiye’de talep gören şirket tiplerinin limited şirket ve anonim şirket olması sebebiyle şirket kuruluş maliyetlerini limited şirket üzerinden anlatılacaktır. Bu maliyetler tüm şehirler için farklılık göstermek ile birlikte aşağı yukarı aynıdır. Bu yazıda İstanbul temel alınarak 2018 yılına ait şirket kuruluş maliyetleri hesaplanacaktır. Yapılacak olan hesaplama sadece bilgilendirme amaçlıdır. 

[ READ MORE ]

Sanal Ofis İle Şirket Kurmanın Faydaları

   

Sanal ofis; işlerinizi fiziki herhangi bir ofis kullanarak yapmanız yerine, ‘sanal ofis’ adı verilen, ofis olarak kullandığınızı gösterebileceğiniz yasal bir adreste bulunan profesyonel ekibin desteğiyle; telefon çağrılarınızın, e-postalarınızın, kargolarınızın size bildirilmesi hizmetidir.

   Sanal ofis; gerçekte bir ofisinizin olmamasıdır. Ofisinizin var olduğunu göstermek adına herhangi bir sanal ofis hizmeti veren firmaya başvurmanız yeterlidir. Ofisinizi bu yasal adresin üstüne açabilirsiniz. Sanal ofis tam manasıyla; iş adresiniz herhangi bir plazada görünmesi; ancak sizin evinizde faturanızı kesip, müşterilerinize ise yasal ofis adresli kartvizitinizi verebilmenizdir. Bu hizmet; her ortamda çalışabilmenizi destekler. Genel olarak freelance çalışan kişilerin tercih ettiği bir hizmet türüdür.

[ READ MORE ]

ŞİRKET TÜRLERİ ve KURULUŞ PROSEDÜRLERİ

 

Türk Ticaret Kanunu kapsamında farklı tipte şirket kuruluşları yapılabilmektedir. Kurumsal ve kurumsal olmayan türde kurulabilen şirketler aşağıda listelenmiştir:
Kurumsal Yapıdaki Şirket Türleri

  • Anonim Şirket ( A.Ş.)
  • Limited Şirket ( LTD. ŞTİ.)
  • Kooperatif Şirket [ READ MORE ]

İnsanlar neden paylaşımlı ofis alanlarını tercih ederler?

 

Birlikte çalışmak gün geçtikçe popülerliğini artıran çalışma şekillerinden birisi. İnsanlar birçok farklı nedenden dolayı bu çalışma biçimini tercih etmekteler. Biz de çalışanların niye bu çalışma alanlarına üye olabileceğini listeledik. Eminiz sizde bu gibi sebepleren dolayı zamanınızın çoğu kısmını verimsiz harcadığınızı düşüneceksiniz.

[ READ MORE ]

Bir Big Mac Fiyatına Paylaşımlı Ofis Alanlarından Kaç Saat Alabilirsiniz?

Tahmin edelim yoğun çalışan birisiniz ve bazı günler öyle oluyor ki öğlen yemek yeme fırsatı dahi bulamıyorsunuz.Bu koşuşturma arasında aslında düşman bellediğimiz fast foodlar kurtarıcınız oluyor. Peki, hiç merak ettiniz mi? Bir Big Mac fiyatına bir çalışma alanında kaç saat çalışabilirsiniz? Mac Work Index’inin bu konuyla ilgili araştırmasını sizinle paylaşalım.

[ READ MORE ]

Sanal Ofisi Kimler Kullanır?

 

Sanal ofis firmalara yasal adres, kargo ve çağrı hizmeti veren ofis çözümü olarak karşımıza çıkar.  Yeni iş kuracaklar için maliyetleri minumuma düşüren ve şirketin var olan ihtiyaçlarına çözüm üreten sanal ofisi kimler kullanır? Sanal ofis hangi sektör çalışanlarına uygundur? Sanal ofisle ilgili aklınızı kurcalayan tüm bu sorulara gelin birlikte yanıt bulalım.

[ READ MORE ]

ADA HAYATI YAŞATAN COWORKING SPACELER

CocoVivo, (Panama)

CocoVivo dünyadaki en benzersiz, uzaktan çalışma ortamlarından biri olmalı. CocoVivo'da doğa yürüyüşü, kürekle biniş veya binicilik yapabilir, daha sonrasında biraz iş yapmak için bir çiftlik kulübesinde veya sahil bungalovunda güneş enerjili çalışan Wi-Fi kullanımını deneyimleyebilirsiniz. Şişirilebilir bir trambolin ve meyve ağaçlarının olduğunu söylemiş miydik?

