blog

Blog header 57afde61e03d12f48242760e6bc3c90c1c204c9a2269909760252f69326111fe

Eğitim İçin Toplantı Odası Kiralama

 

Şirketler ve freelance çalışanlar tarafından tercih edilen toplantı salonu kiralama, günümüzde giderek yaygınlaşan bir yöntemdir. Genellikle sanal ofis firmaları tarafından sunulan bu hizmet kullanıcılarına sayısız fayda sağlar. Hem maliyeti düşürmesi hem de toplantıların çok daha verimli geçmesi açısından toplantı odaları sıklıkla tercih edilir.

Toplantı odaları yalnızca müşteri ve ekiplerle yapılan görüşmeler için değil farklı amaçlarla da kullanılabilir. Bunlardan biri de eğitimlerdir. Özellikle şirket içi eğitimler ve kurumsal gelişim eğitimleri gibi farklı alanlarda ve konularda verilen eğitimler için toplantı odaları oldukça işlevseldir.

LeventOfis’in eğitimler için uygun oturma düzeninde hazırladığı toplantı salonlarını tercih ederek hem profesyonel hizmetlerden yararlanabilir hem de verimli eğitimler gerçekleştirebilirsiniz.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Kiralama Avantajları

 

Şirketlerin ya da freelance çalışanların müşterileri ve ekipleriyle yapacakları görüşmeler toplantı odası hizmeti sayesinde çok daha verimli bir hale gelir. Özellikle fiziki bir ofise sahip olmayan kişiler, tam donanımlı toplantı odaları sayesinde iş verimliliğini artırır. Çok daha profesyonel bir süreçte gerçekleşen toplantı, seminer ve konferanslar sayesinde müşterileri etkilemek de mümkün.

Günümüzde giderek yaygınlaşan toplantı odaları kullanıcılara çok sayıda avantaj sağlar. Bu avantajlardan bazılarını sizin için sıraladık:

[ READ MORE ]

Levent Toplantı Odası

 

Günümüzde çoğu şirket ve freelance çalışan toplantı odası hizmetinden yararlanır. Çalışanlara sayısız avantaj sağlayan toplantı odaları, firmalar tarafından teknik altyapı ile donatılarak görüşmelere uygun hale getirilir. Akıllı çözümler sunan LeventOfis de kiralık toplantı odası hizmeti ile sıklıkla tercih edilir.
LeventOfis hem toplantı öncesinde hem de toplantı sırasında katılımcıların tüm ihtiyaçlarını önceden düşünerek akıllı çözümler sunar. Farklı genişlikteki toplantı odaları toplantıların amacına göre istenilen şekilde düzenlenir. Saatlik ya da günlük kiralayabileceğiniz odalarda en yüksek verimi alabileceğiniz toplantıları düzenleyebilirsiniz.

[ READ MORE ]

LeventOfis Toplantı Odaları

Farklı meslek grupları tarafından sıklıkla tercih edilen toplantı odası hizmeti, çok daha verimli görüşmelerin gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Şirketlerin ve fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan freelancerların tercihi LeventOfis toplantı odaları; merkezi bir lokasyonda, profesyonel hizmetler eşliğinde toplantılarınızı yapmanızı sağlar
Teknolojik altyapı ile donatılan salonlar ihtiyaçlara uygun olarak farklı büyüklükte tercih edilebilir. Görüşmelerin yanı sıra çeşitli etkinlikler için de kullanılabilen toplantı odaları, LeventOfis tarafından uygun düzende hazırlanır.
Profesyonel hizmetlerin ve akıllı çözümlerin sunulduğu LeventOfis toplantı odaları ile çok daha verimli görüşmelere ve etkinliklere imza atabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Etkili Toplantılar İçin Mekanın Önemi

İş hayatının vazgeçilmez parçalarından biri olan toplantılar, ileriye dönük planların gerçeğe dönüşmesinde büyük öneme sahip. Çalışanların paylaşımda bulunmasına, iş gelişiminin sağlanmasına ve geçmiş işlerin değerlendirilmesinde de toplantıların önemi yadsınamaz.

Ekipler ve müşterilerle yapılan görüşmeler için toplantı salonu kiralama yöntemi özellikle son yıllarda sık sık tercih edilir. Şirketler ve freelance çalışanlar için bu kadar önemli olan toplantıların çok daha verimli geçebilmesi için en önemli faktörlerin başında toplantı salonu gelir. Peki, çok daha etkili ve başarılı toplantıların gerçekleştirilmesinde toplantı salonlarının katkıları nelerdir?

[ READ MORE ]

Yeni Bir İş Ekonomisi Modeli: Ortak Çalışma Alanları

 

Ortak çalışma alanları, son birkaç yılda büyük bir sıçrama yaptı. Bu alanlar özellikle freelance çalışanlar, farklı sektörlerden uzmanlar ve girişimciler için harika bir çalışma ortamıdır. Ortak çalışma kavramının zaman içinde yeni fikirleri bir araya getirerek geliştiği çok açık biçimde görülüyor. Çalışma alışkanlıkları değişirken, yeni nesil çalışma alanlarının avantajları dikkat çekiyor.

Yakın zamanlarda meydana gelen gelişmelerden biri, ortak çalışma toplulukları arasındaki iş birliğidir. Bu da herkes için çok yararlı bir ilişki biçiminin oluşmasını sağlar. Bu tip bir çalışma biçimini benimseyenler için ortak çalışma alanları kesinlikle keşfedilmeye değer bir ortam sunar.

[ READ MORE ]

Adres Değişikliğinde Nakil İşlemlerine Dijital Düzenleme

Ticari faaliyette bulunmak isteyen işletmelerin mutlaka vergi dairesine adres bidiriminde bulunması gerekiyor. Bunun için kiralanan geleneksel ofisler ve sanal ofislerin adresleri dilekçe verilerek vergi dairesine bildiriliyor. Vergi dairesinden iş yeri adresine yapılan ziyaret sonucunda, evraklarda da herhangi bir eksiklik yoksa işletme sahipleri vergi numaraları ile ticari faaliyetlerde bulunabiliyor.

Bazı zamanlarda ise işletmeler farklı bir yerdeki ofislere taşınmak durumunda kalıyor. Bu adres değişikliği şehirler arası olabileceği gibi aynı şehirde farklı bir mahalle ya da sokak için de geçerli olabiliyor. Yalnızca kapı numarasının bile değişmesi adres değişikliğinin vergi dairesine bildirilmesi için yeterli bir sebep.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Kira Sözleşme Örneği

Kullanıcıları için sayısız avantaj sağlayan sanal ofisler günümüzde çalışma şekillerinin değişmesi sayesinde giderek daha fazla meslek grubu tarafından kullanılmaya başlandı. Hem sanal ofis firmalarının sunduğu kaliteli hizmetler hem de şirket kuruluşunun bu ofislerle oldukça kolay olması da sanal ofislerin tercih edilmelerinde büyük etkiye sahip.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Sözleşmesi

Her yıl sayıları artan ve giderek daha fazla freelance çalışan ve girişimcinin tercih ettiği sanal ofisler en çok da maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olur. Özellikle İstanbul gibi prestijli lokasyonlarda kiraların oldukça yüksek olduğu günümüzde sanal ofis kullanmak kısıtlı kaynakların farklı alanlara aktarılmasına yardımcı olur.

Sanal ofisler ve firmaların sunduğu hizmetlerden yararlanabilmek içinse sanal ofis sözleşmesi yapmak gerekir. Sözleşme içinde firmaların verdiği hizmetler ve sanal ofis kullanıcılarının bu hizmetlerden ne ölçüde yararlanabileceği belirtilir.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Kira Damga Vergisi

Geleneksel bir ofise bağlı olmadan çalışanlar sanal ofislerle şirketlerini kurabilir ve ihtiyaç duydukları tüm hizmetlerden yararlanabilir. Normal bir ofis kiralar gibi sanal ofis firmalarıyla kira sözleşmesi yapmak ve vergi dairesine adres ve diğer evraklarla başvuru yapmak şirketinizi kurmak için atacağınız kolay adımlardır. Kira damga vergisi de bu prosedür sırasında yapmanız gereken işlemlerden biri.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Hizmeti Nedir

 

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de son yıllarda büyük gelişme gösteren ve çalışanların öncelikli tercihleri arasına giren sanal ofisler, kullanıcılarına sayısız fayda sağlar. Hem yasal adres kullanımı hem de firmaların sunduğu kaliteli ve profesyonel hizmetler çalışanların bu ofisleri tercih etmesinde önemli nedenlerdir.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofisler, geleneksel bir ofise ihtiyaç duymayan girişimciler ve freelancerlar başta olmak üzere çeşitli meslek gruplarının yararlandığı yeni nesil bir çalışma sistemidir. Fiziki bir ofiste çalışmaya gerek duymayan meslek grupları özellikle geleneksel ofislerin yüksek kiraları ve vergiler gibi gider kalemlerinden kurtulabilmek ve kaynaklarını koruyabilmek için sıklıkla sanal ofisleri tercih eder.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Açmak

Dünyada yaygın bir şekilde kullanılan ve çalışanlar arasında her yıl giderek daha popüler hale gelen sanal ofis kullanımı aslında oldukça avantajlı. Özellikle kısıtlı kaynaklarla başlanan işlerde maliyetten tasarruf etmeyi sağlayan sanal ofisler, sundukları hizmetlerle de kullanıcılarını memnun eder.

Genel olarak freelance çalışanlar ve girişimciler gibi gün içinde fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışabilenler tarafından kullanılan sanal ofisler şirket kuruluşlarında da tercih edilir. Şahıs ya da sermaye şirketi fark etmeksizin çeşitli türdeki şirketler sanal ofislerle kurulabilir. Şirket kuruluşunda sanal ofis tercih ederek yasal ve prestijli adresten yararlanabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Sanal Adres

Özellikle fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışabilen meslek grupları, yalnızca şirket kuruluşları için yasal bir adrese ihtiyaç duyar. Ülkemizde ticari faaliyetlerde bulunabilmek için bu adresin vergi dairesine bildirilmesi zorunludur. Hiç kullanılmayacak bir ofise kaynak ayırmak yerine bu çalışanlar için akıllı bir çözüm var: sanal ofisler.

Sanal ofis, günümüzde giderek geleneksel ofislerin yerine geçen ve freelance çalışanlar, girişimciler, danışmanlar gibi meslek grupları tarafından tercih edilen bir çalışma sistemidir. Özellikle şirket kuruluşunda tercih edilen sanal ofisler sağladıkları yasal adresle kurulumda kullanıcılarına yardımcı olur.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Vergi Dairesi Yoklama

Günümüzde çalışanlar artık sıklıkla şirket kuruluşu için sanal ofisleri tercih etmeye başladı. Yalnızca kuruluşta değil, tasfiye gibi nedenlerle adres değişiklikleri için de maliyetleri minimuma indiren sanal ofisler kullanılıyor. Gün içinde fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışabilen freelancerlar ve girişimciler ticari faaliyetlerde bulunabilmek için yasal tebligat adresleri olarak sanal ofis adreslerini gösterebiliyor. Yani, geleneksel ofisler için gereken kira, vergiler, ofis dizaynı gibi masraflardan kurtularak şirketinizi sanal ofislerle kurabilirsiniz.

Peki, bu prosedür nasıl işliyor? Özellikle son yıllarda kullanımı giderek artan sanal ofisler çalışanlara sayısız avantaj sağlıyor. Firmalar tarafından verilen kaliteli hizmetler, çalışanlar için çeşitli paketler halinde farklı içeriklerle hazırlanıyor. Bu hizmetler arasında kargo karşılama, resepsiyon, çağrı merkezi ve her türlü altyapıya sahip toplantı odaları gibi hizmetler yer alıyor. Şirket kurulumunda sanal ofisi tercih edenler yararlanmak istedikleri hizmetlere göre bir paket seçebiliyor. Ardından sanal ofis firmasıyla bir kira sözleşmesi yapılıyor. Kira sözleşmesinde verilen hizmetlerin niteliği ve fiyatları gibi bilgilere yer veriliyor.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Vergi Levhası

Şirket kuruluşunu ya da adres değişikliğini sanal ofislerle yapmak isteyenlerin öncelikle vergi dairesine yasal bildirimde bulunması gerekir. Şirketinizin tebligat adresi olarak göstereceğiniz sanal ofis adresi için ofisin bağlı olduğu vergi dairesine müracaat etmelisiniz.

Kuruluş ve adres değişikliği işlemlerini gerçekleştirdikten sonra şirketinizle ticari faaliyetlerde bulunabilmek için vergi levhası da almanız gerekir. Vergi levhası; Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve üzerinde şirket adresi, şirket ünvanı, şirket sahibinin ad/soyad gibi bilgilerinin yer aldığı bir belgedir. Şirketlerin ticari faaliyetlere başlayabilmesi için bu belgenin alınması gerekir.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Vergi Dairesi

Gün geçtikçe daha çok girişimci ve yeni kurulan şirket tarafından tercih edilen sanal ofislerin yasal olup olmadığı sıklıkla merak konusu oluyor. Aynı zamanda, vergi uygulamaları ve vergi dairesi girişimcilerin kafasını karıştıran noktaların başında geliyor.

Sanal ofisleri en çok tercih eden meslek grupları arasında freelancerlar, girişimciler, home office çalışanlar, saha çalışanları, avukatlar, yazılımcılar, danışmanlar bulunuyor. Genel olarak fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışabilen bu meslekler sanal ofisle maliyet yükünden kurtulabiliyor. Bu vergi mükellefleri, ticari bir faaliyette bulunabilmek içinse yasal bir tebligat adresi göstermekle yükümlü. İşte, sanal ofisler burada devreye girerek girişimcilere hem şirket kurabilecekleri hem de vergi dairesine resmi adres gösterebilecekleri bir ofis adresi veriyor.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Vergilendirme

 

Hukuki düzenlemelerle yasal ve geçerli hale getirilen sanal ofisler her türlü hizmetten yararlanabileceğiniz ve şirketinizi hızla geliştirebileceğiniz yeni nesil çalışma sistemlerinden biri. Kullanıcılarına çok sayıda avantaj sağlayan sanal ofislerle ilgili en merak edilen noktalardan biri bu ofislerin yasal olup olmadığı ve vergi uygulamalarıdır.

213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun 156. maddesi gerçek ve tüzel kişilerin şirket kurma haklarıyla ilgili olarak düzenlenmiştir. Bu maddeden günümüze kadar geçen zamanda çalışma biçimlerinde oldukça fazla değişim görmek mümkün; artık yalnızca geleneksel ofisler değil sanal ofisler de sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Bu sayede, sanal ofis kullanıcıları vergiye tabi ticari faaliyetlerini rahatlıkla sürdürebilir.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Yoklama

 

Sanal ofisler, günümüz çalışma sistemine göre şekillenen ve en sık tercih edilen yeni nesil yöntemlerden biri. Genellikle geleneksel bir ofiste, masa başında çalışmayan girişimciler ve freelancerlar tarafından kullanılan sanal ofisler, şirket ve yeni şube kuruluşları ile adres değişikliklerinde sıklıkla tercih edilir.

Sanal Ofisle Nasıl Şirket Kurulur?

Sanal ofislerle hem şirket kuruluşu hem de var olan şirketlerin adres değişikliği yasal düzleme oturmuştur. Ticari faaliyetlerde bulunmak için şirketler vergi dairesine resmi bir tebligat adresi göstermek zorundadır. Çalışanlar yalnızca bu adres için hiç kullanmayacakları fiziki bir ofis açmak durumunda kalır. Özellikle yeni kurulan girişimlerin oldukça kısıtlı kaynakları vardır. Bu kaynaklar ofis materyalleri, kiralar, vergiler, personel maaşları gibi gider kalemlerine aktarılır. Oysaki, sanal ofislerle tüm maliyetlerden kurtulmak mümkün.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Kurmak İçin Gerekli Evraklar

 

Günümüzde giderek daha fazla kullanılmaya başlanan sanal ofisler, girişimcileri ofis kurma maliyetinden kurtarır ve kullanıcılarına pek çok avantaj sağlar. İş hayatının değişmesiyle birlikte çalışma şartları da değişmeye başlar. Bu nedenle, özellikle büyük ve küçük ölçekli şirketlerin kuruluşu ya da bu şirketlerin yeni kurulacak şubeleri için sanal ofisler sıklıkla tercih edilir.

Sanal ofisle şirket kurulumunun oldukça pratik ve kısa bir sürece sahip olması da girişimcilerin sanal ofislere yönelme nedenleri arasında bulunur. Peki, sanal ofisle şirketinizi nasıl kurabilirsiniz?

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Açma Şartları

 

Zamanın ve çalışma koşullarının giderek değiştiği günümüzde sanal ofislerle şirket kurmak oldukça fazla girişimci tarafından tercih edilmeye başlandı. Firmaların sunduğu kaliteli hizmetler, maliyetten tasarruf etme, prestijli bir lokasyon gibi farklı motivasyonlarla hareket eden girişimciler ve freelancerlar bunların yanı sıra sayısız avantaj elde eder.

[ READ MORE ]

Network'ünüzü Arttırmak İçin Kanıtlanmış 3 Strateji

 

Başarılı girişimcilerle ilgili merak edilen noktalardan en önemlisi, şirketlerin nasıl yoktan var olduğudur. Aslında, startupların kuruluş noktasında bile girişimcilerin elinde önemli bir silah vardır: Network.

Herkes sosyal ve ekonomik olarak bir ilişki ağının içindedir. Girişiminiz için şu an böyle bir ağınız olmadığını düşünüyorsanız başarılı girişimcilerin ayak izlerini takip edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz sosyal ve finansal desteğe bu ağ ile ulaşabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Uzaktan Çalışanlar Ofiste Çalışanlara Göre Daha İyi Performans Gösteriyor, Ama Neden?

 

Araştırmalara göre ofiste çalışanlar daha çok konsantre olma sorunu yaşıyor.

Konferans salonlarındaki şeker makineleri, hamaklar veya molalarda konsolda oyun oynayabileceğiniz bir ofis... Ya da özellikle teknoloji şirketleri arasında oldukça popüler olan bira muslukları ve masa tenisi... Bu tarz şeylerle mutlaka karşılaşmış ya da duymuşsunuzdur.

Bunlar belki çalışanlar için anlık olarak eğlenceli olabilir fakat tüm bunlar çalışanlar için gerçekten de yararlı veya gerekli mı?

[ READ MORE ]

Daha Sağlıklı Bir Ofis Ortamı İçin Yapmanız Gerekenler

Günümüzde artan rekabet koşulları, tempolu çalışma saatleri, yerine getirilmesi gereken sorumluluklar gibi nedenler stresli bir çalışma ortamı yaratıyor. Bu stresle birlikte ofislerin çalışmaya müsait olmayan yapıları da üretkenlik noktasında çalışanları etkiliyor. Ancak çalışanların motivasyon ve verimliliğinin artması için uygun ofis koşullarını yerine getirmek gerek. Uzun vadede nispeten büyük sorunlara neden olacak koşulların değiştirilmesi ile daha sağlıklı bir ofis ortamı yaratmak mümkün. Peki, bu ortamı nasıl sağlayacağız? İşte, daha sağlıklı ofisler için dikkat etmeniz gereken birkaç basit nokta...

[ READ MORE ]

Türkiye’de Ortak Çalışma Alanları

Ortak çalışma alanları, yeni nesil çalışma yöntemlerinden biri olarak her geçen yıl daha fazla çalışan tarafından tercih ediliyor. Yalnızca girişimciler ve freelance çalışanlar tarafından değil, küçük ve büyük ölçekli şirketler de artık ortak çalışma alanlarına yöneliyor. Kurumsal şirketlerin bu alanları tercih etmesinin en önemli nedenleri arasında maliyetleri azaltmak bulunuyor. Aynı zamanda, daha özgür bir ortam sunan ortak çalışma alanları çalışanların yaratıcılıklarını da ortaya çıkarıyor.

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Kullanan Dünyaca Ünlü Şirketler

Yeni nesil çalışma sistemlerinin başında gelen hazır ofisler, büyük ve küçük ölçekli çok sayıda şirket tarafından tercih ediliyor. Kullanıcılarının gün içinde ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri veren hazır ofis firmaları, tam donanımlı özel alanlar yaratıyor. Teknik altyapıdan konforlu mobilyalara kadar tüm ofis materyalleri bu alanlarda hazır olarak bekliyor. Çalışanların yalnızca bilgisayarlarını götürdükleri hazır ofisleri kullanarak maliyet ve zaman kayıplarını önlemek de mümkün.

[ READ MORE ]

Ofis Açarken Karşınıza Çıkacak Tüm Masraflar

 

Hem yeni kurulan girişimler hem de halihazırda var olan şirketler için ofis açmak oldukça maliyetli ve zaman alan bir süreç. Özellikle çalışan nüfusunun yoğunlaştığı prestijli bölgelerde ofis kiraları aynı oranda yüksektir. Yüksek kiralar ve ofis materyalleri için ayrılan kaynak, bütçelerin oldukça zorlanmasına neden olur. Yeni kurulan şirketlerin kısıtlı bütçelerini ofis açmak için değil işlerini geliştirmek amacıyla kullanmaları daha akıllı bir hamle olacaktır.

[ READ MORE ]

LeventOfis Hazır Ofis Fiyatları

Prestijli lokasyonlarda kiraların oldukça yüksek olması nedeniyle şirketler ve girişimciler hazır ofisleri tercih etmeye başladı. Hem yeni kurulan girişimler hem de şube açmak isteyen şirketler özellikle maliyetten ve zamandan tasarruf etmek amacıyla hazır ofis kullanır. Hazır ofislerin prestijli lokasyonlarına rağmen uygun fiyatlı olması ve çeşitli hizmetler içermesi de bu tercihte önemli rol oynar.

[ READ MORE ]

Ortak Çalışma Alanları

 

Paylaşımlı Ofis Alanlarının Geleceği

İnsanlar gün geçtikçe birlikte çalışmanın gücünü daha iyi kavrıyor. Benzer düşünen insanlar ile ortak bir ağ kurup birlikte çalışmak, iş birliği oluşturmak, girişimciler ve serbest çalışanlar için uzun vadede yapıcı çözümler sunuyor. Birlikte çalışma eğiliminin gücünü keşfedenler, sürdürülebilir çözümler ve iş gücü anlamında da yarar görüyor. Mevcut ortak çalışma alanları iş modellerini geliştirmeye yönelik planlama yaparken bir yandan da yenilikçi adımlar atıyorlar.

[ READ MORE ]

LeventOfis Sanal Ofis Hizmeti

 

LeventOfis sanal ofis, çalışanların hayatını kolaylaştırmak ve işlerine daha fazla zaman ayırabilmelerini sağlamak amacıyla çok sayıda avantaj sunar. Özellikle freelance çalışanların ve girişimcilerin tercih ettiği ofisleri kullanarak zaman ve enerjiden tasarruf etmek mümkün. LeventOfis’ten ofis kiralayarak yararlanabileceğiniz ayrıcalıklı hizmetlere yakından bakalım. Sanal ofis hakkında daha detaylı bilgi almak için ise “Sanal Ofis Nedir” yazımıza göz atabilirsiniz.

[ READ MORE ]

İşinizi Kolaylaştıracak 10 Gmail Taktiği

 

İş hayatının vazgeçilmez ulaşım aracı olan Gmail bugün 1,5 milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Eminiz Gmail’in temel özelliklerine hakimsiniz, peki ya hiç bilmediğiniz ve hayatınızı kolaylaştıracak özellikleri neler?

[ READ MORE ]

Ortak Çalışma Alanları Yalnızlık Hissini Azaltır

 

Freelance olarak çalışmanın esnek saatler, mekanda rahatlık ve bağımsızlık gibi pek çok avantajı var. Ancak bu işin diğer bir yüzü daha var, o da yalnızlık. Çeşitli araştırmalara göre uzaktan çalışanların en büyük şikayeti yalnızlık ve toplumdan kendini dışlama. Çünkü ofis dışında kendi kendine çalışanlar ofisin sağladığı sosyal ve insani etkileşimlerden faydalanamıyor. Birleşmiş Milletler’de operatör doktor olarak çalışmış olan Vivek Murthy, bağımsız ve uzaktan çalışanları “yalnızlık salgını”nın en önemli nedenlerinden birisi olarak görüyor. Murthy’e göre uzaktan çalışmak sadece yalnızlığı arttıran psikolojik bir sorun değil aynı zamanda tüm toplumu ilgilendiren bir sorun. Çünkü ofis dışında uzaktan çalışanların sayısı obezitenin ve sigara içme oranının da artmasına neden oluyor.

[ READ MORE ]

Global Firmalardan Öğrenilecek 7 Girişimcilik Taktiği

 

Bugün, reklam ve markalaşmanın sınırlarını aşarak tüm dünyada öncü olan bir çok şirket var. Peki, yeni girişimcilere ilham kaynağı olan bu şirketler nasıl bu kadar başarılı oldu? İşte en başarılı şirketlerin en önemli girişimcilik taktikleri; 

                   1. Coca Cola: Kolanın Buluşu

Uzun yıllardır başarısını sürdüren ve devrim niteliğinde bir marka halinde gelen Coca Cola şu anda Amerikan kültürünün ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. İletişim ve reklamcılıkta çığır açan firmanın 3 misyonu şöyle:

 • Dünyayı yenilemek
 • İyimserlik ve mutluluk anlarında resme dahil omak
 • Bir değer ve fark yaratmak

Özellikle Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanarak farklı kitlelere ulaşın. Trendleri takip etmeyi ve ürününüzü nasıl pazarlamanız gerektiğini çalışmayı unutmayın.

[ READ MORE ]

Paylaşımlı Ofislerle İlgili İstatistikler

*Günümüzde neredeyse 35,000 esnek paylaşımlı ofis kullanılıyor.

* Paylaşımlı ofislerin piyasa değerinin yaklaşık 26 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

* Paylaşımlı ofis üzerine yapılan niceliksel çalışmalar şirketlerin paylaşımlı ofislere olan ilgisinin her geçen gün arttığını gösteriyor.

Konu üzerine çalışan Amerikalı araştırmacı Steve King, paylaşımlı ofislerin ve ortak çalışmanın bundan bir kaç yıl önceye kadar bir trend olarak görülürken bugün bütün sektörleri domine etmeye başladığını belirtiyor. Geleneksel ofis düzenini yavaş yavaş terk eden firmalar, alandan tasarruf yaparak paylaşımlı ofislere yöneliyor. Geleneksel ofis düzeni yavaş yavaş terk edilirken, paylaşımlı ofisler 2019’un yeni normali olarak görülüyor.

[ READ MORE ]

50 Yaşından Sonra İş Kurmak İsteyenlere 7 Taktik

50 yaşından sonra pek çok insan emeklilik hayalini kurarken, kimileri için her yaş yeni bir iş ve hayat fırsatı. Bu yaşta yeni bir iş kurmak ve girişimde bulunmak çok büyük bir cesaret olsa da Kauffman Vakfı’nın verilerine göre en hızlı büyüyen yeni girişimcilerin %26’sı 55 ve 64 yaşları arasında. Her ne kadar kulağa şaşırtıcı gelse de bu bir gerçek. Hayalleri gerçekleştirmek için geç değil. Hatta Amerika’da serbest çalışan kişilerin %35’i 55 yaş üstü. Yani freelance çalışmak veya yeni bir maceraya atılmak her yaşta mümkün!

Peki 50 yaşından sonra yeni bir iş kurmak isteyenler nelere dikkat etmeli? İşte araştırmalar sonucu elde edilen 7 taktik;

[ READ MORE ]

LeventOfis’te Bir Gün

 

İstanbul’da iş dünyasının merkezi Levent’te bir ofis sahibi olmak iş kalitenizi artırmakla kalmayacak, aynı zamanda çok değerli vaktinizi de tasarruflu kullanmanızı sağlayacaktır. Prestijli kurumsal firmaların çalışanlarına sunduğu tüm çalışma imkanları ile LeventOfis hayal ettiğiniz çalışma ortamını eksiksiz biçimde sizlere sunuyor. Size ve ekibinize en uygun ve yüksek standartlarda üretme imkânı sağlamak adına firmamız iş ortamında gerekli tüm olanakları bir araya getirdi.

[ READ MORE ]

Masa Başı Çalışanların Ofis Dizaynı Nasıl Olmalı?

 

Çalışma şartlarından dolayı neredeyse her gününü masa başında geçirenlerin sağlık problemleri zirve yapmış durumda. Baş ağrıları, boyun ve bel tutulması, kas gerginliği, hızla kilo alma, moralsizlik ve depresyon. Aslında tüm bunlar biraz hareket ve ara ara ortam değiştirmekle önlenebilecek şeyler fakat ne yazık ki birçok iş ortamı ve planı buna müsaade etmiyor. Oysaki bir iş yerinin dizaynı fiziksel aktivitenin teşvik edilmesine yönelik tasarlanmış olabilir.

[ READ MORE ]

Ünlü İş Adamlarından 5 Altın Tavsiye

 

Yeni bir işe atılırken ve girişimciliğe henüz başlamışken tecrübeli insanların deneyimlerine kulak vermek hiç kuşkusuz hata yapma oranınızı düşürecektir. Zamanın hızla akıp geçtiğinin farkındaysanız ve 1-0 önde başlamak istiyorsanız sizin için önemli olduğunu düşündüğümüz 5 ünlü iş adamının uyarılarını dikkate alın!

[ READ MORE ]

Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan Coworking Spaceler

Son zamanlarda büyük şirketler, emlak sahipleri, yatırımcı ve tasarımcılar ortak çalışma alanlarından bahsediyor. Peki ortak çalışma alanları neden bireyler, şirketler ve yatırımcılar için bu kadar değerli?

Esnek çalışma alanları olarak da adlandırabileceğimiz ortak çalışma alanları tam olarak neyi mümkün kılıyor?

[ READ MORE ]

Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan Ofisler

 

Yeni trendler, yeni iş tanımları ve yeni konseptler… Tüm bunlar artık geleneksel iş ortamından çıkmamızı ve farklı fikirlere açılmamızı sağladı. Birbirinin kopyası olan alışageldiğimiz çalışma ortamları kendini yenilikçi dizaynlara bıraktı. Dört tarafı duvarla kaplı ruhsuz ofislerde çalışmaktansa şekil, renk ve doğa gibi faktörler tasarıma yansıdığında çalışanlar ilham alarak daha verimli ve mutlu bir iş hayatı sürdürebilirler. Eski sığınaklar, sinemalar ve damıtma tesislerden dönüştürülmüş sıra dışı ofisler estetik duygularınıza hitap ederken sizi hayrete düşürecek.

[ READ MORE ]

İş Dünyasının Geleceği: Esnek Bir Yapıya Kavuşmak

 

Sevdiğiniz işi yapmak, aile kurmak, çocuklarınızla vakit geçirmek, sağlığınıza dikkat etmek, hobilerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmek… Hayat akıp giderken tüm bunlar hepsini birden yapmak istediğiniz şeyler. Ancak genelde iş yoğunluğu veya çalışma şartları bunların birçoğuna müsaade etmiyor. Çok sayıda uzman tarafından yürütülen araştırmalara göre çalışanlar iş ortamı esnekliklerinden şikayetçi. Werk adlı bir teknoloji platformu şikâyet ve gereklilikleri dikkate alarak çalışanların performanslarını iyileştirmek adına 6 önemli konu içeren bir çalışma düzenlemesi hazırladı. Platformun gerçekleştirdiği çalışmanın sonucuna göre şirketler önerilen 6 seçenekten en az 2 buçuğunu uyguladıklarında esnek bir yapıya ulaşmış olacaklar.

[ READ MORE ]

Çalışma Alanlarının Geleceği

 

Emlak piyasası çalışma alanlarının neresinde duruyor? Piyasa uzmanlarına göre emlakçılar paylaşımlı ofis piyasasının potansiyelini henüz tam olarak idrak edebilmiş değil! Emlakçıların en büyük sorunların birisi çalışma alanlarını bir hizmet sektörü olarak görmemesi. Halbuki emlakçılık sadece ev kiralamak veya satmak değil! Peki geleceği daha da açık olan ve hızla büyüyen bir pazarı olan çalışma alanları neden emlakçılar tarafından yeterince ilgi görmüyor? Bu konuyu ele alan çalışma alanı sağlayıcıları geleceğe dönük tahminlerde bulundular;

[ READ MORE ]

Kurumsal Firmaların Paylaşımlı Ofislere Taşınmasının 6 Sebebi

 

Günümüzde çok büyük şirketler başta olmak üzere birçok kurum paylaşımlı ofisleri tercih ediyor ve bu trend çığ gibi büyüyor. Peki firmalar neden bireysel ofisler yerine paylaşımlı ofisleri tercih ediyor? İşte bu trendin 6 temel sebebi;

            1.Daha az masraf!

Her çalışana özel bir ofis temin etmek yerine paylaşımlı ofislerden faydalanarak alandan tasarruf etmek şirketin maliyetini azaltıyor ve hem mekandan hem de paradan tasarruf etmesini sağlıyor. Bu şekilde çalışanlar birbirleriyle daha rahat iletişim kuruyor ve bir arada çalışıyor. Müşterileri ve misafirleri karşılayan, iş görüşmeleri gerçekleştiren müdürler dışında herkesin çalışma masası ve ofis eşyaları aynı mekanda! Mutfak ve toplantı odasının ayrı olmasının yanı sıra daha az alanın temizliği de daha rahat oluyor.

[ READ MORE ]

Çalışırken İyi Gidecek En İyi Film ve Dizi Soundtrackleri

 
Kimileri çalışırken sessizlikten beslenirken kimileri de müzik eşliğinde çalışmayı tercih eder. Bu tercih biraz da yapılan işin türüne, hızına göre şekillenir. Eğer çalışırken müziğin varlığından hoşnut oluyorsanız ve dinlerken üretken olduğunuzu düşünüyorsanız, bu soundtrackler tam size göre.
Bilimsel araştırmalar müzik dinlerken yapılan çalışmaların verimliliği arttırdığını gösteriyor. S M Ritter tarafından yapılan bir çalışma, müziğin özellikle de yaratıcı bilişsel süreç üzerindeki etkisini gösteriyor. Çalışmada, daha iyimser tınılar dinleyenlerin yaratıcılığının, hiç dinlemeyenlere göre geliştiği görülüyor.
[ READ MORE ]

Girişimcilerin Kalbini Çalacak 10 Star Wars Alıntısı

 

Star Wars (Yıldız Savaşları) film serisinin tüm dünya kültürlerini etkilediği su götürmez bir gerçek! 40 yıldan fazladır tüm dünyayı kasıp kavuran film serisi, birçok nesli etkilemiş görünüyor. Çok uzak ve hayali bir galakside geçen olaylar anlatılmasına rağmen evrensel bir dile sahip olan film serisi herkesin kalbine dokunmayı başarıyor. Film serisinde en çok işlenen ve izleyen herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu ana konular ise aile bağları, arkadaşlık, miras, kimlik, başarı, başarısızlık, kurtuluş ve en kötü anlarda bile umutlu kalmak.
Görüldüğü üzere oldukça geniş bir konu yelpazesi olan Star Wars’un girişimcilerin de kalbini çelerek onlara yol gösterecek 10 tavsiyesine hep beraber göz atalım;

[ READ MORE ]

StartersLand: Eğitimi Deneyime Dönüştür!

 

StartersLand üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlarına uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile onları profesyonel iş hayatına hazırlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje kapsamında 3 ay süre ile katılımcılar, eğitimlerini alırken, 4 farklı domain ve iş yapısını da yönetirler. Bu domainlerde “Dijital İş Yönetimi” konusunda deneyim kazanacakları süreç boyunca, sektörün öncü firmalarının iş modellerini örnek edinir ve gelişimlerini bu firmaların yöneticileri eşliğinde takip ederler.

StartersLand Girişimci Yetiştirme Projesinin ilk dönemi 2018 kasım ayında başladı. 6 Üniversite öğrencisi, 2 yeni mezun katılımcı ile 3 ay süreyle, LeventOfis Kuluçka bünyesindeki NumaraTaşıma platformu üzerinde çalışma yapıldı.

[ READ MORE ]

Levent Ofis Toplantı Hizmeti

 

İstanbul’un prestiji en yüksek iş yoğunluklu bölgelerinden Levent’te hizmet veren Levent Ofis, seçkin misafirlerine en uygun şartlarda toplantı hizmeti sunuyor. Birçok kurumsal firmanın etkinliklerine network ortamı sunan Levent Ofis iki farklı toplantı odası ile farklı amaçlı etkinlikler için nezih bir ortam sağlıyor. Levent Ofis’te yapacağınız toplantılarda toplantı konunuz dışında her şey için alanında deneyimli kadromuz hizmetinize hazır.

[ READ MORE ]

LeventOfis'in Sanal Ofis Müşterilerine Sağladığı Ayrıcalıklar

Sanal ofis, bir ofise ihtiyaç duymayan çalışanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Bu yeni nesil ofislere artan ilgi nedeniyle sanal ofis firmaları sundukları hizmetleri geliştirmeye ve iyileştirmeye başladı. LeventOfis, bağımsız çalışanlara verdiği kaliteli hizmetlerle çıtasını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Yazımızı okuyarak, LeventOfis’in sizin için sağladığı avantajları inceleyebilirsiniz.

LeventOfis Sanal Ofisler Hangi Hizmetleri Sunar?

LeventOfis, sanal ofis talebinde bulunan çalışanlar için çok sayıda avantaj sağlar. Çalışanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan aylık paketler farklı alternatifler yaratır. Siz de istediğiniz paketi seçerek LeventOfis’in ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

[ READ MORE ]

StartUp’ımı Nasıl Geliştirebilirim?

 

Startup girişimler, genellikle bir sorunu çözmek amacıyla ortaya çıkan orijinal fikirlerle hayata geçer. Fakat, startup’ı yalnızca kurmuş olmak yeterli değil. Ticari hayatta ayakta kalabilmenin yolu girişiminizi geliştirmekten geçer. Girişimciler, doğru bir stratejiyle startup’larının başarılı olmasına yardımcı olabilir. Girişiminizi nasıl geliştireceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, belirttiğimiz noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Risk Alın

Yeni kurduğunuz startup’ın başarıya ulaşması izleyeceğiniz stratejilere bağlıdır. Girişiminizin gelişim göstermesi için cesur hamleler atmanız gerek. Bu noktada alınan riskler, nasıl bir gelişme göstereceğinizin belirleyicisi olacaktır. Başarılı olup olamayacağınızı risk almadan bilemezsiniz. Bu yüzden, yapacağınız hamlelerde risk alarak kararlı davranmanız startup’ınızın gelişmesini sağlayacaktır.

[ READ MORE ]

Girişimciler İçin Verimli Araştırma Teknikleri Nelerdir?

 

Girişimciler ürettikleri fikirlerle birlikte bir de iş modeli oluşturmak zorunda. Oluşturulan bu modelle hedef kitle, kaynaklar, gelir gibi pek çok konu belirlenebilir. İş modeli hazırlanırken özellikle müşteri ve pazar araştırması büyük önem taşır. Yaşanacak sorunların çözümü ve işinizin gelişebilmesi yapacağınız çalışmalarla mümkün. Sizin için derlediğimiz verimli araştırma teknikleri ile modelinizi çok daha kolay hazırlayabilirsiniz.

Talep ve Piyasa Araştırmasından Başlayın

İş modelinizin uygulanabilirliğini buradan başlayarak ölçebilirsiniz. Hedef kitlenizi ve bu kitlenin taleplerini belirlemek büyük önem taşır. Sunduğunuz ürün ya da hizmeti kim, niye alsın? Bu konuda yapacağınız kitle ve talebe yönelik araştırma, gelişiminizi sağlam bir zemin üzerine oturtur. Aynı zamanda gireceğiniz piyasanın boyutları da önemlidir. Çok büyük bir pazarda başlamak büyümenize engel olabilir. Piyasa şartlarının iyi araştırılıp doğru zamanda hamle yapılması gerekir. Girişiminizin ilk etabında bu tür bir rekabetten kaçınmak yararınıza olacaktır.

[ READ MORE ]

Türkiye'deki En Büyük Angel Investor Ağları

Melek yatırımcılar, startup’ların büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla bu girişimlere finansal destek verir. Bununla birlikte, startup’ların bu yatırımcılara ulaşabilmesi bir hayli zor. Melek yatırımcı ağları, yatırımcıların bir araya geldiği bir oluşum olarak, yatırımcılar ve girişimcilerin buluşmasına yardımcı olur. Siz de girişiminiz için bir yatırımcı arıyorsanız belirttiğimiz ağlara göz atmanızda fayda var.

[ READ MORE ]

Startup'ıma Nasıl Yatırım Alırım?

 

Her yıl artmaya devam eden startup projelerinin başarılı olabilmeleri ve gelişebilmeleri için bir noktadan sonra yatırım almaları gerekebilir. Girişimlerin yatırım almasını sağlayacak faktörler ise farklı yatırımcılar tarafından farklı şekillerde değerlendirilir. Melek yatırımcılar ve çeşitli kurumlardan alacağınız finansal destek ile siz de startup’ınızı büyütebilirsiniz.

Startup’ınız Hangi Aşamada Yatırım Alabilir?

Bu sorunun net bir cevabı olmasa da, yalnızca girişim fikrinin bir yatırım almaya çok da yeterli olmadığını söyleyebiliriz. Fikrinizi startup’a dönüştürmenizin ve bir iş modeli belirlemenizin ardından yatırım alma şansınız artar. İş modelinizin uygulanabilirliği, spesifik bir hedef kitlesine ve uzman bir ekibe sahip olmak önemli noktalardan bazıları.

[ READ MORE ]

Nasıl Daha Verimli Çalışırım?

 

Verimli çalışmak için rahat bir ofis ortamının olması şart. Konforlu bir ortam, daha verimli ve üretken bir çalışma süreci sağlar. Ofisin nasıl dizayn edildiği çalışma şeklini doğrudan etkiler. Bu noktada, sanal ofis kiralamak iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkar. LeventOfis sanal ofisleri çalışmalarınızın daha verimli olabilmesi için özel olarak tasarlanır. Tüm ofis türlerinde verimli çalışmak için dikkat edilmesi gereken noktaları sizin için derledik.

[ READ MORE ]

Sanal Ofisin StartUp'lara Sağladığı Faydalar

 

Startup’lar, kurulum ve gelişim aşamasında belli bütçelere ihtiyaç duyar. Finansal destek bulunamadığı durumlarda ise maliyet azaltmak iyi bir yöntemdir. Bu amaçla kiralayacağınız sanal ofislerle ekonomik anlamda start up’ınızı rahatlatmanız mümkün. LeventOfis sanal ofisleri ise size çok daha fazlasını sunar. Kullanacağınız bu ofisler, farklı masraflardan kurtulmanızı mümkün kılarken aynı zamanda profesyonel hizmet almanızı da sağlar.

Sanal Ofis Start Up’lara Hangi Avantajları Sağlar?

Özellikle yeni kurulan bir startup’a sahipseniz, hızlı bir şekilde gelişmenize katkı sağlayacak stratejiler belirlemeniz gerekir. Bu plan ve stratejilerin hayata geçirilmesine dolaylı yollardan katkı sağlayan sanal ofislerin faydalarına yakından bakalım.

[ READ MORE ]

Girişimciler İçin İş Modeli Kanvası

 

İş modeli kanvası, girişimcilerin belirlediği iş modelinin tanımlanmasına ve sistematik hale getirilmesine yardımcı olur. Alex Osterwalder tarafından yaratılan bu kanvas, hedeflerin net bir şekilde görülebilmesi için girişimciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. İş modeli kanvasının belki de en büyük avantajlarından biri zamanla değişen koşullara ve fikirlere göre güncellenebilmesi. İş modelinin ne olduğu ve kanvas hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenleri inceledik.

İş Modeli Nedir?   

Girişimciler artık buldukları orijinal iş fikirlerini hayata geçirirken acele etmiyor. Bir şirket ya da firma kurulurken öncelikle iş modelinin belirlenmesi gerek. Modeller, girişimcilerin ürün ya da hizmetlerinin üretimi, hedef kitleye ulaşması ve bu kitleden alınan geri dönüşler şeklinde tanımlanır. Uzun ve kısa vadeli planlar çerçevesinde belirlenen iş modeli zamanla geliştirilebilen bir yapıdadır.

[ READ MORE ]

Genç Girişimcilere Vergi Desteği

 

Genç girişimciler, özellikle son yıllarda artan sayıları ile dikkat çekiyor. Bu gelişimin en büyük nedenlerinden biri devlet destekleri. Ticari hayata ilk defa atılacak genç girişimciler vergi destekleri ile teşvik ediliyor. Bu desteklerle, girişimcilerin ağır vergi yükümlülükleri altında ezilmemeleri ve ekonomik canlanmaya katkı sağlamak amaçlanıyor. Risk alma konusunda çekingen davranıyorsanız bu vergi destekleri ile çok daha cesur hamleler yapabilirsiniz.

