blog

Blog header 57afde61e03d12f48242760e6bc3c90c1c204c9a2269909760252f69326111fe

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Şahıs firması her ne kadar tek başına kurulabilir olarak bilinse de birden fazla kişi ile ortaklı kurulabilir.

Şahıs firması ne demektir?
Şahıs firmasında
ortakların sorumlulukları sınırsızdır. Küçük çaplı işletmedir. Tüzel kişiliğe sahiptir. Ortak sayısı bellidir. Sorumlulukları kişiseldir. İş kapasiteleri düşük olacak işletmeler için şahıs firması önerilir.

[ DEVAMINI OKU ]

Yeni Şirket Kuruluşu İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Şirket kurmaya karar veren kişinin öncelikle şirket tipine karar vermesi gerekmektedir. Şahıs şirketi ya da sermaye şirketi (anonim, limited vb.) mi olacağı ilk karar aşamasıdır. Şirket tipine karar veren kişi sonrasında yapması gerekenleri öğrenmeli ve adım adım uygulamalıdır.

[ DEVAMINI OKU ]

Şirket Kuruluş Maliyetleri Nelerdir?

Şirket kuruluş maliyetleri seçilecek olan şirket tipi ve iş yapılacak olan şehre göre değişiklik göstermektedir. Mali müşavirlik ücreti ve ticaret odası ücretleri tüm şehirlerde farklılık göstermektedir. Bununla beraber vergi dairesi ücreti, noter ücreti gibi ücretler ise tüm şehirler için aynıdır.

Türkiye’de talep gören şirket tiplerinin limited şirket ve anonim şirket olması sebebiyle şirket kuruluş maliyetlerini limited şirket üzerinden anlatılacaktır. Bu maliyetler tüm şehirler için farklılık göstermek ile birlikte aşağı yukarı aynıdır. Bu yazıda İstanbul temel alınarak 2018 yılına ait şirket kuruluş maliyetleri hesaplanacaktır. Yapılacak olan hesaplama sadece bilgilendirme amaçlıdır. 

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofis İle Şirket Kurmanın Faydaları

   

Sanal ofis; işlerinizi fiziki herhangi bir ofis kullanarak yapmanız yerine, ‘sanal ofis’ adı verilen, ofis olarak kullandığınızı gösterebileceğiniz yasal bir adreste bulunan profesyonel ekibin desteğiyle; telefon çağrılarınızın, e-postalarınızın, kargolarınızın size bildirilmesi hizmetidir.

   Sanal ofis; gerçekte bir ofisinizin olmamasıdır. Ofisinizin var olduğunu göstermek adına herhangi bir sanal ofis hizmeti veren firmaya başvurmanız yeterlidir. Ofisinizi bu yasal adresin üstüne açabilirsiniz. Sanal ofis tam manasıyla; iş adresiniz herhangi bir plazada görünmesi; ancak sizin evinizde faturanızı kesip, müşterilerinize ise yasal ofis adresli kartvizitinizi verebilmenizdir. Bu hizmet; her ortamda çalışabilmenizi destekler. Genel olarak freelance çalışan kişilerin tercih ettiği bir hizmet türüdür.

[ DEVAMINI OKU ]

ŞİRKET TÜRLERİ ve KURULUŞ PROSEDÜRLERİ

 

Türk Ticaret Kanunu kapsamında farklı tipte şirket kuruluşları yapılabilmektedir. Kurumsal ve kurumsal olmayan türde kurulabilen şirketler aşağıda listelenmiştir:
Kurumsal Yapıdaki Şirket Türleri

  • Anonim Şirket ( A.Ş.)
  • Limited Şirket ( LTD. ŞTİ.)
  • Kooperatif Şirket [ DEVAMINI OKU ]

İnsanlar neden paylaşımlı ofis alanlarını tercih ederler?

 

Birlikte çalışmak gün geçtikçe popülerliğini artıran çalışma şekillerinden birisi. İnsanlar birçok farklı nedenden dolayı bu çalışma biçimini tercih etmekteler. Biz de çalışanların niye bu çalışma alanlarına üye olabileceğini listeledik. Eminiz sizde bu gibi sebepleren dolayı zamanınızın çoğu kısmını verimsiz harcadığınızı düşüneceksiniz.