[ READ MORE ]

SANAL OFİS FİYATLARI NEDİR?

SANAL OFİS FİYATLARI NEDİR?

Sanal ofis fiyatları, lokasyona bağlı olarak belirlenen ve alınan hizmet kalitesiyle birlikte değişen, şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik ek hizmet talepleriyle şekillenen paketler şeklinde karşımıza çıkar. Yeni şirket açacakların ilk aşamadaki kurulum masraflarını minimize eden sanal ofis çözümleri, firmalara yasal adres sağladığı için günümüzde yeni kurulan şirketlerin kurumsal kimlik kazanmalarına yardımcı olur.

[ READ MORE ]

SANAL OFİSLE İŞİNİZİ KURMAK ŞİMDİ ÇOK DAHA KOLAY!

 

İş kurmak istiyor fakat tek başınıza tüm maliyetlerin altından kalkamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Müşterilerinizle görüşürken çağrılarınızın cevapsız kalması ya da kargolarınızın teslim alınamamasından tedirgin mi oluyorsunuz? Kartvizitinize evinizin adresini bastırmak canınızı sıkıyor ve prestijli bir iş adresi kullanarak, müşterilerinize daha profesyonel mi gözükmek istiyorsunuz? İşte tüm bunların çözümü sanal ofis hizmetinden faydalanarak, kurumsal dünyaya merhaba demek.

[ READ MORE ]

SANAL OFİS NEDİR, NE DEĞİLDİR?

 

Sanal ofisler yeni kurulacak şirketlerin işini kolaylaştıran ve onlara sayısız fayda sağlayan yeni nesil ofis çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Sanal ofis, isminden anlaşılacağı üzere herkesin ilk aklına gelen uzaktan ya da hayali bir ofisten ziyade, işinizi prestijli bir lokasyonda kurmanızı sağlayan, kargolarınızı güvenle karşılayan ve şirketiniz adına çağrı hizmeti veren; kısacası şirketinizin ‘varlık’ kazandığı bir hizmettir.

[ READ MORE ]

GÜN IŞIĞININ ÇALIŞMA ORTAMLARINA ETKİSİ

 

Her gün sizi yatağınızdan kaldıran ve çalışmaya götüren nedir? Bu sorunun cevabına ışık tutmak isteyen Question and Retain isimli şirket yaptığı son araştırmasında, çalışanların %40’ını etkileyen en önemli faktörün iş yerindeki değer ve desteklenme duygusu olduğunu söylüyor. Bunları %19 ile entellektüel zorluklar ve %12 ile de ödemeler ve faydalar izlemekte.  

[ READ MORE ]

UZAKTAN ÇALIŞMA HAKKINDA HER ŞEY

 

Uzaktan çalışma (remote working) şekli herhangi bir şirket için hızlı bir şekilde normal çalışma haline dönüşen yeni bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle yazılım firmalarının uzaktan çalışma ekipleri kurmasıyla Türkiye’de de bu akımın başlaması, diğer esnek çalışma iş kollarını da yavaş yavaş bu trende adapte olmalarını sağladı.
Uzaktan çalışma; bir ekip üyesinin geleneksel ofis ortamının dışından işleri yürütmesi, çalışması anlamına gelir. İster ev, ister kafe ya da bir paylaşımlı ofis alanı olsun internet erişiminin mevcut olduğu her yerden bu çalışma şekline kavuşabilirsiniz.

[ READ MORE ]

SANAL OFİSLE TANIŞMAK İÇİN HALA GEÇ DEĞİL!

 

Yeni bir iş kurmak üzereyseniz, sanal ofisle tanışmanın tam zamanı. Neden mi? Sektörünüzde fiziksel bir alana ihtiyaç duymadan işlerinizi yürüten ve çoğunlukla ofis dışında müşterilerle görüşen bir şirketseniz,  sanal ofis kurumsal bir imaj yakalayıp müşterilerinizle var olan ilişkilerinizin sürmesine yardımcı olacaktır. Sanal ofislerle ilgili detaylı bilgi almak için hizmetlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

[ READ MORE ]

Paylaşımlı Ofis Alanı Kiralamanın Avantajları

 

Yeni bir start-up kendilerine daha üst noktalara taşıyabilecek tüm yeniliklerler yakından ilgilidir. Karlılık ve iş dünyasında görünebilirlik elde etmek için tüm var olan potansiyelleri kullanmak ve kaynaklarını olabildiğince verimli kullanmak durumundadırlar. Coworking space olarak bilinen paylaşımlı ofis alanları faydalarından dolayı bugünlerde çok popüler hale geldi. Bu tarz ofislerin faydalarının yanı sıra yeni fırsatlar ve gelecekteki çalışmalarınıza katkı sağlayan yapısı ile birçok sektör için vazgeçilmez haline dönüşmüşlerdir.