3 Yıla Kadar Gelir Vergisinden Muaf Olmak Mümkün

[ READ MORE ]

Her İhtiyaca Uygun Sanal Ofis Çözümleri

 

Girişimciler ve freelancer’ların yanı sıra kurumlar da sanal ofis kullanmaya başladı. Özellikle sahada çalışan ve fiziki bir alana ihtiyaç duymayan çalışanlar tüm ticari faaliyetlerini bu ofisler yardımıyla yasal bir zemine oturtabilir. LeventOfis, sanal ofis çözümleri ile işinizle ilgili her türlü ihtiyacınızı karşılamayı amaçlar. Sizin için profesyonel çözümler üreten LeventOfis’in sunduğu ayrıcalıklı hizmetlere yakından bakalım.

[ READ MORE ]

Kuluçka Merkezleri Yatırımcı ve Girişimcileri Buluşturuyor

Başlangıç aşamasındaki startup girişimcilerinin önlerinde aşmaları gereken engeller bulunur. Fakat çoğunlukla ne yapacaklarını bilemeyen girişimcilerin yardımına kuluçka merkezleri koşar. Kuluçka merkezleri, bu girişimcilerin tecrübe kazanmasına ve bilgi edinmesine yardımcı olur. Sayıları her yıl artan merkezlerin startup ekosistemine ne gibi katkıları var birlikte bakalım.

[ READ MORE ]

Türkiye'de Bulunan Kuluçka Merkezleri

 

Girişimcilerin desteklenmesi ve startup’ların geliştirilmesine yardımcı olan kuluçka merkezlerinin sayısı giderek artıyor. Merkezler sundukları network, mentorluk, yatırım destekleri ve teknik destekler ile girişimcilere çok sayıda avantaj sağlar. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren kuluçka merkezleri, özellikle tecrübesiz girişimcilerin yanında olur. İş fikrinizin kuruluş ve büyüme evrelerinde yardım alabileceğiniz merkezleri sizin için derledik.

[ READ MORE ]

Bu Gençlikte İş Var! Girişim Programı

Üniversite öğrencilerinin girişmcilik hakkında bilgi edinmesi ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması amaçlarıyla yola çıkan TÜSİAD, Bu Gençlikte İş Var! programını oluşturdu. Kuluçka merkezi olarak faaliyet gösteren program, gençlere mentorluk hizmeti vererek girişimcilik farkındalığını artırmayı hedefliyor. Üniversiteler ve kuluçka merkezleri ile işbirliği içinde olan program sayesinde siz de hedeflerinize hızla ulaşabilirsiniz.

Bu Gençlikte İş Var! Nasıl Oluştu?

2011 senesinde hayata geçen Bu Gençlikte İş Var!, aslında bir fikir yarışmasından ortaya çıktı. Bu yarışmanın yoğun ilgi görmesinin ardından 2015’te Girişimcilik Kampı kuruldu. 2017 senesinde ise Girişimcilik Kulübü ile birleşen Bu Gençlikte İş Var!, bir program olarak yeniden oluşturuldu. Zaman içinde gençlerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik güncellenen program şu an kuluçka merkezi işlevi görmekte. Program, girişimciliğe destek olma ve gençler arasında farkındalık yaratma misyonlarıyla hareket eder. Bununla birlikte, fikirleri desteklerken gençler için kariyer alternatifi yaratmaya çalışır.

[ READ MORE ]

Avukatlar İçin Sanal Ofis Avantajları Nelerdir?

 

Sanal ofis, genellikle freelance çalışanlar ve girişimciler tarafından kullanılsa da farklı iş kolları da yavaş yavaş bu ofislerde çalışmaya başladı. Çalışanlar için çok sayıda fayda sağlayan sanal ofisler sundukları efektif çözümlerle tercih edilmeye devam ediyor. Peki, avukatlar neden sanal ofis kullanmalı? Bu ofislerin avukatlara sunduğu avantajları sizler için derledik.

Sanal Ofis Nedir? Hangi Hizmetler Alınabilir?

Sanal ofis, fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan herkes için iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Özellikle sahada ya da home office çalışanlar için firmaların sunduğu profesyonel çözümler, bu çalışanların işlerini çok daha rahat ve kolay yürütmelerine yardımcı olur.

[ READ MORE ]

Şirket İçi Motivasyonu Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 

Şirket içi motivasyon hem çalışanlar hem işverenler için büyük önem taşır. Çalışanların motivasyonunun yüksek olması çok daha verimli çalışmalarını sağlar. Çalışan tatmini ile işletmelerin ilerlemesi ve gelişebilmesi mümkün. Şirket içi motivasyon faktörlerinin iyi analiz edilmesi durumunda hedeflere ulaşmak aslında çok kolay. Peki, bu motivasyonu etkileyen faktörler neler?

[ READ MORE ]

İş Yerinde Stres Azaltma Yolları

 

Stres her nerde olursak olalım geçerliliğini yitirmeyen bir anti-motivasyon kaynağıdır. Şunu bilmek gerekiyor ki, stresi yok etmek ya da hayatımızdan tamamen çıkarmak imkansız. Ancak onu en iyi şekilde yönetebilir ve kontrol altında tutabiliriz. Özellikle iş yerlerinde stres yönetiminin en iyi şekilde yapılabilmesi üzerine sizin için önemli bilgiler derledik.

Pozitif Olun!

Stres azaltma yöntemleri içerisinde pozitif olmak en temel prensipler arasında yer alıyor. Pozitif olmak pek çok anlamda insanı koruyan görünmez bir kalkan gibidir. Burada pozitif olmaktan kasıt, etrafa sürekli gülücükler saçan, her şeyi kabul eden, fikirsiz biri olmak değil. Tam tersine iyi bir yönlendirme gücüyle çevreyi ve iş alanını doğru anlamaktır. Bu sayede aksi durumları kendinize çekmekten de uzak olabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Freelancer Çalışanların Kazanması Gereken 5 Alışkanlık

 

Freelancer çalışanlar işlerini evde, kafede, diledikleri her yerde yapma özgürlüğüne sahip. Günümüzde freelance olarak çalışmanın cazip hale gelmesinde bu özgürlüğün payı olukça büyük. Özellikle kurumsal hayattan bunalmış, kendi belirlediği saatlerde çalışmak isteyenler tarafından daha çok tercih ediliyor. Peki, bu özgürlük alanında kurallar olmadan çalışmak ne kadar mümkün? Freelancer çalışanların alışkanlık haline getirmesi gereken 5 öneriyi sizler için derledik.

1.Belirlediğiniz Çalışma Saatlerine Uyun

Freelance çalışmanın en büyük avantajlarından biri çalışma saatlerinizi belirleyebilmenizdir. Kurumsal bir işte çalışmadığınız için sabah 9 – akşam 6 şeklinde çalışmak zorunda değilsiniz. Sabah kalkmakta zorlanıyorsanız farklı saat aralıklarında çalışabilirsiniz. Bazı freelancer çalışanlar gece çalışmalarında daha üretken ve verimli olabiliyor. Sizin için günün en verimli zaman dilimini belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Önemli olan, bir rutin belirlemek ve bahane üretmeden bu rutine uymaktır.

[ READ MORE ]

Freelancerlar İçin Sanal Ofisin Faydaları Nelerdir?

 

Sanal ofis, fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan her yerde çalışabilenler için etkin bir iş çözümüdür. Son yıllarda giderek artan “evden çalışma” modeli, bu ofislerin önemini daha da artırdı. Özellikle freelance çalışanların öncelikli tercihi haline gelen sanal ofis pek çok avantaj sunmakta. Bu avantajlara yakından bakalım.

Freelancerlar Neden Sanal Ofis Kiralar?

Freelance çalışanlar, bir iş yeri ya da ofise bağlı olmadan istedikleri yerde çalışabilir. Fakat bazı projelerinde toplantı yapmak, ziyaretçileri ağırlamak gibi nedenlerle bir ofise ihtiyaç duyabilirler. İtibarlı bir lokasyonda kiralayacakları sanal ofis, müşterileri etkilemenin en kolay yollarından biridir. Bu ofisler sayesinde, dikkat dağıtıcı dış etkenler olmadan verimli bir iş görüşmesi yapabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Bir Startup’ı Hızlı Büyütmenin Yolları Nelerdir?

 

Startup girişimleri özellikle son yıllarda gelişme gösteren bir iş modelidir. Fikir üretme ve bu fikri uygulama noktaları genellikle bir şekilde hayat geçirilirken büyüme konusunda sıkıntı yaşanabilir. Rekabete dayanamayan ve kar edemeyen startup girişimlerinin ömrü kısa olur. Girişimlerinizin hızla büyüyebilmesi için birkaç noktaya dikkat etmenizde fayda var.

Büyüme Stratejisi Belirleyin

Startup girişimleri başlangıçtan itibaren belli bir stratejiye göre yönetilmeli. Ancak, girişiminiz başarılı bir şekilde kurulduktan sonra büyüme esnasında plan ve stratejilerinizin üzerinden geçebilirsiniz. Hem kısa hem de uzun vadede yapacağınız planlarla ileride neler yapmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu planlara sadık kalarak startup’ınızı büyütebilirsiniz.

[ READ MORE ]

Girişimciler İçin Başarıya Ulaştıran 5 Altın Öneri

 

Girişimciler için öneri olarak verilen pek çok fikir aslında sizi daha üretken ve verimli olmaya teşvik eder. Günümüz ekonomik koşulları ve piyasa rekabeti düşünüldüğünde bu önerileri göz ardı etmek mümkün değil. Yapmak istediğiniz iş ne olursa olsun başarılı olabilmek için önünüze çıkan engellere karşı dirayetli olmanız gerekir. Bu yolda sunulan girişimciler için öneriler sayesinde siz de iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Sanal Ofisimi Nasıl Bulurum

 

Zamandan ve mekandan bağımsız olarak bir iş yerine sahip olmak ve o iş yeri üzerinden çalışmalarınızı yürütmek istemez miydiniz? Bundan birkaç yıl öncesine kadar bu soru hepimize saçma gelebilirdi. Fakat şimdi mümkün!

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, adı üzerinde sanal bir işletme hizmetini ifade ediyor. Bu ofisi kiralayarak, kendinize bir iş yeri edinmiş oluyorsunuz. Biraz kafa karışıklığı yaratsa da meselenin aslı, çok daha uygun fiyatlar ile seçkin semtlerde ofis adresi edinmek. Geleneksel bir ofis kiralamadan tek farkı, yapılan işin söz konusu alanın dışında, bilgisayar ya da mobil bağlantılar üzerinden sağlanmasıdır. Bu sayede çok daha esnek ve ekonomik bir girişim yapmak çok daha kolay hale geliyor.

[ READ MORE ]

İstanbul’daki ofisiniz: LeventOfis

 

İş dünyasının lider şehri İstanbul’da işlerinizi çok daha hızlı genişletebilme ve o dünyanın bir parçası olabilmeniz mümkün. Verdiğiniz hizmet ve profesyonelliğiniz kadar kolay ulaşılabilir olmanızın da bu dünyada yer edinebilmeniz için önemli bir nokta olduğunu unutmayın. 

 Nüfusu oldukça kalabalık olan İstanbul’da trafiğin tam bir işkence olduğu iş giriş-çıkış saatlerinden etkilenmemek, şehrin gözde konumlarında prestijinizi yükseltecek profesyonel ofis hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız LeventOfis’le tanışmak için vakit kaybetmeyin. LeventOfis, hazır ofis, sanal ofis ve kiralık toplantı salonları temini sağlayarak hizmet vermektedir. Levent ve 4.Levent’teki saygın konumlarına rağmen makul fiyatları ve sunduğu profesyonel hizmetle LeventOfis, iş dünyasında attığınız her adımda yanınızda olacak.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Fiyatları

Sanal ofislerin iş dünyasına ve yeni girişimcilere olan katkısı yadsınamayacak derecede fazladır. Birçok firma sahibi kişisel ofislerin gereksiz seviyedeki masraflarından kaçınmak için sanal ofisleri tercih eder. Bu hizmet paketleri sayesinde şirket sahipleri hem zamandan hem masraflardan tasarruf ederek işlerine daha çok vakit ayırabilir.

Sanal ofis nedir ve neden tercih edilebilir?

Sanal ofisler, klasik ofis hizmetlerinin şirketiniz adına yapılmasını sağlayan bir nevi hazır ofis sistemidir diyebiliriz. Genellikle şahıs şirketi sahipleri, küçük ölçekli işletme sahipleri ve yeni işletme açmayı düşünen girişimcilerin tercih ettikleri bir yöntemdir. Sanal ofislerin sunduğu hizmetler sayesinde özellikle zaman anlamında firma sahipleri ciddi anlamda tasarruf edebilirler ve kendilerini daha fazla işlerini geliştirmeye adayabilirler. Sanal ofis hizmetlerinin sunmuş olduğu hizmetler paketlere göre değişim gösterse de genel olarak şunları kapsar:

[ READ MORE ]

Toplantı odası hizmetine neler dahildir?

 

Toplantı odası hizmeti nedir?

Toplantı odası hizmeti; sayısı belli bir grubun rahat bir toplantı yapması için her türlü hizmetin hazırlanmasını sağlayan bir oda kiralama işlemidir. Her ne kadar genellikle iş odaklı kullanıldığı düşünülse de bunun yanında eğitim, seminer gibi pek çok amaca hizmet edebilir. Genellikle sık sık toplantıya ihtiyacı olmayan ve dolayısıyla toplantı odası kurma masrafına girmeyen firmaların tercih ettiği bir yöntemdir. Bu tarz firmalar yalnızca ihtiyaçları oldukları anda kiralarlar ve bu sayede hem zamandan hem masraflardan tasarruf edebilirler.

[ READ MORE ]

Stopaj Nedir?

 

   Stopaj, en kısa ve net tabiriyle vergi ödeme şeklidir. Stopaj; işverenlerin, kurumlar vergisine bağlı olan kazanca ait tutarını, yasalar çerçevesinde belirlenmiş bir oranını, işi yapan kişi adına peşin şekilde vergi dairesine yatırmasıdır.

   Stopaj, ilk olarak Gelir Vergisi ödemesiyle meydana gelmiştir; ancak zamanla bu vergilendirme türü çok daha geniş bir alanı kapsamaya başlamıştır. Böylece sadece Gelir Vergisi değil, pek çok vergi türü stopaj şeklinde ödenebiliyor.

   Stopaja örnek vermek gerekirse, bir firmada çalışan kişinin vergilerini kendisinin değil, işvereninin, çalışanın maaşından kesilmesi kaydı ile vergi dairesine yatırmasıdır. Bunun yanı sıra, devlet memurlarının da vergileri işverenleri tarafından vergi dairesine yatırılıyor; ancak memurların maaşlarından kesiliyor.

[ READ MORE ]

Sanal Ofislerde Stopaj Ödemesi Var mı?

 

Gittikçe gelişen ve büyüyen iş dünyasında bazı hizmet kolları ön plana çıkmaya başlamıştır ve sanal ofisler de bunlardan biridir. Her geçen gün daha da yaygınlaşan sanal ofis hizmeti özellikle yeni şirket açmak isteyen girişimcilerin işlerini çok kolaylaştırır. Ayrıca sanal ofis kiralamak vergi, stopaj gibi resmi işlemler için sıkıntı yaratmaz.

Sanal ofis nedir?

Ofis kurma masraflarından kaçınmak isteyen kişiler için çıkarılmış hazır ofis sistemi hizmetidir diyebiliriz. Genellikle küçük çapta şirket sahipleri ve yeni şirket kurmayı düşünenler sanal ofis hizmetlerini tercih ederler. Bunun yanında sık sık seyahat eden kişiler için de sanal ofis hizmeti çok uygun bir tercihtir. Temel olarak sanal ofis hizmetleri şunları kapsar:

[ READ MORE ]

2019'da Neye Yatırım Yapmalı?

 

İş dünyasında ve çeşitli sektörlerde hem ekonomik hem de teknolojik özelliklerden dolayı kar oranı sık sık değişkenlik göstermektedir. Kimi sektörler hızla büyürken kimi de günümüz koşullarına uymadığı için küçülmektedir. Girişimcilik aşamasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yatırımdır. Peki, 2019 yılında hangi alandaki yatırımların başarı oranı yüksektir?

2019 Yılında neye yatırım yaptırmalı?

Özellikle 2010 yılı sonrası, sektörler arasındaki rekabetin artmasıyla birlikte trendler sık sık değişime uğramakta ve bu değişim firmaların kar oranını oldukça fazla etkilemektedir. Yatırım yaparken, sermayenizin boşa gitmemesi ve kar oranınızın yüksek olması için trendlere ve müşterilerin ihtiyaçlarına sık sık dikkat edilmelidir. Kimi zaman en çok ihtiyaç duyulan alan bir süre sonra müşterilerin bıktığı bir trend haline gelip kar oranını azaltabilmektedir. Fakat 2019 yılında yükselişe geçecek olan sektörlerin sayısı bunlardan çok daha fazladır.

[ READ MORE ]

Küçük Sermaye İle Büyük İşler

Az Sermaye ile Yapılabilen İşler

Yatırımcıların ya da girişimcilerin kar oranı konusunda attığı ilk adım sermayeden başlamaktadır. Sermayeyi minimum seviyede tutup, girişimcilik konusunda risksiz bir sektör seçtiklerinde kar oranlarını yükseltip şirketlerini büyütmektedirler. Peki, son yıllarda az sermaye gerektiren işler nelerdir?

Az Sermayeli İşler

Günümüzde sektör sayısının çoğalması ile az sermaye gerektiren işlerin de buna bağlı olarak miktarı artmış ve birçok seçeneği önümüze sunmuştur. Yatırımcılar, az sermayeli sektörlerin ve projelerin arasından seçim yaparken aynı zamanda bu işin getirisine, planlama sürecine ve girişimcisine de çok fazla dikkat etmektedir.

[ READ MORE ]

Workshop Salonları

 

Teknolojik gelişmelerin beraberinde getirdiği iç mekan donanım imkanlarıyla birlikte workshop için tasarlanmış salonlar, mesleki ya da eğitim için sıklıkla tercih edilmektedir. Çalışma imkanları oldukça işlevsel olan bu salonlarda eğitim için bireysel ya da grup çalışmaları yapılabilirken mesleki açıdan ise şirket çalışanları için uygun toplantı ortamları sunmaktadır. Bu nedenle girişimciler, iş alanlarını oluşturmak için ya da firmalarının iş görüşmelerini yapmak için ihtiyaç duydukları toplantı salonlarını ayarlamak amacıyla salon kiralama yoluna giderler.

Workshop kiralama ve bu tarz salonların işlevsel özellikleri:

Workshop ihtiyacı olan ofisler ihtiyaçlarını karşılayacak sayıda salon bulamadıkları durumlarda ortaya çıkan açıklarını kapatmak amacıyla salon kiralama yoluna başvururlar. Workshop özellikleri dahilinde salon kiralamak için öncelikle uygun mekanları analiz etmek gerekir. Çünkü eğitimlerin, toplantı ve seminerlerin yapıldığı mekanların fiziki özellikleri bu faaliyetlerden elde edilen verimi, motivasyonu dolaylı olarak etkileyebilmektedir. Eğitimler, seminerler ya da toplantılar için elverişli mekanları seçerken salonun maximum alabileceği kişi kapasitesini göz önünde bulundurmak gerekir. Küçük çaplı iş görüşmeleri için daha küçük salonlar tercih edilirken büyük çaplı toplantılar için daha geniş salonlar tercih edilmektedir.

Tercih edilen bu salonların arzu edilen şekilde otuma düzenine sahip olması gerekliliğinin yanı sıra dinleyicilerin tamamının konuşmacıyı ve sunumu rahatlıkla görebilmesi de gerekmektedir. Kiralanacak olan salonun seçimi yapılırken mekanın sahip olduğu teknik araçların donanımının sağlam olması gerekmektedir. Bir toplantı salonunda ihtiyaçlar kapsamında bulunması gereken elektronik aletlerin tamamının bulunması ve bunların arızasız bir şekilde çalışır vaziyette olmaları gerekmektedir. Bu sayede seminerler, toplantılar ya da eğitimler sırasında teknik bir arıza ile karşılaşma olasılığı en aza indirilmiş olur. Salonun ses sistemi de toplantı ortamına uyum sağlayacak teknolojiden araçlardan oluşmalıdır.

İletişimin aksamaması için tüm katılımcıların birbirlerini duyabileceği bir ses sistemi dizaynı gerekmektedir. Bu gibi özelliklerin dışında bazı salonlar yemekli toplantılar için uygun tasarlanabilir. Özellikle bu tarz salonlar insanlar tarafından sıkça kiralanmakta ve rağbet görmektedir. Ayrıca bazen toplantı, seminer ve eğitimler sırasında küçük molalar da verilebilir. Bu nedenle kiralanacak olan salonların molalar sırasında kişilerin dinlenebileceği alanlarının olması ve sıcak ya da soğuk içecek servisi hizmetinin bulunması da bireylerin motivasyonu arttırabilmesi için önemlidir. İhtiyacınız olan workshop seçimi için kriterlerinizi belirleyip en makul olan salonu online olarak ya da yüz yüze mekanın sahibiyle görüşerek kiralayabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Sanal Ofislerde Vergi İşlemleri

 

Günümüz iş dünyasında sanal ofislerin, girişimcilere ve şirket kurmayı düşünenlere sağladığı avantajlar azımsanamayacak derecede fazladır. Özellikle sağladığı hizmetler bakımından pek çok firma sahibini gereksiz zaman harcamalarından kurtarır. Ayrıca sanal ofisler resmi bir kurum oldukları için vergisel anlamda bir sıkıntı yaratmayacaklardır.

Sanal ofis nedir?

İş kurmayı düşünen veya şirketinin ofis işlerinden sıkılan kişiler için ortaya çıkarılmış bir hazır ofis hizmetleri sistemidir diyebiliriz. Sanal ofis hizmetleri sayesinde gereksiz zaman harcamalarından kurtulursunuz ve işinize daha çok odaklanabilirsiniz.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Vergi Yoklaması

 

Günümüz iş dünyasında hızlı iş yapmak çok önemli bir hal almıştır. Bu amaç doğrultusunda sanal ofis adı verilen hizmet kiralama servisleri ortaya çıkarılmıştır. Sanal ofisler sayesinde sizin yerinize yapması üzere pek çok ofis hizmetini kiralayarak zamandan tasarruf edebilir ve işiniz için daha önemli konulara odaklanabilirsiniz.

Sanal ofis nedir?

Sanal ofis adını verdiğimiz şey aslında ofis hizmetlerinin kiralanmasıdır, yani belli bir ücret karşılığında bir şirketin ihtiyacı olan tüm ofis hizmetlerini karşılaması anlamına gelir. Genellikle sık sık seyehat eden, yeni bir şirket kurmayı düşünen veya küçük ölçekli bir şirketi olup ofis işleriyle uğraşmaktan bıkan kişilerin tercih ettiği bir yoldur.

Sanal ofis hizmet paketleri birbirlerinden farklılık gösterseler bile genel olarak şunları içerirler:

[ READ MORE ]

Sanal Ofis ve Muhasebe İşleri

 

Sanal ofislerin iş hayatına sağladığı kolaylıklardan hepimizin haberi vardır. Özellikle yeni işletme açmayı düşünen girişimler için altın değerinde hizmetler sunar. Sanal ofisin verdiği hizmetler yasal olduğundan dolayı muhasebeleştirme konusunda hiçbir sıkıntı yaratmaz ve rahatlıkla işinizi sürdürmenize olanak sağlar.

Sanal ofis nedir?

Daha çok ticaret merkezlerinde kurulan ve hazır ofisin verdiği tüm hizmetleri kapsayan bir ofis hizmetidir. Çok uygun fiyatlar karşılığında bir ofiste verebileceğiniz tüm hizmetleri kiralarsınız ve bu sayede hem zamandan hem giderlerden tasarruf etmiş olursunuz.

[ READ MORE ]

Yasal Adres Hizmeti İçin Sanal ofis

 

Ülkemizde her şirketin bir yasal adres göstermesi zorunludur. Zaten hâlihazırda bir işletmesi bulunan şirketler için bu sıkıntı olmaz; fakat yeni şirket kuracak olup maddiyat bakımından gereksiz harcamalardan kaçmak isteyen bir girişimci için bu önemli bir noktadır. Bunun için sanal ofis adı verilen bir hizmet piyasaya sürülmüştür. Sanal ofis hizmeti sayesinde çok düşük ücretler karşılığında yasal adres başta olmak üzere birçok hizmete sahip olabilirsiniz.

Sanal ofis nedir?

Özellikle yeni şirket kuracak girişimciler için sağlanan hazır ofis hizmetidir diyebiliriz. Sanal ofis hizmeti sekreterlik, iletişim, posta, yasal adres gibi pek çok hizmeti bir arada sunar ve girişimcilerin bunlarla zaman kaybetmemesini sağlar. En önemli hizmetlerden olan yasal adres hizmeti sayesinde devlet kurumlarıyla ilgili meseleler ile ilgilenmek sanal ofis paketlerine dâhildir.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Hizmeti Yasal Mı?

 

Türk Ticaret Kanunu’na göre şirket kurmak için sabit bir adres verilmesi gerekmektedir. Adres iş yeri de olabilir, ev de olabilir, sanal ofis de olabilir. Tebligat yapılabilecek bir adres olması yeterlidir. Vergi dairesi ve maliye açısından önemli olan budur. Bu kapsamda sanal ofis yasaldır.

Hangi sektörde hangi şirket olursa olsun ticari hayatını ve iş ortamını tehlikeye sokmaz istemez. Bu sebeple sanal ofisin yasal olup olmadığı konusunda kafalarda olan soru işaretlerini gidermek gerekmektedir. Sanal ofis çok kullanışlı ve tabi ki yasal bir yoldur. Sanal ofis ortamları profesyonel bir şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca kendi alanında sağladığı avantajlarla gün geçtikçe daha cazip hal almaktadır.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Hizmeti

 

Toplantı odaları  kariyer anlamında ya da kurumsal olarak sürekli özelleşen ve gelişen günümüz dünyasının bu gelişiminin temellerinin atıldığı mekanlardır. Firmaların, bireysel eğitim veren kuruluşların birçok ortak özelliği mevcuttur ama diğerlerinden daha başarılı olma yolunda onları bir adım öne geçiren şey detaylardır. Bu detayların başında da iyi bir toplantı odası temeldir.

[ READ MORE ]

Türkiye’de Nasıl Şirket Kurulur?

 

Türkiye’de şirket kurmak isteyen yabancı sermayeler Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu’na göre yerel şirketler ile aynı haklara ve yükümlülüklere sahiptirler.

Şirket kurma hakları ve yükümlülükleri yabancı sermayeler ve yerel sermayeler için aynıdır. Bu sebeple Türkiye Ticaret Kanunu’nda yer alan tüm şirket tipleri yabancı sermayeler tarafından kurulabilmektedir. Bu kapsamda Türk Ticaret Kanunu; özel sermayeye teşvik eden, Avrupa Birliği standartlarına uyumlu ve Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde olumlu görünüm çizen bir hâl takınmaktadır.

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Kiralama Maliyetleri

 

Yeni bir işe atılmak istiyorsunuz, kafanızda çok güzel fikirler hayata geçirilmeyi bekliyor fakat büyük bir eksiğiniz var: Kendinize ait bir ofisiniz yok. Bu, gerçekten yolunuza taş koyan bir durum çünkü bir firma oluşturuyorsanız somut bir şeylere ihtiyacınız olacak. Ofis ise bunu size sağlayan, çalışmalarınızı devam ettireceğiniz alandır. Peki, ofis açma maliyetlerinden ve sizi bu maliyetlerden kurtaracak LeventOfis’ten haberiniz var mı?

[ READ MORE ]

Workshop İçin Toplantı Odası Kiralama

 

Teknolojik gelişmelerin beraberinde getirdiği iç mekan donanım imkanlarıyla birlikte workshop için tasarlanmış salonlar, mesleki ya da eğitim için sıklıkla tercih edilmektedir. Çalışma imkanları oldukça işlevsel olan bu salonlarda eğitim için bireysel ya da grup çalışmaları yapılabilirken mesleki açıdan ise şirket çalışanları için uygun toplantı ortamları sunmaktadır. Bu nedenle girişimciler, iş alanlarını oluşturmak için ya da firmalarının iş görüşmelerini yapmak için ihtiyaç duydukları toplantı salonlarını ayarlamak amacıyla salon kiralama yoluna giderler.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Hizmeti Nedir?

 

 

İş hayatının yorucu temposuna ayak uydurmanın zorluğunu yaşarken aynı zamanda üst üste girmek zorunda olduğunuz toplantılar da bu işin cabası peki bir toplantı odasından beklentimiz nelerdir? Ne gibi hizmetler sizi daha verimli bir toplantı olmasını sağlar?

İş hayatında toplantı denince zamanın geçmek bilmediği, motivasyonun düşük olduğu bitsede bir an önce gitsek modunun yüksek olduğu bir süreç akla gelir. Birçoğumuz toplantılardan kaçsa da sonunda kendini o toplantıya katılmış bulmaktadır. Özellikle yorucu bir günün ardından gelen toplantı eziyet olarak görülüp beklenti düşük olsa da bu toplantının verimli geçmesi o toplantıyı yöneten kişi için bir o kadar önemlidir.
Verimli bir toplantı için konuları önceden belirlediniz, katılımcılar hazır, zamanı nasıl kullanacağınıza dair gerekli organizeyi yaptınız, dikkat çekmek istediğiniz yerler hazır peki ya toplantı odanız bu büyük toplantıyı kaldırmaya hazır mı? Toplantı odası hizmeti sunan LeventOfis size hangi imkanları sağlıyor?

[ READ MORE ]

Kurumsal Hazır Ofis Nedir?

 

Hazır ofislerin yeni girişimcilere sağladığı kolaylıklar göz ardı edilemeyecek seviyededir. Hem ofis uğraşlarıyla uğraşılmadığı için zamandan tasarruf edilir hem de uygun fiyatlara hazır ofis hizmetlerine sahip olunabildiği için masraflardan tasarruf edilir. Yeni girişimcilerin yanı sıra kurumsal firmalar için de çok kullanışlı olabilirler. Peki, kurumsal firmalar için hangi açılardan avantajlıdır?

Hazır ofis nedir? İçerdiği hizmetler nelerdir?

Klasik ofis masraflarından kaçınmak ve uğraşlarıyla zaman kaybetmek istemeyen işletmeciler için piyasaya sunulmuş bir ofis hizmeti paketidir diyebiliriz. Yeni şirket açan girişimcilerin yanı sıra ofisle uğraşmaktan bıkan şirketler için de kullanışlı olabilir.

[ READ MORE ]

Plaza Ofis Nedir?

 

Plaza ofis kelimesi son yıllarda sıkça duymaya başladığımız terimler arasındadır. Teknolojinin gelişmesiyle, insanların çalışma ortamlarında da daha teknolojik ve modern ortam günümüzde ihtiyaç haline geldi. Peki ya plaza ofis nedir?, plaza ofisin özellikleri nelerdir? Gibi soruların cevabını siz de merak etmiyor musunuz?

Plaza ofis, gösterişli plaza binalarında bulunan ofis ortamlarıdır. Normal bir ofise göre daha şık dizayn  edilmiş, şirket profilinizi yansıtan ya da şirketinize değer sağlayacak detaylara sahip hazırlanmış ofislerdir.

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz

 

Hazır ofisler günümüzün en çok tercih edilen avantajlı çalışma ortamlarından biri haline geldi. Hazır ofislerde her şeyin hazır bir şekilde sizi bekliyor olması çalışanlara sağladığı en büyük avantajlardan birisidir. Hazır ofisler her ne kadar avantajlı olsalar da hazır ofisinizi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Hazır ofisler günümüzün en popüler çalışma ortamlarından biridir. Hazır ofislerin hazır bir şekilde çalışanları bekliyor olması en çekici özelliklerindendir. Eğer iş hayatına adımınızı yeni attıysanız ve kendi işinizi kurmak için yola koyulduysanız hazır ofisler tam size göre. Hazır ofislerde fotokopi ve faks makinelerinizin, masalarınızın ve hatta size sunulan yiyecek-içecek imkânlarının hazır olması sizleri detaylarda boğulmaktan kurtarıyor. Hazır ofisler hakkında iyi yorumları okuduktan sonra sıra hazır ofisinizi seçmenize geldiyse dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Bu noktalara dikkat ederseniz iş hayatınızda sizden rahat ve verimli çalışanı yok.

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Hizmeti ve Maliyetleri Nedir?

 

Bir ofise ihtiyacı olup gereksiz masraflardan kaçınması gereken pek çok girişimci vardır ve hazır ofis hizmetleri, bu ihtiyaçtan doğmuştur. Genellikle pek çok girişimci ve şirket sahipleri ofise ihtiyaç duyar fakat kişisel bir ofis kurmanın maliyeti ve uğraşı çok fazladır. Bundan dolayı günümüzde hazır ofis kiralamaya yönelen girişimci sayısı azımsanamayacak seviyelere ulaşmıştır.

Hazır ofis nedir ve hangi hizmetleri içerir?

Ofis kurulumu aşamasındaki ve sonrasındaki tüm uğraşlardan kurtulmanızı sağlayarak size direkt olarak ofis hizmeti sağlayan bir ofis kiralama hizmetidir diyebiliriz. Hazır ofis hizmeti kiralayarak kira, elektrik ve su faturaları, stopaj gibi pek çok masraflar ve giderler kiraladığınız hizmet bedeline dâhildir, yani ayrı ayrı uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu da zamandan tasarruf etmenize olanak sağlar.

[ READ MORE ]

Günlük Toplantı Odası Kiralama Avantajları

 

Bilgi alışverişinin öneminin bu denli arttığı bir dönemde özellikle toplantı odası kiralama hizmetleri gibi girişimler iş dünyasında çok önemli bir yer kazanmıştır. Şirketlerin kalbi diyebileceğimiz bir yer olan toplantı odası hizmetlerine ulaşmak artık çok kolay bir hal almıştır. Bu hizmet sayesinde pek çok şirket ortağı daha rahat bir şekilde bir araya gelebilir ve görüşebilir. Bunların yanında sadece şirketlerin toplanması amacıyla değil eğitim, seminer gibi pek çok amaç için de toplantı odası kiralanabilir.

[ READ MORE ]

Şirketler İçin Yasal Adres

 

Günümüzde şirketler için yasal adres göstermek zorunludur. Büyük ölçekli şirketler maddi olarak daha rahat olduklarından genellikle yasal adresleri kendi firma adreslerini göstererek hallederler. Fakat orta ölçekli veya küçük ölçekli firmalar,  yani ofis kurmaya çok fazla ihtiyacı olmayan şirketler için yasal adres hizmeti pek çok şekilde temin edilebilir. Bu sayede şirketler maddi açıdan çok büyük tasarruf etmiş olurlar.

Yasal adres hizmeti nedir?

Son yıllarda ülkemizde ve dünyanın genelinde girişimci sayılarında gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Bunun sebebi artık girişimciler için pek çok kolaylaştırıcı hizmet piyasa sunulmuştur. Bunların başında yasal adres hizmeti gelir.

[ READ MORE ]

Şahıs Firması Nasıl Kurulur?

 

Şahıs firması her ne kadar tek başına kurulabilir olarak bilinse de birden fazla kişi ile ortaklı kurulabilir.

Şahıs firması ne demektir?

Şahıs firmasında ortakların sorumlulukları sınırsızdır. Küçük çaplı işletmedir. Tüzel kişiliğe sahiptir. Ortak sayısı bellidir. Sorumlulukları kişiseldir. İş kapasiteleri düşük olacak işletmeler için şahıs firması önerilir.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Şirket Kuruluşu Nedir?

 

Piyasaya yeni bir soluk getiren ve birçok kişinin merak ettiği “sanal ofis” kavramı, öğrenildiğinde birçok girişimci ve şirketin ilgisini çekiyor. Özellikle de yasal olup olmadığı merak edilen sanal ofisler, başta internet üzerinden verilen bir hizmet gibi görünse de aslında açılacak olan şirketin temellerini çok daha sağlam atmasını sağlıyor.

Sanal ofis nedir?

Şirket açmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, yasamız gereğince kurulacak şirket için bir adres belirtmek zorundadır. Bu adres detaylandırılmamıştır ve herhangi bir adres olabilir. Bu yüzden gerçek veya tüzel kişiler, şirketin adresi olarak sanal ofisin adresini verirler. Bu sanal ofiste şirketin bir sekreteri olur ve şirketin kargo, posta ve telefon takiplerini yapar. Bu hizmet birçok firmada ücrete dahildir.

[ READ MORE ]

Toplantı Salonu Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Toplantı salonları işiniz için bir hayli önem taşır. Özellikle kullanacağınız toplantı salonunuzu kiralayacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Dikkat etmeniz gereken bu şeyler sizin ve iş arkadaşlarınızın performansı için ciddi önem taşır.

1 – Konfor

Sizin ve iş arkadaşlarınızın konforunu sağlayacak bir toplantı salonu kiralamanız aslında sandığınızdan daha büyük bir önem taşır. Rahatsız ve problemli bir toplantı salonu kullanırsanız bu durum sizin ve iş arkadaşlarınızın performansını ve konsantrasyonunu bozabilir. Böyle bir durumda ne yazık ki istediğiniz verimi elde edemeyebilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için konforlu, kullananların rahatının düşünülmüş olduğu toplantı salonları tercih edebilirsiniz.

[ READ MORE ]

Şirket Kurma Maliyeti Nedir?

 

İçinde birazcık girişimcilik ruhu olan herkes muhtemelen şirket kurmayı düşünmüştür ve hatta bazıları denemiştir. Piyasada birçok şirket türü bulunur. Bunların kendi çapında prosedürleri vardır. Öncelikle girmek istediği piyasayı iyice araştıran bir girişimci için şirket kurmanın önünde hiçbir engel yoktur.

Şirket türleri

Piyasada en çok duyulan ve bilinen şirketler limited ve anonim şirketlerdir. Bunların dışında komandit şirketler, kolektif şirketler ve kooperatif şirketler vardır. Peki, bu şirketlerin birbirinden farkları nelerdir? Bu sorunun cevabını maddeler halinde açıklayabiliriz:

 • Anonim şirketler: Şirketin sermayesi paylara bölünür. En az 1 tane pay sahibi ile kurulur ve asgari sermayesi 50.000 TL olmak zorundadır.
 • Limited şirketler: En az 1 tane ortak ile kurulur. Asgari sermayesi 10.000 TL olmak zorundadır.
 • Komandit şirketler: Ticari bir işletmenin belli bir ticaret unvanı altında işletilmek üzere kurulduğu şirketlerdir.  Bazı ortakların sorumluluğu sınırsızken bazı ortakların sınırlıdır. Bu şirketlerde asgari sermaye zorunluluğu yoktur.
 • Kolektif şirketler: Komandit şirketlerde olduğu gibi ticari bir işletmenin belli bir ticaret unvanı altında işletilmek üzere kurulduğu şirketlerdir. Fakat komandit şirketlerden farklı hiçbir ortağın sorumluluğunun sınırlanmamasıdır.
 • Şahıs şirketi: Herkesin rahatça çok düşük maliyetlerle kurabileceği bir şirket türüdür. Tek masrafınız aylık muhasebe ücreti olacaktır. [ READ MORE ]

Sanal Ofis Açılışında Vergi Dairesi

 

Sanal ofis hizmeti hem hali hazırda iş yeri olanlar için hem de yeni iş kuran fakat iş yeri açmak istemeyenler için uygundur. Sanal ofis hizmetleri ile ilgili vergi dairesi ve vergi uygulamaları hakkında bilinmesi gereken önemli şeyler vardır.

213 sayılı V.U.K’nun 156. Maddesine göre gerçek ve tüzel kişilerde iş yeri konusu açıklanmıştır. Üzerinden 58 yıl geçmiştir. Bu yasa ile birlikte vergi mükelleflerinin çalışma şekilleri, iş yeri gibi ticari organizasyon gerektiren konularda gelişmeler olmuştur. Son yıllarda vergi mükellefleri yapacakları ticaret için işyeri açmak yerine farklı çözümler kullanabiliyorlar. Home ofis, sanal ofis, hazır ofis, paylaşımlı ofis gibi çözümler vergi mükellefleri için sunulmuştur.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Kiralama ve Avantajları

 

Toplantı, eğitim ve seminer gibi ihtiyaçlar için kullanılabilen toplantı odaları günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu gibi durumlarda toplantı odaları çok uygun fiyatlara kiralanabilir. Fiyatlar da doğal olarak toplantıya katılacak kişi sayısı ve ihtiyacınız olan hizmetlere bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Toplantı Odası Hizmeti Nedir?

Toplantı yapmak için kullanılmasının yanında eğitim, seminer gibi daha birçok amaçla kullanılabilir. Özellikle freelance çalışan ekipler veya küçük ölçekli firmalar için bu hizmet önemlidir; çünkü çok uygun fiyatlara toplantı odası ihtiyacını karşılayabilirler. Ayrıca bu hizmeti veren firmalar genellikle merkezi konumda bulunduklarından ötürü toplantı yapacak ekibin bir araya gelmesi bir tık daha kolay olur diyebiliriz.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Kiralamasında Lokasyonun Önemi

 

Sanal ofis hizmetlerinin önemi yeni girişimciler için göz ardı edilemeyecek bir seviyededir. İçinde bir çok hizmeti barındırmasının yanı sıra bir bakımdan daha firmanıza prestij katar: Lokasyon. Günümüz ticaret dünyasında artık şirketler ve müşteriler iç içe bir hale geldi diyebiliriz; bu da demek oluyor ki bir şirketin ulaşılabilir bir lokasyonda bulunması onu bir tık ileri taşıyacaktır.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Yasal Mı?

 

Değişime direnmek yok olmaya zemin hazırlamaktır. Bu düşünce her piyasa için geçerlidir. Son yıllarda iş dünyasında karşımıza çıkan en büyük fırsatlardan biri sanal ofistir. Hem maddi açıdan hem zaman tasarrufu açısından pek çok avantajı bulunur. Fakat sanal ofis yasal mıdır ve resmi adres olarak neresi gösterilir?

Sanal ofis nedir?

Kendine özel ofis kiralama masrafını gereksiz bulan girişimcilerin belli bir ücret karşılığında hazır bir ofisi kiralayıp, sekreterlik ve iletişim hizmetlerini dilediği süre boyunca satın almasıdır. Her keseye uygun paketleri mevcuttur. Sanal ofiste verilen hizmetleri şöyle sayabiliriz:

[ READ MORE ]

Hazır Ofis Hizmeti ve Sunduğu Ayrıcalıklar

 

Günümüz ticaret dünyasında her geçen gün artan ofis masraflarına bir çözüm yolu olarak ortaya çıkan hazır ofis hizmetleri pek çok girişimci için vazgeçilemez bir hizmete dönüşmüştür. Özellikle ofis uğraşlarıyla vakit kaybedilmemesini sağladığı için firma sahipleri kendilerini daha fazla işe odaklayabilirler. Tabi ki her işte olduğu gibi hazır ofislerde de konum çok önemlidir ve bu hizmeti veren firmaların büyük bir kısmı konum olarak ticaret merkezlerini seçmişlerdir. Bu sayede hazır ofis kiralayan kişiler direkt olarak ticaret akışının güçlü bir şekilde yaşandığı merkezlerde işlerini idame ettirebilirler.

[ READ MORE ]

Toplantı Odası Hizmeti Kullanım Alanları

 

Fikir alışverişlerinin giderek önemini arttırdığı bu dönemde toplantı odası hizmeti gibi hizmetler de bir ihtiyaç haline gelmiştir. Artık pek çok şirket, çalışanlarını şirketin bir parçası sayarak onlara gereken değeri vermeye başlamışlardır. Bunu ise, çalışanlara gerektiğinde eğitimler ve seminerler vererek veya gerekirse şirket ekipleriyle toplantılar düzenleyerek, şirket hakkında yorumlarını alarak yaparlar.

Toplantı odası hizmeti nedir? Hani amaçlar için kullanılır?

Toplantı odası kurma uğraşları ve masraflarından kaçınmak isteyen girişimciler, ekipler ve firmaların tercih ettiği bir hazır toplantı hizmeti kiralama sistemidir denebilir. Günümüzde pek çok küçük ve büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir.

[ READ MORE ]

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Şahıs firması her ne kadar tek başına kurulabilir olarak bilinse de birden fazla kişi ile ortaklı kurulabilir.

Şahıs firması ne demektir?
Şahıs firmasında
ortakların sorumlulukları sınırsızdır. Küçük çaplı işletmedir. Tüzel kişiliğe sahiptir. Ortak sayısı bellidir. Sorumlulukları kişiseldir. İş kapasiteleri düşük olacak işletmeler için şahıs firması önerilir.

[ READ MORE ]

Yeni Şirket Kuruluşu İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Şirket kurmaya karar veren kişinin öncelikle şirket tipine karar vermesi gerekmektedir. Şahıs şirketi ya da sermaye şirketi (anonim, limited vb.) mi olacağı ilk karar aşamasıdır. Şirket tipine karar veren kişi sonrasında yapması gerekenleri öğrenmeli ve adım adım uygulamalıdır.

[ READ MORE ]

Şirket Kuruluş Maliyetleri Nelerdir?

Şirket kuruluş maliyetleri seçilecek olan şirket tipi ve iş yapılacak olan şehre göre değişiklik göstermektedir. Mali müşavirlik ücreti ve ticaret odası ücretleri tüm şehirlerde farklılık göstermektedir. Bununla beraber vergi dairesi ücreti, noter ücreti gibi ücretler ise tüm şehirler için aynıdır.

Türkiye’de talep gören şirket tiplerinin limited şirket ve anonim şirket olması sebebiyle şirket kuruluş maliyetlerini limited şirket üzerinden anlatılacaktır. Bu maliyetler tüm şehirler için farklılık göstermek ile birlikte aşağı yukarı aynıdır. Bu yazıda İstanbul temel alınarak 2018 yılına ait şirket kuruluş maliyetleri hesaplanacaktır. Yapılacak olan hesaplama sadece bilgilendirme amaçlıdır. 

[ READ MORE ]

Sanal Ofis İle Şirket Kurmanın Faydaları

   

Sanal ofis; işlerinizi fiziki herhangi bir ofis kullanarak yapmanız yerine, ‘sanal ofis’ adı verilen, ofis olarak kullandığınızı gösterebileceğiniz yasal bir adreste bulunan profesyonel ekibin desteğiyle; telefon çağrılarınızın, e-postalarınızın, kargolarınızın size bildirilmesi hizmetidir.

   Sanal ofis; gerçekte bir ofisinizin olmamasıdır. Ofisinizin var olduğunu göstermek adına herhangi bir sanal ofis hizmeti veren firmaya başvurmanız yeterlidir. Ofisinizi bu yasal adresin üstüne açabilirsiniz. Sanal ofis tam manasıyla; iş adresiniz herhangi bir plazada görünmesi; ancak sizin evinizde faturanızı kesip, müşterilerinize ise yasal ofis adresli kartvizitinizi verebilmenizdir. Bu hizmet; her ortamda çalışabilmenizi destekler. Genel olarak freelance çalışan kişilerin tercih ettiği bir hizmet türüdür.

[ READ MORE ]

ŞİRKET TÜRLERİ ve KURULUŞ PROSEDÜRLERİ

 

Türk Ticaret Kanunu kapsamında farklı tipte şirket kuruluşları yapılabilmektedir. Kurumsal ve kurumsal olmayan türde kurulabilen şirketler aşağıda listelenmiştir:
Kurumsal Yapıdaki Şirket Türleri

 • Anonim Şirket ( A.Ş.)
 • Limited Şirket ( LTD. ŞTİ.)
 • Kooperatif Şirket [ READ MORE ]

İnsanlar neden paylaşımlı ofis alanlarını tercih ederler?

 

Birlikte çalışmak gün geçtikçe popülerliğini artıran çalışma şekillerinden birisi. İnsanlar birçok farklı nedenden dolayı bu çalışma biçimini tercih etmekteler. Biz de çalışanların niye bu çalışma alanlarına üye olabileceğini listeledik. Eminiz sizde bu gibi sebepleren dolayı zamanınızın çoğu kısmını verimsiz harcadığınızı düşüneceksiniz.

[ READ MORE ]

Bir Big Mac Fiyatına Paylaşımlı Ofis Alanlarından Kaç Saat Alabilirsiniz?

Tahmin edelim yoğun çalışan birisiniz ve bazı günler öyle oluyor ki öğlen yemek yeme fırsatı dahi bulamıyorsunuz.Bu koşuşturma arasında aslında düşman bellediğimiz fast foodlar kurtarıcınız oluyor. Peki, hiç merak ettiniz mi? Bir Big Mac fiyatına bir çalışma alanında kaç saat çalışabilirsiniz? Mac Work Index’inin bu konuyla ilgili araştırmasını sizinle paylaşalım.

[ READ MORE ]

Sanal Ofisi Kimler Kullanır?

 

Sanal ofis firmalara yasal adres, kargo ve çağrı hizmeti veren ofis çözümü olarak karşımıza çıkar.  Yeni iş kuracaklar için maliyetleri minumuma düşüren ve şirketin var olan ihtiyaçlarına çözüm üreten sanal ofisi kimler kullanır? Sanal ofis hangi sektör çalışanlarına uygundur? Sanal ofisle ilgili aklınızı kurcalayan tüm bu sorulara gelin birlikte yanıt bulalım.

[ READ MORE ]

ADA HAYATI YAŞATAN COWORKING SPACELER

CocoVivo, (Panama)

CocoVivo dünyadaki en benzersiz, uzaktan çalışma ortamlarından biri olmalı. CocoVivo'da doğa yürüyüşü, kürekle biniş veya binicilik yapabilir, daha sonrasında biraz iş yapmak için bir çiftlik kulübesinde veya sahil bungalovunda güneş enerjili çalışan Wi-Fi kullanımını deneyimleyebilirsiniz. Şişirilebilir bir trambolin ve meyve ağaçlarının olduğunu söylemiş miydik?

[ READ MORE ]

SANAL OFİS FİYATLARI NEDİR?

SANAL OFİS FİYATLARI NEDİR?

Sanal ofis fiyatları, lokasyona bağlı olarak belirlenen ve alınan hizmet kalitesiyle birlikte değişen, şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik ek hizmet talepleriyle şekillenen paketler şeklinde karşımıza çıkar. Yeni şirket açacakların ilk aşamadaki kurulum masraflarını minimize eden sanal ofis çözümleri, firmalara yasal adres sağladığı için günümüzde yeni kurulan şirketlerin kurumsal kimlik kazanmalarına yardımcı olur.

[ READ MORE ]

SANAL OFİSLE İŞİNİZİ KURMAK ŞİMDİ ÇOK DAHA KOLAY!

 

İş kurmak istiyor fakat tek başınıza tüm maliyetlerin altından kalkamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Müşterilerinizle görüşürken çağrılarınızın cevapsız kalması ya da kargolarınızın teslim alınamamasından tedirgin mi oluyorsunuz? Kartvizitinize evinizin adresini bastırmak canınızı sıkıyor ve prestijli bir iş adresi kullanarak, müşterilerinize daha profesyonel mi gözükmek istiyorsunuz? İşte tüm bunların çözümü sanal ofis hizmetinden faydalanarak, kurumsal dünyaya merhaba demek.

[ READ MORE ]

SANAL OFİS NEDİR, NE DEĞİLDİR?

 

Sanal ofisler yeni kurulacak şirketlerin işini kolaylaştıran ve onlara sayısız fayda sağlayan yeni nesil ofis çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Sanal ofis, isminden anlaşılacağı üzere herkesin ilk aklına gelen uzaktan ya da hayali bir ofisten ziyade, işinizi prestijli bir lokasyonda kurmanızı sağlayan, kargolarınızı güvenle karşılayan ve şirketiniz adına çağrı hizmeti veren; kısacası şirketinizin ‘varlık’ kazandığı bir hizmettir.

[ READ MORE ]

GÜN IŞIĞININ ÇALIŞMA ORTAMLARINA ETKİSİ

 

Her gün sizi yatağınızdan kaldıran ve çalışmaya götüren nedir? Bu sorunun cevabına ışık tutmak isteyen Question and Retain isimli şirket yaptığı son araştırmasında, çalışanların %40’ını etkileyen en önemli faktörün iş yerindeki değer ve desteklenme duygusu olduğunu söylüyor. Bunları %19 ile entellektüel zorluklar ve %12 ile de ödemeler ve faydalar izlemekte.  

[ READ MORE ]

UZAKTAN ÇALIŞMA HAKKINDA HER ŞEY

 

Uzaktan çalışma (remote working) şekli herhangi bir şirket için hızlı bir şekilde normal çalışma haline dönüşen yeni bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle yazılım firmalarının uzaktan çalışma ekipleri kurmasıyla Türkiye’de de bu akımın başlaması, diğer esnek çalışma iş kollarını da yavaş yavaş bu trende adapte olmalarını sağladı.
Uzaktan çalışma; bir ekip üyesinin geleneksel ofis ortamının dışından işleri yürütmesi, çalışması anlamına gelir. İster ev, ister kafe ya da bir paylaşımlı ofis alanı olsun internet erişiminin mevcut olduğu her yerden bu çalışma şekline kavuşabilirsiniz.

[ READ MORE ]

SANAL OFİSLE TANIŞMAK İÇİN HALA GEÇ DEĞİL!

 

Yeni bir iş kurmak üzereyseniz, sanal ofisle tanışmanın tam zamanı. Neden mi? Sektörünüzde fiziksel bir alana ihtiyaç duymadan işlerinizi yürüten ve çoğunlukla ofis dışında müşterilerle görüşen bir şirketseniz,  sanal ofis kurumsal bir imaj yakalayıp müşterilerinizle var olan ilişkilerinizin sürmesine yardımcı olacaktır. Sanal ofislerle ilgili detaylı bilgi almak için hizmetlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

[ READ MORE ]

Paylaşımlı Ofis Alanı Kiralamanın Avantajları

 

Yeni bir start-up kendilerine daha üst noktalara taşıyabilecek tüm yeniliklerler yakından ilgilidir. Karlılık ve iş dünyasında görünebilirlik elde etmek için tüm var olan potansiyelleri kullanmak ve kaynaklarını olabildiğince verimli kullanmak durumundadırlar. Coworking space olarak bilinen paylaşımlı ofis alanları faydalarından dolayı bugünlerde çok popüler hale geldi. Bu tarz ofislerin faydalarının yanı sıra yeni fırsatlar ve gelecekteki çalışmalarınıza katkı sağlayan yapısı ile birçok sektör için vazgeçilmez haline dönüşmüşlerdir.

[ READ MORE ]

Start-up’ınız için Neden Sanal Ofis Kullanmalısınız

 

Sanal ofisler, start-up’lar arasında gün geçtikçe popülerlik kazanmaktadır. Bu sanal ofislerin temel görevi; yasal adres, posta hizmeti, sanal resepsiyonist ve müşteri hizmetleri sağlamaktır. Bu ofis sistemlerinde, fiziksel bir ofisiniz olmadan ihtiyacınız olan tüm hizmetler size sunulduğu için şirketinizin varlığını sürdürmesine yardımcı olacaklardır. Bununla birlikte, müşterilere sağlanan birçok paket çeşitleri vardır. Bazı paketler, yalnızca bir adres ve posta hizmeti veren  'adrese yönelik' paketlerdir; öte yandan, tamamen dış kaynaklı paketler de mevcuttur. Bunlar çağrı hizmeti, pazarlama ve muhasebe gibi hizmetleri de içeren sanal ofis paketleridir.

[ READ MORE ]

Network Oluşturma: Evden Çalışmak, Yalnız Çalışmanız Anlamına Gelmez

 

Evden itinayla çalışmanın esnekliği birçok insana hitap eder ve mesleğinizi yaşam tarzınıza uydurmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, meslektaşlarınız olmadan ya da farklı sektörlerden insanlar olmadan çalışmak zor olabilir. Bu zorlukların üstesinden gelecek en önemli şey dışarıya çıkıp kendi iş networkünüzü oluşturmaya başlamaktır.

[ READ MORE ]

YENİ ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ: COWORKING

 

Sabah 9 akşam 5 zaman çizelgesinde etkin olan ofis alanlarından uzaklaşıp, ofisten çalışma zorunluluğu modasını geride bırakıp, paylaşımlı ofis alanları ile birlikte çalışma kavramına esnek bir yaklaşım getirdik. Artık insanlar freelancer olarak çalışarak, zaman ve mekan algısını kendilerinin yaratmalarının peşindeler. Bu yüzdendir ki, işe gidip gelme saatleri ve bir ofiste oturup verimsiz zaman geçirmek istememeleri coworking kültürünün gelişmesini sağlamıştır.

[ READ MORE ]

Start-up'lar için 5 Temel İpucu

 

Bir işe başlamak çoğu insanın düşündüğü gibi kolay olmaz. Bu süreçte sizi test etmek ve sınamak için bekleyen birçok şeyler karşı karşıya kalırsınız. İnsanlar, ekip arkadaşları, planlar, kanuni süreçler, iş planlarında yapılan değişiklikler ve çok daha fazlası... Doğru yönde ilerlediğinizden emin olmak için bu ipuçlarını takip edebilirsiniz.
Başlarken kendinize şu soruları sormanız gerekir:

[ READ MORE ]

HOME OFİS ÇALIŞANLARIN SANAL OFİS TERCİH ETMESİ İÇİN 4 SEBEP

 

Teknoloji, şirketlerin işlerini yürüttükleri geleneksel tarzı değiştirdi. Şirketlerin konvansiyonel ofis düzenlerinde değişiklik yapmaları sebebiyle, sanal ofisler özellikle evden çalışanlar için gittikçe daha popüler hale geliyor. Sanal bir ofis size, işletmenizin işlevine ve büyümesine nasıl yardımcı olabilir?
İşte sanal bir ofis kullanmanızın dört nedeni:

[ READ MORE ]

İŞLETMELER İÇİN SANAL OFİS ÇÖZÜMÜ

 

Bir şirkete veya serbest çalışan bir firmaya sahipseniz, insanlar iş adresinizi sorduğunda muhtemelen biraz düşünürsünüz. Onlara, hayalinizdeki o prestijli lokasyon yerine evinizin adresini mi vermelisiniz? Şirket adresinizi soranlara ev adresini, bi arkadaşınızın ofis adresini ya da postane kasası adresini verir misiniz? Belki müşterilerinize vermek üzere sunabileceğiniz bir adresiniz olduğundan emin olmak için ortak bir ofis binasında bir ofis veya bir masa kiralamanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, çok daha kullanışlı ve uygun bütçeli başka bir seçenek daha var! Fiziksel ofise ihtiyaç duymadan uygun bir işyeri adresi alabilmek, resmi evrak ve postalarınızın sorunsuzca karşılanması ve güvence altına alınması için sanal ofis hizmeti veren paylaşımlı ofis alanları sizin için en uygun çözüm olabilir!

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Tercih Etmenize 5 Neden

 

"Yetenek havuzunda fırsatlar için çığlık atan sınırsız erişime sahip olduğunuzda, neden işinizi birkaç kişinin fikirleriyle sınırlandırasınız ki?
Günümüzde iş terimi yeniden tanımlandı ve şekil değiştirdi. İş, monoton olarak yaptığın ve her gün gidip geleceğin bir ‘süreç’ değil, yeteneklerinle birlikte fırsatları değerlendirebileceğin, yeni teknolojiler üretebileceğin ve hatta yeni kapılar aralamanı sağlayacak süregelen bir yol.

[ READ MORE ]

SANAL OFİS HİZMETİ İŞ BAŞARINIZI NASIL GELİŞTİRİR?