[ DEVAMINI OKU ]

Bir Big Mac Fiyatına Paylaşımlı Ofis Alanlarından Kaç Saat Alabilirsiniz?

Tahmin edelim yoğun çalışan birisiniz ve bazı günler öyle oluyor ki öğlen yemek yeme fırsatı dahi bulamıyorsunuz.Bu koşuşturma arasında aslında düşman bellediğimiz fast foodlar kurtarıcınız oluyor. Peki, hiç merak ettiniz mi? Bir Big Mac fiyatına bir çalışma alanında kaç saat çalışabilirsiniz? Mac Work Index’inin bu konuyla ilgili araştırmasını sizinle paylaşalım.

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofisi Kimler Kullanır?

 

Sanal ofis firmalara yasal adres, kargo ve çağrı hizmeti veren ofis çözümü olarak karşımıza çıkar.  Yeni iş kuracaklar için maliyetleri minumuma düşüren ve şirketin var olan ihtiyaçlarına çözüm üreten sanal ofisi kimler kullanır? Sanal ofis hangi sektör çalışanlarına uygundur? Sanal ofisle ilgili aklınızı kurcalayan tüm bu sorulara gelin birlikte yanıt bulalım.

[ DEVAMINI OKU ]

ADA HAYATI YAŞATAN COWORKING SPACELER

CocoVivo, (Panama)

CocoVivo dünyadaki en benzersiz, uzaktan çalışma ortamlarından biri olmalı. CocoVivo'da doğa yürüyüşü, kürekle biniş veya binicilik yapabilir, daha sonrasında biraz iş yapmak için bir çiftlik kulübesinde veya sahil bungalovunda güneş enerjili çalışan Wi-Fi kullanımını deneyimleyebilirsiniz. Şişirilebilir bir trambolin ve meyve ağaçlarının olduğunu söylemiş miydik?

[ DEVAMINI OKU ]

SANAL OFİS FİYATLARI NEDİR?

SANAL OFİS FİYATLARI NEDİR?

Sanal ofis fiyatları, lokasyona bağlı olarak belirlenen ve alınan hizmet kalitesiyle birlikte değişen, şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik ek hizmet talepleriyle şekillenen paketler şeklinde karşımıza çıkar. Yeni şirket açacakların ilk aşamadaki kurulum masraflarını minimize eden sanal ofis çözümleri, firmalara yasal adres sağladığı için günümüzde yeni kurulan şirketlerin kurumsal kimlik kazanmalarına yardımcı olur.

[ DEVAMINI OKU ]

SANAL OFİSLE İŞİNİZİ KURMAK ŞİMDİ ÇOK DAHA KOLAY!

 

İş kurmak istiyor fakat tek başınıza tüm maliyetlerin altından kalkamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Müşterilerinizle görüşürken çağrılarınızın cevapsız kalması ya da kargolarınızın teslim alınamamasından tedirgin mi oluyorsunuz? Kartvizitinize evinizin adresini bastırmak canınızı sıkıyor ve prestijli bir iş adresi kullanarak, müşterilerinize daha profesyonel mi gözükmek istiyorsunuz? İşte tüm bunların çözümü sanal ofis hizmetinden faydalanarak, kurumsal dünyaya merhaba demek.

[ DEVAMINI OKU ]

SANAL OFİS NEDİR, NE DEĞİLDİR?

 

Sanal ofisler yeni kurulacak şirketlerin işini kolaylaştıran ve onlara sayısız fayda sağlayan yeni nesil ofis çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Sanal ofis, isminden anlaşılacağı üzere herkesin ilk aklına gelen uzaktan ya da hayali bir ofisten ziyade, işinizi prestijli bir lokasyonda kurmanızı sağlayan, kargolarınızı güvenle karşılayan ve şirketiniz adına çağrı hizmeti veren; kısacası şirketinizin ‘varlık’ kazandığı bir hizmettir.