[ READ MORE ]

Start-up’ınız için Neden Sanal Ofis Kullanmalısınız

 

Sanal ofisler, start-up’lar arasında gün geçtikçe popülerlik kazanmaktadır. Bu sanal ofislerin temel görevi; yasal adres, posta hizmeti, sanal resepsiyonist ve müşteri hizmetleri sağlamaktır. Bu ofis sistemlerinde, fiziksel bir ofisiniz olmadan ihtiyacınız olan tüm hizmetler size sunulduğu için şirketinizin varlığını sürdürmesine yardımcı olacaklardır. Bununla birlikte, müşterilere sağlanan birçok paket çeşitleri vardır. Bazı paketler, yalnızca bir adres ve posta hizmeti veren  'adrese yönelik' paketlerdir; öte yandan, tamamen dış kaynaklı paketler de mevcuttur. Bunlar çağrı hizmeti, pazarlama ve muhasebe gibi hizmetleri de içeren sanal ofis paketleridir.

[ READ MORE ]

Network Oluşturma: Evden Çalışmak, Yalnız Çalışmanız Anlamına Gelmez

 

Evden itinayla çalışmanın esnekliği birçok insana hitap eder ve mesleğinizi yaşam tarzınıza uydurmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, meslektaşlarınız olmadan ya da farklı sektörlerden insanlar olmadan çalışmak zor olabilir. Bu zorlukların üstesinden gelecek en önemli şey dışarıya çıkıp kendi iş networkünüzü oluşturmaya başlamaktır.

[ READ MORE ]

YENİ ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ: COWORKING

 

Sabah 9 akşam 5 zaman çizelgesinde etkin olan ofis alanlarından uzaklaşıp, ofisten çalışma zorunluluğu modasını geride bırakıp, paylaşımlı ofis alanları ile birlikte çalışma kavramına esnek bir yaklaşım getirdik. Artık insanlar freelancer olarak çalışarak, zaman ve mekan algısını kendilerinin yaratmalarının peşindeler. Bu yüzdendir ki, işe gidip gelme saatleri ve bir ofiste oturup verimsiz zaman geçirmek istememeleri coworking kültürünün gelişmesini sağlamıştır.

[ READ MORE ]

Start-up'lar için 5 Temel İpucu

 

Bir işe başlamak çoğu insanın düşündüğü gibi kolay olmaz. Bu süreçte sizi test etmek ve sınamak için bekleyen birçok şeyler karşı karşıya kalırsınız. İnsanlar, ekip arkadaşları, planlar, kanuni süreçler, iş planlarında yapılan değişiklikler ve çok daha fazlası... Doğru yönde ilerlediğinizden emin olmak için bu ipuçlarını takip edebilirsiniz.
Başlarken kendinize şu soruları sormanız gerekir:

[ READ MORE ]

HOME OFİS ÇALIŞANLARIN SANAL OFİS TERCİH ETMESİ İÇİN 4 SEBEP

 

Teknoloji, şirketlerin işlerini yürüttükleri geleneksel tarzı değiştirdi. Şirketlerin konvansiyonel ofis düzenlerinde değişiklik yapmaları sebebiyle, sanal ofisler özellikle evden çalışanlar için gittikçe daha popüler hale geliyor. Sanal bir ofis size, işletmenizin işlevine ve büyümesine nasıl yardımcı olabilir?
İşte sanal bir ofis kullanmanızın dört nedeni:

[ READ MORE ]

İŞLETMELER İÇİN SANAL OFİS ÇÖZÜMÜ

 

Bir şirkete veya serbest çalışan bir firmaya sahipseniz, insanlar iş adresinizi sorduğunda muhtemelen biraz düşünürsünüz. Onlara, hayalinizdeki o prestijli lokasyon yerine evinizin adresini mi vermelisiniz? Şirket adresinizi soranlara ev adresini, bi arkadaşınızın ofis adresini ya da postane kasası adresini verir misiniz? Belki müşterilerinize vermek üzere sunabileceğiniz bir adresiniz olduğundan emin olmak için ortak bir ofis binasında bir ofis veya bir masa kiralamanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, çok daha kullanışlı ve uygun bütçeli başka bir seçenek daha var! Fiziksel ofise ihtiyaç duymadan uygun bir işyeri adresi alabilmek, resmi evrak ve postalarınızın sorunsuzca karşılanması ve güvence altına alınması için sanal ofis hizmeti veren paylaşımlı ofis alanları sizin için en uygun çözüm olabilir!

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Tercih Etmenize 5 Neden

 

"Yetenek havuzunda fırsatlar için çığlık atan sınırsız erişime sahip olduğunuzda, neden işinizi birkaç kişinin fikirleriyle sınırlandırasınız ki?
Günümüzde iş terimi yeniden tanımlandı ve şekil değiştirdi. İş, monoton olarak yaptığın ve her gün gidip geleceğin bir ‘süreç’ değil, yeteneklerinle birlikte fırsatları değerlendirebileceğin, yeni teknolojiler üretebileceğin ve hatta yeni kapılar aralamanı sağlayacak süregelen bir yol.

[ READ MORE ]

SANAL OFİS HİZMETİ İŞ BAŞARINIZI NASIL GELİŞTİRİR?

 

Herkesin hayalindeki işi kurmasının mümkün olduğu bir devirde yaşıyoruz. Teknoloji, yasal çözümler, tüketici davranışlarındaki değişim ve birçok yeni düzenlemelerle birlikte iş kurmak kolaylaşırken, insanlar ‘dream job’ kavramına daha hızlı ulaşır oldular. Bu yolda atılması gereken başlıca adım ise tohumu atılan yeni iş girişiminin sadece geçici bir heves olmadığını kanıtlayan bir iş kimliği oluşturulması. Bunun hayata geçirilmesi için birkaç temel madde vardır; iş planının açık bir şekilde oluşturulması ve profesyonel bir görünüme sahip olunması.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis: Yeni Nesil Akıllı Çözüm

 

Her işletmenin belli bir ofis gereksinimi olduğunu biliyoruz. Günümüz gelişen teknolojisinin bizlere sunduğu en akıllı ofis çözümleri olarak ise sanal ofisler karşımıza çıkmakta. Bir işletmenin kurulduğu lokasyon ve bulunduğu yer o işletmenin itibarı, iş network çevresi ile oldukça bağlantılıdır. Bu sebeple şirketler kurulurken tüm bu etmenler dikkate alınır ve lokasyon tercihleri ona göre yapılır. Sanal ofis çözümleri işte tam bu noktada ‘akıllı çözümler’ olarak kurtarıcı rol üstleniyor. Sanal ofisler, prestijli bir adreste şirket kurma imkanı sağlarken aynı zamanda sizin yerinize şirketinizin kurumsal donanım alt yapısını da üstlenerek müşterilerinizle olan iletişim devamlılığını sağlamış oluyorlar. Maliyet açısından da yeni kurulan işletmeler için karlılık sağlayacak bu ofisler, düşük maliyet ve hızlı bir çözümdür. Geleneksel anlamda bir ofis kiralama yerine, sanal alternatifi seçmek şirketiniz için prestijli bir sanal adres, çağrılarınız ve postanızı yönetmek için ise iyi bir ekip sağlayacaktır.

[ READ MORE ]

Sanal Ofislerin 6 Temel Faydası

Çalışma ortamı mantığını yeniden şekillendiren sanal ofisler; herhangi bir yerde ya da zamanda, ister bilgisayarınızla ister tabletinizle, sahada ya da evinizden çalışılabileceğinin ne kadar kolay ve maliyetsiz olduğu gerçeğini tüm sektörlere anlatan yeni bir konsept. Yaratılan bu yeni çalışma alanı ile üretkenliğin daha da arttığı, iş kurma maliyetlerinin büyük bir oranda azaldığı ve çalışanların daha mutlu oldukları keşfedildiğinden bu yana, sanal ofisler günümüzde ‘en akıllı ofis çözümleri’ haline dönüşmüşler ve kalıcı olmuşlardır.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Kullanıcıları Kimlerdir?

Sanal ofis hizmeti fiziksel bir ofis alanı sağlamadan, belli bir ücret karşılığında iletişim ve adres hizmetleri sunmaktadır.  Sunulan hizmet, iş merkezleri veya yönetici dairelerinden farklı olarak profesyonel canlı iletişimi içermektedir. Böylelikle sanal ofis fikri teknolojik yenilik ve bilgi çağının birleşmesiyle ortaya çıkarak, kiralama işleminin pek çok iş modeline esneklik sağlamasıyla yaygınlaşmıştır. Levent Ofis, sanal ofis konsepti ile özellikle freelance çalışanlar ve girişimciler için mevcut çalışma tarzlarına uygun çözümler sunarken, sektörde sanal ofis ve hazır ofis talepleri günden güne artış göstermektedir.

[ READ MORE ]

SANAL OFİSLE TANIŞMA HİKAYESİ

Sanal ofis  hizmeti ile tanışmam sektöre giriş yaparken etkin bir ofis kurmak istememle başladı. Aklımda girişimcilik alanında ve diğer sektörlerede yönelebileceğim bir iş planı vardı ve çoğu şey hazırdı, şirketimi kurarak sektöre nasıl giriş yapcağımdan kimlerle iletişime geçilecek hangi yöntemleri kullanacağıma kadar kafamda bir çizelge oluşmuştu. İşle ilgili tüm planlar yapılmış belli bütçe ayrılmış ihtiyaçım olan tek şey işlerimi yürütebileçeğim belli bir ofisimin olmasıydı. Bunun için belli bir bütçe ayrıldı. Bunun dışına hem çıkmak istemiyor hemde verimli bir iş temposuna devam edip çalışma arkadaşlarımla güzel işlere imza atacağım, planlarımı güçlendirecek bir ofis ortamı düşünüyordum. Çalıştığım kişilerlede güzel ve verimli bir iş hacmi yakalamanın önemli olduğu düşüncesindeyim.

[ READ MORE ]

YILBAŞI İÇİN GERİ SAYIM

Yılbaşına yaklaştığımız şu günlerde, yılbaşı hazırlıkları hızlanıyor. Herkes yeni yıldan bir şeyler bekliyor. Bunun için dilekler dileniyor, bir takım farklı geleneklerle her şeyin bir önceki yıldan daha güzel olması, sonuna gelen koca bir yılın acısı tatlısıyla geride bırakılıp, yeni bir yıla ‘merhaba’ diyerek keyifli bir eski yılın son gecesini geçirme temennisinde bulunuluyor.

[ READ MORE ]

STARBUCKS İLE KEYİFLİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ

Starbucks, Amerikalı dünya genelindeki en popüler kahve dükkanları zinciridir. Merkezi Seattle, Washington'dadır. Starbucks, adını Moby Dick'teki Starbuck adlı karakterden alır ve simgesi bir deniz kızıdır. Starbucks`ın logosu yeşil renkte bir yuvarlağın içinde bulunan sirendir.

[ READ MORE ]

PAYLAŞIMLI OFİSLERİN FAYDALARI

Coworking Space olarak  bilinen ofis alanları yaratıcılığın, dayanışmanın, verimli çalışmanın ve sosyal olmanın ortamıdır. Yeni ofis anlayışı dünyada coworking adı altında ‘işbirliği içinde çalışmak’ farklı sektörlerde, benzer düşünce yapısına sahip insanların birbirinden bağımsız çalışma ortamlarında ve paylaşımlı ortak alanlarda bir arada çalışarak sinerji yaratmalarını amaçlanıyor. Yeni çalışmala alanları yani yeni  trend Coworking!

[ READ MORE ]

YENİ NESİL OFİS ANLAYIŞI

Günümüzde çalışma zamanı konsepti hızla değişiyor. Etkin ve doğru kararları almada yaratıcı ofis ortamının önemi ve katkısı büyüktür. Son yıllarda çok hızlı gelişen yeni nesil ofisler, büyük rahatlık sağlayan teknolojik donanımları ve ayrıcalıklı imkanları ile çalışanların mutluluğunu artırırken, iş yaşamında arkasından başarıyı getiriyor. Günümüzde teknolojik gelişmelerinde beraberinde getirdiği çok sayıda yeni dijital cihazın ve yazılımların ofis alanlarına girmesi, ilginç çalışma ortamlarının yaratılmasını sağladı. Bu tür ofisler, en iyi çalışma ortamları ile çalışanların yaratıcı ve ilham verici olmasını sağlar.

[ READ MORE ]

KURUMSAL DÜNYAYA İLK ADIMI SANAL OFİSLE AT

Freelancer olarak mı çalışıyorsun? İşlerini yürütmek için evinden dışarıya adım atman gerekmiyor mu? Online satış yapan bir şirketin var ve elemanlarının hepsi remote mu çalışıyor? O zaman sanal ofisle tanışmanın tam zamanı!

[ READ MORE ]

İşinizde Başarı Yakalamak İçin 5 İpucu

Kendi işinize başlamaya karar verdiğiniz andan itibaren çevrenizden birçok tavsiye de gelmeye başlar. Bu tavsiyelerden birçoğu da genellikle ilk adımın ne olması gerektiğini bilmeyen insanlar olur. İnternete daldığınız andan itibarense birçok makale, sayısız liste ve başarılı/başarısız deneyimlerini paylaşan insanlar arasında kaybolursunuz. Bu süreçte yapmanız gereken; çok aşırı derecede düşünmenin ve analiz peşinde koşmanın yakasını bırakıp gerçekten işe yarar adımlarla amacınıza ulaşmaya çalışmanız olacaktır. Başarı yolunda giderken yapılması gereken beş önemli şey nedir diye sorduğunuzda, işte size yanıtı:

[ READ MORE ]

Sanal Ofis İçin Gerekli Öğeler Nelerdir?

Sanal ofis sizin kendi şirketinizi kurabileceğiniz, kurmuş olduğunuz şirketinizi taşıyabileceğiniz yasal adresi size sağlayan hizmettir. Sanal ofis  fiziksel bir ofis alanı değildir. Bu demek oluyor ki ofis dışında herhangi bir yerden çalışırken de işinizi meşru yasal adresinizle birlikte büyütebilirsiniz. Diğer yandan şirketini ulusal ya da uluslararası genişletmek isteyen şirketler için oldukça yararlı bir hizmet çünkü sanal ofis kiraladığınızda ofis için yapacağınız masrafları azaltmış olacaksınız ve böylelikle ofis varlığını sanal ofis de devam ettiririken siz de işinizi büyütmek için tüm çabanızı sarfedeceksiniz. İyi bir lokasyondaki adres potansiyel müşterilerinize şirketinizi tanıtırken ev adresinizden çok daha profesyonel gözükecektir.

[ READ MORE ]

CEO Kod Bilmeli mi?

Nereden baktığınıza göre değişmekle birlikte, bir CEO’nun kod bilmesine gerek yoktur. Ürün ya da hizmetin müşteri/kullanıcı ile buluşma sürecinde pazarlama, satış ve ürün tanımlama yardımcı fonksiyonlarını dikkate almayan bir CEO, kod bilmeyen bir genel müdürden daha büyük bir felaket içinde olacaktır. Eğer ki ileri teknoloji şirketinin CEO’suysanız, ihtiyacınız olan en önemli beceriler (1) odak; ve (2) işe alım, yetenek değerlendirmesi ve yeteneği büyütme konularında mükemmel olmanız.

[ READ MORE ]

Paylaşımlı Ofis Alanlarının  En Önemli 3 Katkısı

Paylaşımlı ofis alanları; yani içinde sanal ofis, hazır ofis, toplantı odası ya da seminer  salonu gibi ofis hizmetleri barındıran günümüz ofis çözümleri start-up ve freelancerların gözdesi. Eğer ki bu ekosistemin içindeyseniz bu kavramların neler olduğunu çoktan biliyorsunuzdur fakat bilmeyenler için kısaca yinelememiz gerekirse: Sanal ofis, mobil çalışansanız ve şirket kurulumu yapmak isterseniz size yasal adres sağlar. Hazır ofis, mobilyalı, ihtiyaçlarınıza uygun tasarlanmış ve sizi tüm ofis giderlerinden (elektrik,su,ısıtma vs.) kurtan kullanımza hazır ofislerdir. Toplantı odası, kurumsal firmalara, etkinlik düzenleyenlere ve eğitim vermek isteyenlere sunulan bir hizmettir.

Paylaşımlı ofis alanları bu hizmetleri vermenin yanında, size birçok katkıda da bulunurlar.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Nedir?

