Haziran Ayına Özel Kampanya!

2019’da Neye Yatırım Yapmalı?

2019'da Neye Yatırım Yapmalı?

İş dünyasında ve çeşitli sektörlerde hem ekonomik hem de teknolojik özelliklerden dolayı kar oranı sık sık değişkenlik göstermektedir. Kimi sektörler hızla büyürken kimi de günümüz koşullarına uymadığı için küçülmektedir. Girişimcilik aşamasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yatırımdır. Peki, 2019 yılında hangi alandaki yatırımların başarı oranı yüksektir?

2019 Yılında neye yatırım yaptırmalı?

Özellikle 2010 yılı sonrası, sektörler arasındaki rekabetin artmasıyla birlikte trendler sık sık değişime uğramakta ve bu değişim firmaların kar oranını oldukça fazla etkilemektedir. Yatırım yaparken, sermayenizin boşa gitmemesi ve kar oranınızın yüksek olması için trendlere ve müşterilerin ihtiyaçlarına sık sık dikkat edilmelidir. Kimi zaman en çok ihtiyaç duyulan alan bir süre sonra müşterilerin bıktığı bir trend haline gelip kar oranını azaltabilmektedir. Fakat 2019 yılında yükselişe geçecek olan sektörlerin sayısı bunlardan çok daha fazladır.

İlk olarak kozmetik sektörü, hem 2018 hem de 2019 yılı için kar oranında büyük bir değişiklik meydana getirecek güce sahip olmayı başarmıştır. 2019 yılında yatırım yapmak için hem çok karlı hem de risksiz bir sektördür. Özellikle internetin kullanımının çok fazla yaygınlaşması ile sayısı artan kozmetik firmaları genellikle franchising sistemi ile çalışmaktadır. Ülkemizde bulunan birkaç kozmetik firması bayi sayılarını günden güne arttırmakta ve en yüksek kar oranlarını elde etmektedir.

Kozmetiğin ardından gayrimenkul sektörü de gelecek vaat eden sektörlerden biridir. Emlak zengini karakterlerin medyada göz önüne çıkması, inşaat sektörünün daha kaliteli hale gelmesi gibi sebeplerle gayrimenkul danışmanlığı alanında birçok gelişme baş göstermiştir. Bu alanda yapılması gereken yatırım miktarı her ne kadar fazla olsa da elde edilen kara değecek bir miktardır.

Elektrikli araçlar da çok uzun yıllardır garanti yatırım tipi olarak bilinmektedir. Bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi yaygın hale gelen ve kullanım yaş aralığı gitgide genişleyen araçlar sayesinde teknoloji marketlerinin geliri her sene daha fazla artmaktadır. Aynı zamanda dolar kurunun ülkemizde yükselmesinin getirmiş olduğu bir fiyat skalası da bu sektördeki yabancı firmaların, Türkiye içerisinde kar etmelerine sebep olmuştur.

Bilişim ve yazılım sektörü de son yıllarda bu konudaki bilincin artması ile gelişmiştir. Yazılım alanında eğitim alan kişilerin sayısı artarken, yurt dışındaki büyük şirketlerle olan bağlantılar da bununla doğru orantılı olarak artmakta ve beraberinde yeni işler getirmektedir. Bu sektörde yapılan yatırımlar neredeyse en risksiz yatırımlardır. Çünkü şu an ülkemiz üzerinde mekatronik ve yazılım üzerine neredeyse 118.000 farklı fikir mevcuttur. Bu fikirlerin çok büyük bir kısmının gelişme aşamasında bir sermayeye ihtiyacı vardır ve bu ihtiyaç da fikirlerin sayısı gibi günden güne artmaktadır.

Geleceğin yatırımı coworking spaceler

Farklı firmalarda farklı işleri yapan birçok insanın ortak olarak bir ofisi paylaşmasına ve bunun bir sistem oluşturmasına coworking denir. Son yıllarda duyulmaya başlayan ve özellikle girişimciler için oldukça uygun bir alan olan coworking spaceler, ofis ortamının verdiği bir disiplin ve aynı zamanda sosyal bağlantılar ile daha sık tercih edilmeye başlanmıştır. Serbest dijital çalışan kişilerin resmi bir iş adresi olmasını sağlayan coworking spaceler, sunduğu interaktif bir iş ortamı sayesinde kontrol dağınıklığına da iyi gelmektedir. Home ofis işleri tercih eden kişiler ev ortamının verdiği rahatlıkta işlerine olması gereken disiplinde odaklanamazken, coworking spaceler iş aşamasında verdiği konsantrasyon ile işlerini kolaylaştırabilir.

Ülkemizde coworking sistemi 2000’li yıllarda başlamış olup, günden güne daha yaygın hale gelmektedir. Birçok dijital işçi bu alanlarda hem işini yapıp hem de kendileri ile aynı alandan insanlarla tanışarak network ağını geliştirmektedir.

LeventOfis franchise sayfasını inceleyerek, geleceğin işi olarak görülen kendi coworking space’inizi kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz Kampanyası 400 TL 250 TL'den başlayan fiyatlar sizi arayalım!

X