[ DEVAMINI OKU ]

GÜN IŞIĞININ ÇALIŞMA ORTAMLARINA ETKİSİ

 

Her gün sizi yatağınızdan kaldıran ve çalışmaya götüren nedir? Bu sorunun cevabına ışık tutmak isteyen Question and Retain isimli şirket yaptığı son araştırmasında, çalışanların %40’ını etkileyen en önemli faktörün iş yerindeki değer ve desteklenme duygusu olduğunu söylüyor. Bunları %19 ile entellektüel zorluklar ve %12 ile de ödemeler ve faydalar izlemekte.  

[ DEVAMINI OKU ]

UZAKTAN ÇALIŞMA HAKKINDA HER ŞEY

 

Uzaktan çalışma (remote working) şekli herhangi bir şirket için hızlı bir şekilde normal çalışma haline dönüşen yeni bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle yazılım firmalarının uzaktan çalışma ekipleri kurmasıyla Türkiye’de de bu akımın başlaması, diğer esnek çalışma iş kollarını da yavaş yavaş bu trende adapte olmalarını sağladı.
Uzaktan çalışma; bir ekip üyesinin geleneksel ofis ortamının dışından işleri yürütmesi, çalışması anlamına gelir. İster ev, ister kafe ya da bir paylaşımlı ofis alanı olsun internet erişiminin mevcut olduğu her yerden bu çalışma şekline kavuşabilirsiniz.

[ DEVAMINI OKU ]

SANAL OFİSLE TANIŞMAK İÇİN HALA GEÇ DEĞİL!

 

Yeni bir iş kurmak üzereyseniz, sanal ofisle tanışmanın tam zamanı. Neden mi? Sektörünüzde fiziksel bir alana ihtiyaç duymadan işlerinizi yürüten ve çoğunlukla ofis dışında müşterilerle görüşen bir şirketseniz,  sanal ofis kurumsal bir imaj yakalayıp müşterilerinizle var olan ilişkilerinizin sürmesine yardımcı olacaktır. Sanal ofislerle ilgili detaylı bilgi almak için hizmetlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

[ DEVAMINI OKU ]

Paylaşımlı Ofis Alanı Kiralamanın Avantajları

 

Yeni bir start-up kendilerine daha üst noktalara taşıyabilecek tüm yeniliklerler yakından ilgilidir. Karlılık ve iş dünyasında görünebilirlik elde etmek için tüm var olan potansiyelleri kullanmak ve kaynaklarını olabildiğince verimli kullanmak durumundadırlar. Coworking space olarak bilinen paylaşımlı ofis alanları faydalarından dolayı bugünlerde çok popüler hale geldi. Bu tarz ofislerin faydalarının yanı sıra yeni fırsatlar ve gelecekteki çalışmalarınıza katkı sağlayan yapısı ile birçok sektör için vazgeçilmez haline dönüşmüşlerdir.

[ DEVAMINI OKU ]

Start-up’ınız için Neden Sanal Ofis Kullanmalısınız

 

Sanal ofisler, start-up’lar arasında gün geçtikçe popülerlik kazanmaktadır. Bu sanal ofislerin temel görevi; yasal adres, posta hizmeti, sanal resepsiyonist ve müşteri hizmetleri sağlamaktır. Bu ofis sistemlerinde, fiziksel bir ofisiniz olmadan ihtiyacınız olan tüm hizmetler size sunulduğu için şirketinizin varlığını sürdürmesine yardımcı olacaklardır. Bununla birlikte, müşterilere sağlanan birçok paket çeşitleri vardır. Bazı paketler, yalnızca bir adres ve posta hizmeti veren  'adrese yönelik' paketlerdir; öte yandan, tamamen dış kaynaklı paketler de mevcuttur. Bunlar çağrı hizmeti, pazarlama ve muhasebe gibi hizmetleri de içeren sanal ofis paketleridir.

[ DEVAMINI OKU ]

Network Oluşturma: Evden Çalışmak, Yalnız Çalışmanız Anlamına Gelmez

 

Evden itinayla çalışmanın esnekliği birçok insana hitap eder ve mesleğinizi yaşam tarzınıza uydurmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, meslektaşlarınız olmadan ya da farklı sektörlerden insanlar olmadan çalışmak zor olabilir. Bu zorlukların üstesinden gelecek en önemli şey dışarıya çıkıp kendi iş networkünüzü oluşturmaya başlamaktır.

[ DEVAMINI OKU ]

YENİ ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ: COWORKING

 

Sabah 9 akşam 5 zaman çizelgesinde etkin olan ofis alanlarından uzaklaşıp, ofisten çalışma zorunluluğu modasını geride bırakıp, paylaşımlı ofis alanları ile birlikte çalışma kavramına esnek bir yaklaşım getirdik. Artık insanlar freelancer olarak çalışarak, zaman ve mekan algısını kendilerinin yaratmalarının peşindeler. Bu yüzdendir ki, işe gidip gelme saatleri ve bir ofiste oturup verimsiz zaman geçirmek istememeleri coworking kültürünün gelişmesini sağlamıştır.

[ DEVAMINI OKU ]

Start-up'lar için 5 Temel İpucu

 

Bir işe başlamak çoğu insanın düşündüğü gibi kolay olmaz. Bu süreçte sizi test etmek ve sınamak için bekleyen birçok şeyler karşı karşıya kalırsınız. İnsanlar, ekip arkadaşları, planlar, kanuni süreçler, iş planlarında yapılan değişiklikler ve çok daha fazlası... Doğru yönde ilerlediğinizden emin olmak için bu ipuçlarını takip edebilirsiniz.
Başlarken kendinize şu soruları sormanız gerekir:

[ DEVAMINI OKU ]

HOME OFİS ÇALIŞANLARIN SANAL OFİS TERCİH ETMESİ İÇİN 4 SEBEP

 

Teknoloji, şirketlerin işlerini yürüttükleri geleneksel tarzı değiştirdi. Şirketlerin konvansiyonel ofis düzenlerinde değişiklik yapmaları sebebiyle, sanal ofisler özellikle evden çalışanlar için gittikçe daha popüler hale geliyor. Sanal bir ofis size, işletmenizin işlevine ve büyümesine nasıl yardımcı olabilir?
İşte sanal bir ofis kullanmanızın dört nedeni:

[ DEVAMINI OKU ]

İŞLETMELER İÇİN SANAL OFİS ÇÖZÜMÜ

 

Bir şirkete veya serbest çalışan bir firmaya sahipseniz, insanlar iş adresinizi sorduğunda muhtemelen biraz düşünürsünüz. Onlara, hayalinizdeki o prestijli lokasyon yerine evinizin adresini mi vermelisiniz? Şirket adresinizi soranlara ev adresini, bi arkadaşınızın ofis adresini ya da postane kasası adresini verir misiniz? Belki müşterilerinize vermek üzere sunabileceğiniz bir adresiniz olduğundan emin olmak için ortak bir ofis binasında bir ofis veya bir masa kiralamanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, çok daha kullanışlı ve uygun bütçeli başka bir seçenek daha var! Fiziksel ofise ihtiyaç duymadan uygun bir işyeri adresi alabilmek, resmi evrak ve postalarınızın sorunsuzca karşılanması ve güvence altına alınması için sanal ofis hizmeti veren paylaşımlı ofis alanları sizin için en uygun çözüm olabilir!

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofis Tercih Etmenize 5 Neden

 

"Yetenek havuzunda fırsatlar için çığlık atan sınırsız erişime sahip olduğunuzda, neden işinizi birkaç kişinin fikirleriyle sınırlandırasınız ki?
Günümüzde iş terimi yeniden tanımlandı ve şekil değiştirdi. İş, monoton olarak yaptığın ve her gün gidip geleceğin bir ‘süreç’ değil, yeteneklerinle birlikte fırsatları değerlendirebileceğin, yeni teknolojiler üretebileceğin ve hatta yeni kapılar aralamanı sağlayacak süregelen bir yol.

[ DEVAMINI OKU ]

SANAL OFİS HİZMETİ İŞ BAŞARINIZI NASIL GELİŞTİRİR?

 

Herkesin hayalindeki işi kurmasının mümkün olduğu bir devirde yaşıyoruz. Teknoloji, yasal çözümler, tüketici davranışlarındaki değişim ve birçok yeni düzenlemelerle birlikte iş kurmak kolaylaşırken, insanlar ‘dream job’ kavramına daha hızlı ulaşır oldular. Bu yolda atılması gereken başlıca adım ise tohumu atılan yeni iş girişiminin sadece geçici bir heves olmadığını kanıtlayan bir iş kimliği oluşturulması. Bunun hayata geçirilmesi için birkaç temel madde vardır; iş planının açık bir şekilde oluşturulması ve profesyonel bir görünüme sahip olunması.

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofis: Yeni Nesil Akıllı Çözüm

 

Her işletmenin belli bir ofis gereksinimi olduğunu biliyoruz. Günümüz gelişen teknolojisinin bizlere sunduğu en akıllı ofis çözümleri olarak ise sanal ofisler karşımıza çıkmakta. Bir işletmenin kurulduğu lokasyon ve bulunduğu yer o işletmenin itibarı, iş network çevresi ile oldukça bağlantılıdır. Bu sebeple şirketler kurulurken tüm bu etmenler dikkate alınır ve lokasyon tercihleri ona göre yapılır. Sanal ofis çözümleri işte tam bu noktada ‘akıllı çözümler’ olarak kurtarıcı rol üstleniyor. Sanal ofisler, prestijli bir adreste şirket kurma imkanı sağlarken aynı zamanda sizin yerinize şirketinizin kurumsal donanım alt yapısını da üstlenerek müşterilerinizle olan iletişim devamlılığını sağlamış oluyorlar. Maliyet açısından da yeni kurulan işletmeler için karlılık sağlayacak bu ofisler, düşük maliyet ve hızlı bir çözümdür. Geleneksel anlamda bir ofis kiralama yerine, sanal alternatifi seçmek şirketiniz için prestijli bir sanal adres, çağrılarınız ve postanızı yönetmek için ise iyi bir ekip sağlayacaktır.

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofislerin 6 Temel Faydası

Çalışma ortamı mantığını yeniden şekillendiren sanal ofisler; herhangi bir yerde ya da zamanda, ister bilgisayarınızla ister tabletinizle, sahada ya da evinizden çalışılabileceğinin ne kadar kolay ve maliyetsiz olduğu gerçeğini tüm sektörlere anlatan yeni bir konsept. Yaratılan bu yeni çalışma alanı ile üretkenliğin daha da arttığı, iş kurma maliyetlerinin büyük bir oranda azaldığı ve çalışanların daha mutlu oldukları keşfedildiğinden bu yana, sanal ofisler günümüzde ‘en akıllı ofis çözümleri’ haline dönüşmüşler ve kalıcı olmuşlardır.

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofis Kullanıcıları Kimlerdir?

Sanal ofis hizmeti fiziksel bir ofis alanı sağlamadan, belli bir ücret karşılığında iletişim ve adres hizmetleri sunmaktadır.  Sunulan hizmet, iş merkezleri veya yönetici dairelerinden farklı olarak profesyonel canlı iletişimi içermektedir. Böylelikle sanal ofis fikri teknolojik yenilik ve bilgi çağının birleşmesiyle ortaya çıkarak, kiralama işleminin pek çok iş modeline esneklik sağlamasıyla yaygınlaşmıştır. Levent Ofis, sanal ofis konsepti ile özellikle freelance çalışanlar ve girişimciler için mevcut çalışma tarzlarına uygun çözümler sunarken, sektörde sanal ofis ve hazır ofis talepleri günden güne artış göstermektedir.

[ DEVAMINI OKU ]

SANAL OFİSLE TANIŞMA HİKAYESİ

Sanal ofis  hizmeti ile tanışmam sektöre giriş yaparken etkin bir ofis kurmak istememle başladı. Aklımda girişimcilik alanında ve diğer sektörlerede yönelebileceğim bir iş planı vardı ve çoğu şey hazırdı, şirketimi kurarak sektöre nasıl giriş yapcağımdan kimlerle iletişime geçilecek hangi yöntemleri kullanacağıma kadar kafamda bir çizelge oluşmuştu. İşle ilgili tüm planlar yapılmış belli bütçe ayrılmış ihtiyaçım olan tek şey işlerimi yürütebileçeğim belli bir ofisimin olmasıydı. Bunun için belli bir bütçe ayrıldı. Bunun dışına hem çıkmak istemiyor hemde verimli bir iş temposuna devam edip çalışma arkadaşlarımla güzel işlere imza atacağım, planlarımı güçlendirecek bir ofis ortamı düşünüyordum. Çalıştığım kişilerlede güzel ve verimli bir iş hacmi yakalamanın önemli olduğu düşüncesindeyim.

[ DEVAMINI OKU ]

YILBAŞI İÇİN GERİ SAYIM

Yılbaşına yaklaştığımız şu günlerde, yılbaşı hazırlıkları hızlanıyor. Herkes yeni yıldan bir şeyler bekliyor. Bunun için dilekler dileniyor, bir takım farklı geleneklerle her şeyin bir önceki yıldan daha güzel olması, sonuna gelen koca bir yılın acısı tatlısıyla geride bırakılıp, yeni bir yıla ‘merhaba’ diyerek keyifli bir eski yılın son gecesini geçirme temennisinde bulunuluyor.

[ DEVAMINI OKU ]

STARBUCKS İLE KEYİFLİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ

Starbucks, Amerikalı dünya genelindeki en popüler kahve dükkanları zinciridir. Merkezi Seattle, Washington'dadır. Starbucks, adını Moby Dick'teki Starbuck adlı karakterden alır ve simgesi bir deniz kızıdır. Starbucks`ın logosu yeşil renkte bir yuvarlağın içinde bulunan sirendir.

[ DEVAMINI OKU ]

PAYLAŞIMLI OFİSLERİN FAYDALARI

Coworking Space olarak  bilinen ofis alanları yaratıcılığın, dayanışmanın, verimli çalışmanın ve sosyal olmanın ortamıdır. Yeni ofis anlayışı dünyada coworking adı altında ‘işbirliği içinde çalışmak’ farklı sektörlerde, benzer düşünce yapısına sahip insanların birbirinden bağımsız çalışma ortamlarında ve paylaşımlı ortak alanlarda bir arada çalışarak sinerji yaratmalarını amaçlanıyor. Yeni çalışmala alanları yani yeni  trend Coworking!

[ DEVAMINI OKU ]

YENİ NESİL OFİS ANLAYIŞI

Günümüzde çalışma zamanı konsepti hızla değişiyor. Etkin ve doğru kararları almada yaratıcı ofis ortamının önemi ve katkısı büyüktür. Son yıllarda çok hızlı gelişen yeni nesil ofisler, büyük rahatlık sağlayan teknolojik donanımları ve ayrıcalıklı imkanları ile çalışanların mutluluğunu artırırken, iş yaşamında arkasından başarıyı getiriyor. Günümüzde teknolojik gelişmelerinde beraberinde getirdiği çok sayıda yeni dijital cihazın ve yazılımların ofis alanlarına girmesi, ilginç çalışma ortamlarının yaratılmasını sağladı. Bu tür ofisler, en iyi çalışma ortamları ile çalışanların yaratıcı ve ilham verici olmasını sağlar.

[ DEVAMINI OKU ]

KURUMSAL DÜNYAYA İLK ADIMI SANAL OFİSLE AT

Freelancer olarak mı çalışıyorsun? İşlerini yürütmek için evinden dışarıya adım atman gerekmiyor mu? Online satış yapan bir şirketin var ve elemanlarının hepsi remote mu çalışıyor? O zaman sanal ofisle tanışmanın tam zamanı!

[ DEVAMINI OKU ]

İşinizde Başarı Yakalamak İçin 5 İpucu

Kendi işinize başlamaya karar verdiğiniz andan itibaren çevrenizden birçok tavsiye de gelmeye başlar. Bu tavsiyelerden birçoğu da genellikle ilk adımın ne olması gerektiğini bilmeyen insanlar olur. İnternete daldığınız andan itibarense birçok makale, sayısız liste ve başarılı/başarısız deneyimlerini paylaşan insanlar arasında kaybolursunuz. Bu süreçte yapmanız gereken; çok aşırı derecede düşünmenin ve analiz peşinde koşmanın yakasını bırakıp gerçekten işe yarar adımlarla amacınıza ulaşmaya çalışmanız olacaktır. Başarı yolunda giderken yapılması gereken beş önemli şey nedir diye sorduğunuzda, işte size yanıtı:

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofis İçin Gerekli Öğeler Nelerdir?

Sanal ofis sizin kendi şirketinizi kurabileceğiniz, kurmuş olduğunuz şirketinizi taşıyabileceğiniz yasal adresi size sağlayan hizmettir. Sanal ofis  fiziksel bir ofis alanı değildir. Bu demek oluyor ki ofis dışında herhangi bir yerden çalışırken de işinizi meşru yasal adresinizle birlikte büyütebilirsiniz. Diğer yandan şirketini ulusal ya da uluslararası genişletmek isteyen şirketler için oldukça yararlı bir hizmet çünkü sanal ofis kiraladığınızda ofis için yapacağınız masrafları azaltmış olacaksınız ve böylelikle ofis varlığını sanal ofis de devam ettiririken siz de işinizi büyütmek için tüm çabanızı sarfedeceksiniz. İyi bir lokasyondaki adres potansiyel müşterilerinize şirketinizi tanıtırken ev adresinizden çok daha profesyonel gözükecektir.

[ DEVAMINI OKU ]

CEO Kod Bilmeli mi?

Nereden baktığınıza göre değişmekle birlikte, bir CEO’nun kod bilmesine gerek yoktur. Ürün ya da hizmetin müşteri/kullanıcı ile buluşma sürecinde pazarlama, satış ve ürün tanımlama yardımcı fonksiyonlarını dikkate almayan bir CEO, kod bilmeyen bir genel müdürden daha büyük bir felaket içinde olacaktır. Eğer ki ileri teknoloji şirketinin CEO’suysanız, ihtiyacınız olan en önemli beceriler (1) odak; ve (2) işe alım, yetenek değerlendirmesi ve yeteneği büyütme konularında mükemmel olmanız.

[ DEVAMINI OKU ]

Paylaşımlı Ofis Alanlarının  En Önemli 3 Katkısı

Paylaşımlı ofis alanları; yani içinde sanal ofis, hazır ofis, toplantı odası ya da seminer  salonu gibi ofis hizmetleri barındıran günümüz ofis çözümleri start-up ve freelancerların gözdesi. Eğer ki bu ekosistemin içindeyseniz bu kavramların neler olduğunu çoktan biliyorsunuzdur fakat bilmeyenler için kısaca yinelememiz gerekirse: Sanal ofis, mobil çalışansanız ve şirket kurulumu yapmak isterseniz size yasal adres sağlar. Hazır ofis, mobilyalı, ihtiyaçlarınıza uygun tasarlanmış ve sizi tüm ofis giderlerinden (elektrik,su,ısıtma vs.) kurtan kullanımza hazır ofislerdir. Toplantı odası, kurumsal firmalara, etkinlik düzenleyenlere ve eğitim vermek isteyenlere sunulan bir hizmettir.

Paylaşımlı ofis alanları bu hizmetleri vermenin yanında, size birçok katkıda da bulunurlar.

[ DEVAMINI OKU ]

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis çoğunlukla bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişilerin günümüzde tercih ettikleri ofis çözümüdür. Sanal ofis, şirketinizin kurulumunu gerçekleştirmek için resmi adresi size sağlar ve siz müşterilerinizi prestijli bir lokasyanda karşılarsınız. Peki fiziksel bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişiler kimlerdir? Freelance ve proje bazlı çalışanlar, girişimciler, yaptıkları iş nedeniyle daha çok hayatı seyahatte geçenler, şantiye ya da üretim sahalarında çalışanlar, müşteri ziyaretleri yapanlar, danışmanlık ve denetim yapanlar ya da home-office çalışanlar bu kısımda değerlendirilir.

