Mayıs Ayına Özel Kampanya!

Girişimciler İçin Başarıya Ulaştıran 5 Altın Öneri

Girişimciler İçin Başarıya Ulaştıran 5 Altın Öneri

Girişimciler için öneri olarak verilen pek çok fikir aslında sizi daha üretken ve verimli olmaya teşvik eder. Günümüz ekonomik koşulları ve piyasa rekabeti düşünüldüğünde bu önerileri göz ardı etmek mümkün değil. Yapmak istediğiniz iş ne olursa olsun başarılı olabilmek için önünüze çıkan engellere karşı dirayetli olmanız gerekir. Bu yolda sunulan girişimciler için öneriler sayesinde siz de iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

 1. Herkesten Önce Siz Yapın
  İyi bir girişim fikriniz varsa öncelikle daha önce bu fikrin uygulanmış olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Daha önce düşünülmemiş orijinal iş fikirleri genellikle belli bir sorun üzerinden ortaya çıkar. Bu sorunun çözümünü bulduysanız ve daha önce başka bir girişimci tarafından sorun ele alınmamışsa hemen harekete geçmenizde fayda var. Siz düşünmeye devam ederken fikriniz hayata geçebilir.
 2. Örnekleri İnceleyin
  Orijinal iş fikrinizi belirledikten ve uygulamaya karar verdikten sonra nasıl yapacağınızı araştırmalısınız. Yaşadığınız çevrede yapmak istediğiniz işle ilgili daha önce bir çalışma yapılmamış olabilir. Buna rağmen, özellikle internet üzerinden yabancı kaynakları tarayarak yapacağınız bir araştırma ile benzer bir iş modeli bulabilirsiniz. Alanınız farklı olsa da model olarak alacağınız bir iş size yardımcı olacaktır. Deneyimli iş insanlarının paylaştığı girişimciler için öneriler, nasıl başlayacağınız hakkında size fikir verebilir.
 3. Bağlantılarınızı Kullanın
  İş hayatında var olabilmenin en önemli yardımcılarından biri çevrenizdeki insanlardır. Fikrinizi hayata geçirme noktasında sizinle ortak olacak ya da bu fikrinize yatırım yapacak bağlantılarınızın olması hem başlamanıza hem büyümenize katkı sağlar. Yeni insanlarla tanışmak ve bir etkileşim içine girmek işinizle ilgili daha önce göremediğiniz noktaları yakalamanıza da yardımcı olur.
 4. Kendi Ekibinizi Kurun
  Bu süreçte yanınızda bulunacak çekirdek kadro işinizin başarılı olmasını sağlayabileceği gibi sizi aşağı da çekebilir. Bu noktada, güvenilir ve tecrübeli kişilerle ekip kurmak sizin için iyi bir tercih olacaktır. Tanıdığınız, yetkin bir ekip kurmuş iş insanlarından girişimciler için öneri alabilir, kadronuzu buna göre oluşturabilirsiniz.
 5. Sabırlı Olun ve Vazgeçmeyin
  İş fikrinizi hayata geçirmenizin ardından çok sayıda güç durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda soğukkanlı olmak ve çözüm yolları aramak işinizin başarıya ulaşmasının ön koşuludur. Güçlüklerin ortadan kalkması bazen uzun zaman alabilir. Sabırlı davranmanız ve yanılsanız bile yeni çözüm arayışına girmeniz gerekir. Bu noktada, kurduğunuz sağlam ekiple fikir alış verişinde bulunabilir, yeni girişimciler için öneri alabilirsiniz. Önünüze çıkan engeller için oluşturacağınız strateji, başarıya giden yolda anahtarınız olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir