Temmuz Ayına Özel Kampanya!

Çalışırken İyi Gidecek En İyi Film ve Dizi Soundtrackleri

calisirken-iyi-gidecek-en-iyi-film-ve-dizi-soundtrackleri

Kimileri çalışırken sessizlikten beslenirken kimileri de müzik eşliğinde çalışmayı tercih eder. Bu tercih biraz da yapılan işin türüne, hızına göre şekillenir. Eğer çalışırken müziğin varlığından hoşnut oluyorsanız ve dinlerken üretken olduğunuzu düşünüyorsanız, bu soundtrackler tam size göre.

Bilimsel araştırmalar müzik dinlerken yapılan çalışmaların verimliliği arttırdığını gösteriyor. S M Ritter tarafından yapılan bir çalışma, müziğin özellikle de yaratıcı bilişsel süreç üzerindeki etkisini gösteriyor. Çalışmada, daha iyimser tınılar dinleyenlerin yaratıcılığının, hiç dinlemeyenlere göre geliştiği görülüyor.
Not: İş yerinde, özellikle de paylaşımlı bir çalışma alanında çalışırken müzik dinlemeye karar verdiyseniz, kulaklıklarınızı taktığınızdan emin olun. Etrafta çalışırken sessizliği tercih edenler olabilir.

Twin Peaks (Angelo Badalamenti)

Grammy Ödülleri’nde de başarısını pekiştiren dizinin müzikleri, rüya ile gerçeklik arasında salınan tınılara sahip. Bu yönüyle yaratıcı düşünmeye ittiği, problem çözme yeteneklerini açığa çıkardığı söylenebilir.

The Hours (Philip Glass)

Philip Glass’in büyüleyen müziği hem hareketli hem de rahatlatıcı anlar sunuyor. İşinize konsantre olup dış dünya ile bağınızı koparmak istediğinizde başvurabileceğiniz nadide işlerden biri.

Pride and Prejudice (Dario Marianelli)

Piyanist Jean-Yves Thibaudet ve İngiliz Oda Orkestrası’nın katkılarıyla yapılan müzik, genelde yoğun iş temposundan sıyrılıp dinlenmek için tercih edilebilir. Pozitif tınılara sahip olması ve muhteşem bir filmin müziği olduğu bilgisi de dinlemek için yeterli.

Jackie Brown (James Newton Howard)

Tarantino’nun suç gerilim türündeki filmine ait olan ve çekiciliğiyle kulakların pasını silen soundtrack, bunaldığınız ve tıkandığınız anda size iyi gelecektir. Yanı sıra “Across 110th Street”, “Street Life, “Tennessee Stud” gibi parçalara da göz atabilirsiniz.

Taxi Driver (Bernard Herman)

Herman’ın ölümünden kısa bir süre önce yazdığı bu caz esintili film müziği, yumuşak tonları ile etkileyici bir deneyim sunuyor. Dikkatiniz dağılmadan uzun süre belli bir iş üstünde çalışma ihtiyacı duyuyorsanız mutlaka dinleyin.

True Detective (Andrew Bird)

Efsanevi dizinin açılış parçası, sizi hem sakinleştirecek hem de kendinizi iyi hissetmeniz için gerekli enerjiyi aşılayacak. Andrew Bird’ün eşlik ettiği parça, dizinin harika soundtracklerinden yalnızca biri. Bu tadın sürmesini istiyorsanız diğerlerine de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz Kampanyası 400 TL 250 TL'den başlayan fiyatlar sizi arayalım!

X