[ DEVAMINI OKU ]

Sayılarla Paylaşımlı Çalışma Alanları. Peki, Sayılar Bize Ne Gösteriyor?

Coworking artık bir trend değil, çalışma şekli. Günümüzde coworking üretkenliğin eş anlamlısı haline dönüştü ve paylaşımlı ofis alanlarının sizinle tanıştıracağı aynı kafa yapısına sahip insanlarla yakın ilişki kurma fırsatını  sunar oldu. Yeni haberdar olacağınız bir startup sizi işinize karşı daha azimli olmaya sevk edecektir. Bu tip paylaşımlı ofislere karşı en yüksek talep freelance çalışanlardan ve kurumsal çalışanlardan gelmektedir. Aklınıza şöyle bir soru gelmiş olabilir, acaba dünyada kaç adet böyle paylaşımlı çalışma alanı bulunmaktadır. Hadi biraz sayılara bakalım.

[ DEVAMINI OKU ]

Ofisinizi Daha İyi Bir Yer Haline Getirmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Çoğu işletmenin gözünden kaçan veya önemsemediği noktalardan biridir çalışma alanları. İşletmeciler bütçelerinin ve zamanlarının önemli kısmını iş planlarını hazırlamak geçiriyor ve bunu aksiyona çevirmek için kullanıyorlar. Ofis harcamaları ise bütçede gereksiz harcalamalar olarak görülüyorlar. Peki İşletmeler neden böyle düşünüyorlar ?

[ DEVAMINI OKU ]

Birlikte Çalışma Ruhu Taşıyan Alanlar ve Günümüzde Değiştiği Formlar

Birlikte çalışma diye nitelendirilen ‘coworking’ kavramı günümüzde çok hızlı bir ivme ile artıyor. Gençler yeteneklerine göre ayrışıyor ve birlikte ne yapabilirimi konuşuyor. Bu durum doğal sonuç olarak  çeşitli alanları buluşma ve birlikte çalışabileceğimiz alanlara evrilmesine sebep oluyor. Ofis kavramı, ‘çalışabildiğin her yer ofisin’ mantığına dönüşüyor, insanlar ofis kavramından gittikçe uzaklaşıyor ve daha çok sosyalleşebildiğin, yeni insanlar ile tanışabileceğin alanalrı tercih ediyorlar. Peki bu mekanlar nereleri?

[ DEVAMINI OKU ]

Freelancer Çalışanlar İçin Sosyal Medya Pazarlaması İpuçları

 

Freelancer olarak çalışmaya karar verdiniz ya da bu çalışma tarzına geçmeden önce hakkında daha çok mu bildiye ulaşmak mı istediniz? O zaman pazarlama planınızın en önemli parçalarından birisi de kuşkusuz ki sosyal medya olacaktır. İş sosyal medya pazarlamasına gelince de ister serbest çalışan olun isterseniz de daha büyük şirketlerde çalışın, dijital evrimi günden güne yaşadığımız şu dünyada sosyal medyadan kaçınmanız imkansız olacaktır. Elbette ki bu konuyla alakalı çok fazla şey okudunuz, kulaktan kulağa dolaşan efsanelere, ‘şunu şöyle yaparsan şöyle oluyormuş’ sözcüklerine fazlasıyla maruz kaldınız. Peki sosyal medya pazarlamasının ardında neler var, aralayalım.

[ DEVAMINI OKU ]

Coworking Space Alanları Tercih Etmemizin 5 Nedeni

 

Dünyadan coworking space olarak yayılan ve birçok değişik disiplinde çalışan insanları bir araya toplayan paylaşımlı ofis alanları size üretkenliğinizi arttırmanın yanı sıra çok daha güzel faydalar sağlayacak. Onlardan bazıları işte tam olarak bu yazıda! Keyifli okumalar.

[ DEVAMINI OKU ]