 

Herkesin hayalindeki işi kurmasının mümkün olduğu bir devirde yaşıyoruz. Teknoloji, yasal çözümler, tüketici davranışlarındaki değişim ve birçok yeni düzenlemelerle birlikte iş kurmak kolaylaşırken, insanlar ‘dream job’ kavramına daha hızlı ulaşır oldular. Bu yolda atılması gereken başlıca adım ise tohumu atılan yeni iş girişiminin sadece geçici bir heves olmadığını kanıtlayan bir iş kimliği oluşturulması. Bunun hayata geçirilmesi için birkaç temel madde vardır; iş planının açık bir şekilde oluşturulması ve profesyonel bir görünüme sahip olunması.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis: Yeni Nesil Akıllı Çözüm

 

Her işletmenin belli bir ofis gereksinimi olduğunu biliyoruz. Günümüz gelişen teknolojisinin bizlere sunduğu en akıllı ofis çözümleri olarak ise sanal ofisler karşımıza çıkmakta. Bir işletmenin kurulduğu lokasyon ve bulunduğu yer o işletmenin itibarı, iş network çevresi ile oldukça bağlantılıdır. Bu sebeple şirketler kurulurken tüm bu etmenler dikkate alınır ve lokasyon tercihleri ona göre yapılır. Sanal ofis çözümleri işte tam bu noktada ‘akıllı çözümler’ olarak kurtarıcı rol üstleniyor. Sanal ofisler, prestijli bir adreste şirket kurma imkanı sağlarken aynı zamanda sizin yerinize şirketinizin kurumsal donanım alt yapısını da üstlenerek müşterilerinizle olan iletişim devamlılığını sağlamış oluyorlar. Maliyet açısından da yeni kurulan işletmeler için karlılık sağlayacak bu ofisler, düşük maliyet ve hızlı bir çözümdür. Geleneksel anlamda bir ofis kiralama yerine, sanal alternatifi seçmek şirketiniz için prestijli bir sanal adres, çağrılarınız ve postanızı yönetmek için ise iyi bir ekip sağlayacaktır.

[ READ MORE ]

Sanal Ofislerin 6 Temel Faydası

Çalışma ortamı mantığını yeniden şekillendiren sanal ofisler; herhangi bir yerde ya da zamanda, ister bilgisayarınızla ister tabletinizle, sahada ya da evinizden çalışılabileceğinin ne kadar kolay ve maliyetsiz olduğu gerçeğini tüm sektörlere anlatan yeni bir konsept. Yaratılan bu yeni çalışma alanı ile üretkenliğin daha da arttığı, iş kurma maliyetlerinin büyük bir oranda azaldığı ve çalışanların daha mutlu oldukları keşfedildiğinden bu yana, sanal ofisler günümüzde ‘en akıllı ofis çözümleri’ haline dönüşmüşler ve kalıcı olmuşlardır.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Kullanıcıları Kimlerdir?

Sanal ofis hizmeti fiziksel bir ofis alanı sağlamadan, belli bir ücret karşılığında iletişim ve adres hizmetleri sunmaktadır.  Sunulan hizmet, iş merkezleri veya yönetici dairelerinden farklı olarak profesyonel canlı iletişimi içermektedir. Böylelikle sanal ofis fikri teknolojik yenilik ve bilgi çağının birleşmesiyle ortaya çıkarak, kiralama işleminin pek çok iş modeline esneklik sağlamasıyla yaygınlaşmıştır. Levent Ofis, sanal ofis konsepti ile özellikle freelance çalışanlar ve girişimciler için mevcut çalışma tarzlarına uygun çözümler sunarken, sektörde sanal ofis ve hazır ofis talepleri günden güne artış göstermektedir.

[ READ MORE ]

SANAL OFİSLE TANIŞMA HİKAYESİ

Sanal ofis  hizmeti ile tanışmam sektöre giriş yaparken etkin bir ofis kurmak istememle başladı. Aklımda girişimcilik alanında ve diğer sektörlerede yönelebileceğim bir iş planı vardı ve çoğu şey hazırdı, şirketimi kurarak sektöre nasıl giriş yapcağımdan kimlerle iletişime geçilecek hangi yöntemleri kullanacağıma kadar kafamda bir çizelge oluşmuştu. İşle ilgili tüm planlar yapılmış belli bütçe ayrılmış ihtiyaçım olan tek şey işlerimi yürütebileçeğim belli bir ofisimin olmasıydı. Bunun için belli bir bütçe ayrıldı. Bunun dışına hem çıkmak istemiyor hemde verimli bir iş temposuna devam edip çalışma arkadaşlarımla güzel işlere imza atacağım, planlarımı güçlendirecek bir ofis ortamı düşünüyordum. Çalıştığım kişilerlede güzel ve verimli bir iş hacmi yakalamanın önemli olduğu düşüncesindeyim.

[ READ MORE ]

YILBAŞI İÇİN GERİ SAYIM

Yılbaşına yaklaştığımız şu günlerde, yılbaşı hazırlıkları hızlanıyor. Herkes yeni yıldan bir şeyler bekliyor. Bunun için dilekler dileniyor, bir takım farklı geleneklerle her şeyin bir önceki yıldan daha güzel olması, sonuna gelen koca bir yılın acısı tatlısıyla geride bırakılıp, yeni bir yıla ‘merhaba’ diyerek keyifli bir eski yılın son gecesini geçirme temennisinde bulunuluyor.

[ READ MORE ]

STARBUCKS İLE KEYİFLİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ

Starbucks, Amerikalı dünya genelindeki en popüler kahve dükkanları zinciridir. Merkezi Seattle, Washington'dadır. Starbucks, adını Moby Dick'teki Starbuck adlı karakterden alır ve simgesi bir deniz kızıdır. Starbucks`ın logosu yeşil renkte bir yuvarlağın içinde bulunan sirendir.

[ READ MORE ]

PAYLAŞIMLI OFİSLERİN FAYDALARI

Coworking Space olarak  bilinen ofis alanları yaratıcılığın, dayanışmanın, verimli çalışmanın ve sosyal olmanın ortamıdır. Yeni ofis anlayışı dünyada coworking adı altında ‘işbirliği içinde çalışmak’ farklı sektörlerde, benzer düşünce yapısına sahip insanların birbirinden bağımsız çalışma ortamlarında ve paylaşımlı ortak alanlarda bir arada çalışarak sinerji yaratmalarını amaçlanıyor. Yeni çalışmala alanları yani yeni  trend Coworking!

[ READ MORE ]

YENİ NESİL OFİS ANLAYIŞI

Günümüzde çalışma zamanı konsepti hızla değişiyor. Etkin ve doğru kararları almada yaratıcı ofis ortamının önemi ve katkısı büyüktür. Son yıllarda çok hızlı gelişen yeni nesil ofisler, büyük rahatlık sağlayan teknolojik donanımları ve ayrıcalıklı imkanları ile çalışanların mutluluğunu artırırken, iş yaşamında arkasından başarıyı getiriyor. Günümüzde teknolojik gelişmelerinde beraberinde getirdiği çok sayıda yeni dijital cihazın ve yazılımların ofis alanlarına girmesi, ilginç çalışma ortamlarının yaratılmasını sağladı. Bu tür ofisler, en iyi çalışma ortamları ile çalışanların yaratıcı ve ilham verici olmasını sağlar.

[ READ MORE ]

KURUMSAL DÜNYAYA İLK ADIMI SANAL OFİSLE AT

Freelancer olarak mı çalışıyorsun? İşlerini yürütmek için evinden dışarıya adım atman gerekmiyor mu? Online satış yapan bir şirketin var ve elemanlarının hepsi remote mu çalışıyor? O zaman sanal ofisle tanışmanın tam zamanı!

[ READ MORE ]

İşinizde Başarı Yakalamak İçin 5 İpucu

Kendi işinize başlamaya karar verdiğiniz andan itibaren çevrenizden birçok tavsiye de gelmeye başlar. Bu tavsiyelerden birçoğu da genellikle ilk adımın ne olması gerektiğini bilmeyen insanlar olur. İnternete daldığınız andan itibarense birçok makale, sayısız liste ve başarılı/başarısız deneyimlerini paylaşan insanlar arasında kaybolursunuz. Bu süreçte yapmanız gereken; çok aşırı derecede düşünmenin ve analiz peşinde koşmanın yakasını bırakıp gerçekten işe yarar adımlarla amacınıza ulaşmaya çalışmanız olacaktır. Başarı yolunda giderken yapılması gereken beş önemli şey nedir diye sorduğunuzda, işte size yanıtı:

[ READ MORE ]

Sanal Ofis İçin Gerekli Öğeler Nelerdir?

Sanal ofis sizin kendi şirketinizi kurabileceğiniz, kurmuş olduğunuz şirketinizi taşıyabileceğiniz yasal adresi size sağlayan hizmettir. Sanal ofis  fiziksel bir ofis alanı değildir. Bu demek oluyor ki ofis dışında herhangi bir yerden çalışırken de işinizi meşru yasal adresinizle birlikte büyütebilirsiniz. Diğer yandan şirketini ulusal ya da uluslararası genişletmek isteyen şirketler için oldukça yararlı bir hizmet çünkü sanal ofis kiraladığınızda ofis için yapacağınız masrafları azaltmış olacaksınız ve böylelikle ofis varlığını sanal ofis de devam ettiririken siz de işinizi büyütmek için tüm çabanızı sarfedeceksiniz. İyi bir lokasyondaki adres potansiyel müşterilerinize şirketinizi tanıtırken ev adresinizden çok daha profesyonel gözükecektir.

[ READ MORE ]

CEO Kod Bilmeli mi?

Nereden baktığınıza göre değişmekle birlikte, bir CEO’nun kod bilmesine gerek yoktur. Ürün ya da hizmetin müşteri/kullanıcı ile buluşma sürecinde pazarlama, satış ve ürün tanımlama yardımcı fonksiyonlarını dikkate almayan bir CEO, kod bilmeyen bir genel müdürden daha büyük bir felaket içinde olacaktır. Eğer ki ileri teknoloji şirketinin CEO’suysanız, ihtiyacınız olan en önemli beceriler (1) odak; ve (2) işe alım, yetenek değerlendirmesi ve yeteneği büyütme konularında mükemmel olmanız.

[ READ MORE ]

Paylaşımlı Ofis Alanlarının  En Önemli 3 Katkısı

Paylaşımlı ofis alanları; yani içinde sanal ofis, hazır ofis, toplantı odası ya da seminer  salonu gibi ofis hizmetleri barındıran günümüz ofis çözümleri start-up ve freelancerların gözdesi. Eğer ki bu ekosistemin içindeyseniz bu kavramların neler olduğunu çoktan biliyorsunuzdur fakat bilmeyenler için kısaca yinelememiz gerekirse: Sanal ofis, mobil çalışansanız ve şirket kurulumu yapmak isterseniz size yasal adres sağlar. Hazır ofis, mobilyalı, ihtiyaçlarınıza uygun tasarlanmış ve sizi tüm ofis giderlerinden (elektrik,su,ısıtma vs.) kurtan kullanımza hazır ofislerdir. Toplantı odası, kurumsal firmalara, etkinlik düzenleyenlere ve eğitim vermek isteyenlere sunulan bir hizmettir.

Paylaşımlı ofis alanları bu hizmetleri vermenin yanında, size birçok katkıda da bulunurlar.

[ READ MORE ]

Sanal Ofis Nedir?

 

Sanal ofis çoğunlukla bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişilerin günümüzde tercih ettikleri ofis çözümüdür. Sanal ofis, şirketinizin kurulumunu gerçekleştirmek için resmi adresi size sağlar ve siz müşterilerinizi prestijli bir lokasyanda karşılarsınız. Peki fiziksel bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişiler kimlerdir? Freelance ve proje bazlı çalışanlar, girişimciler, yaptıkları iş nedeniyle daha çok hayatı seyahatte geçenler, şantiye ya da üretim sahalarında çalışanlar, müşteri ziyaretleri yapanlar, danışmanlık ve denetim yapanlar ya da home-office çalışanlar bu kısımda değerlendirilir.

[ READ MORE ]

Sayılarla Paylaşımlı Çalışma Alanları. Peki, Sayılar Bize Ne Gösteriyor?

Coworking artık bir trend değil, çalışma şekli. Günümüzde coworking üretkenliğin eş anlamlısı haline dönüştü ve paylaşımlı ofis alanlarının sizinle tanıştıracağı aynı kafa yapısına sahip insanlarla yakın ilişki kurma fırsatını  sunar oldu. Yeni haberdar olacağınız bir startup sizi işinize karşı daha azimli olmaya sevk edecektir. Bu tip paylaşımlı ofislere karşı en yüksek talep freelance çalışanlardan ve kurumsal çalışanlardan gelmektedir. Aklınıza şöyle bir soru gelmiş olabilir, acaba dünyada kaç adet böyle paylaşımlı çalışma alanı bulunmaktadır. Hadi biraz sayılara bakalım.

[ READ MORE ]

Ofisinizi Daha İyi Bir Yer Haline Getirmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Çoğu işletmenin gözünden kaçan veya önemsemediği noktalardan biridir çalışma alanları. İşletmeciler bütçelerinin ve zamanlarının önemli kısmını iş planlarını hazırlamak geçiriyor ve bunu aksiyona çevirmek için kullanıyorlar. Ofis harcamaları ise bütçede gereksiz harcalamalar olarak görülüyorlar. Peki İşletmeler neden böyle düşünüyorlar ?

[ READ MORE ]

Birlikte Çalışma Ruhu Taşıyan Alanlar ve Günümüzde Değiştiği Formlar

Birlikte çalışma diye nitelendirilen ‘coworking’ kavramı günümüzde çok hızlı bir ivme ile artıyor. Gençler yeteneklerine göre ayrışıyor ve birlikte ne yapabilirimi konuşuyor. Bu durum doğal sonuç olarak  çeşitli alanları buluşma ve birlikte çalışabileceğimiz alanlara evrilmesine sebep oluyor. Ofis kavramı, ‘çalışabildiğin her yer ofisin’ mantığına dönüşüyor, insanlar ofis kavramından gittikçe uzaklaşıyor ve daha çok sosyalleşebildiğin, yeni insanlar ile tanışabileceğin alanalrı tercih ediyorlar. Peki bu mekanlar nereleri?

[ READ MORE ]

Freelancer Çalışanlar İçin Sosyal Medya Pazarlaması İpuçları

 

Freelancer olarak çalışmaya karar verdiniz ya da bu çalışma tarzına geçmeden önce hakkında daha çok mu bildiye ulaşmak mı istediniz? O zaman pazarlama planınızın en önemli parçalarından birisi de kuşkusuz ki sosyal medya olacaktır. İş sosyal medya pazarlamasına gelince de ister serbest çalışan olun isterseniz de daha büyük şirketlerde çalışın, dijital evrimi günden güne yaşadığımız şu dünyada sosyal medyadan kaçınmanız imkansız olacaktır. Elbette ki bu konuyla alakalı çok fazla şey okudunuz, kulaktan kulağa dolaşan efsanelere, ‘şunu şöyle yaparsan şöyle oluyormuş’ sözcüklerine fazlasıyla maruz kaldınız. Peki sosyal medya pazarlamasının ardında neler var, aralayalım.

[ READ MORE ]

Coworking Space Alanları Tercih Etmemizin 5 Nedeni

 

Dünyadan coworking space olarak yayılan ve birçok değişik disiplinde çalışan insanları bir araya toplayan paylaşımlı ofis alanları size üretkenliğinizi arttırmanın yanı sıra çok daha güzel faydalar sağlayacak. Onlardan bazıları işte tam olarak bu yazıda! Keyifli okumalar.

[ READ MORE ]