 

Sanal ofis çoğunlukla bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişilerin günümüzde tercih ettikleri ofis çözümüdür. Sanal ofis, şirketinizin kurulumunu gerçekleştirmek için resmi adresi size sağlar ve siz müşterilerinizi prestijli bir lokasyanda karşılarsınız. Peki fiziksel bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişiler kimlerdir? Freelance ve proje bazlı çalışanlar, girişimciler, yaptıkları iş nedeniyle daha çok hayatı seyahatte geçenler, şantiye ya da üretim sahalarında çalışanlar, müşteri ziyaretleri yapanlar, danışmanlık ve denetim yapanlar ya da home-office çalışanlar bu kısımda değerlendirilir.

[ READ MORE ]

Sayılarla Paylaşımlı Çalışma Alanları. Peki, Sayılar Bize Ne Gösteriyor?

Coworking artık bir trend değil, çalışma şekli. Günümüzde coworking üretkenliğin eş anlamlısı haline dönüştü ve paylaşımlı ofis alanlarının sizinle tanıştıracağı aynı kafa yapısına sahip insanlarla yakın ilişki kurma fırsatını  sunar oldu. Yeni haberdar olacağınız bir startup sizi işinize karşı daha azimli olmaya sevk edecektir. Bu tip paylaşımlı ofislere karşı en yüksek talep freelance çalışanlardan ve kurumsal çalışanlardan gelmektedir. Aklınıza şöyle bir soru gelmiş olabilir, acaba dünyada kaç adet böyle paylaşımlı çalışma alanı bulunmaktadır. Hadi biraz sayılara bakalım.

[ READ MORE ]

Ofisinizi Daha İyi Bir Yer Haline Getirmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Çoğu işletmenin gözünden kaçan veya önemsemediği noktalardan biridir çalışma alanları. İşletmeciler bütçelerinin ve zamanlarının önemli kısmını iş planlarını hazırlamak geçiriyor ve bunu aksiyona çevirmek için kullanıyorlar. Ofis harcamaları ise bütçede gereksiz harcalamalar olarak görülüyorlar. Peki İşletmeler neden böyle düşünüyorlar ?

[ READ MORE ]

Birlikte Çalışma Ruhu Taşıyan Alanlar ve Günümüzde Değiştiği Formlar

Birlikte çalışma diye nitelendirilen ‘coworking’ kavramı günümüzde çok hızlı bir ivme ile artıyor. Gençler yeteneklerine göre ayrışıyor ve birlikte ne yapabilirimi konuşuyor. Bu durum doğal sonuç olarak  çeşitli alanları buluşma ve birlikte çalışabileceğimiz alanlara evrilmesine sebep oluyor. Ofis kavramı, ‘çalışabildiğin her yer ofisin’ mantığına dönüşüyor, insanlar ofis kavramından gittikçe uzaklaşıyor ve daha çok sosyalleşebildiğin, yeni insanlar ile tanışabileceğin alanalrı tercih ediyorlar. Peki bu mekanlar nereleri?

[ READ MORE ]

Freelancer Çalışanlar İçin Sosyal Medya Pazarlaması İpuçları

 

Freelancer olarak çalışmaya karar verdiniz ya da bu çalışma tarzına geçmeden önce hakkında daha çok mu bildiye ulaşmak mı istediniz? O zaman pazarlama planınızın en önemli parçalarından birisi de kuşkusuz ki sosyal medya olacaktır. İş sosyal medya pazarlamasına gelince de ister serbest çalışan olun isterseniz de daha büyük şirketlerde çalışın, dijital evrimi günden güne yaşadığımız şu dünyada sosyal medyadan kaçınmanız imkansız olacaktır. Elbette ki bu konuyla alakalı çok fazla şey okudunuz, kulaktan kulağa dolaşan efsanelere, ‘şunu şöyle yaparsan şöyle oluyormuş’ sözcüklerine fazlasıyla maruz kaldınız. Peki sosyal medya pazarlamasının ardında neler var, aralayalım.

[ READ MORE ]

Coworking Space Alanları Tercih Etmemizin 5 Nedeni

 

Dünyadan coworking space olarak yayılan ve birçok değişik disiplinde çalışan insanları bir araya toplayan paylaşımlı ofis alanları size üretkenliğinizi arttırmanın yanı sıra çok daha güzel faydalar sağlayacak. Onlardan bazıları işte tam olarak bu yazıda! Keyifli okumalar.

[ READ MORE ]