Haziran Ayına Özel Kampanya!

Network Oluşturma: Evden Çalışmak, Yalnız Çalışmanız Anlamına Gelmez

Network Oluşturma

Evden itinayla çalışmanın esnekliği birçok insana hitap eder ve mesleğinizi yaşam tarzınıza uydurmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, meslektaşlarınız olmadan ya da farklı sektörlerden insanlar olmadan çalışmak zor olabilir. Bu zorlukların üstesinden gelecek en önemli şey dışarıya çıkıp kendi iş networkünüzü oluşturmaya başlamaktır.

Paylaşımlı Ofis Alanları

Özellikle İstanbul’un çeşitli ve  iş merkezi olan  lokasyonlarında coworking space yani paylaşımlı ofis alanlarına artık sıklıkla rastlıyoruz. Bu alanlarının önemini anlatan yazımızı şu linkten okuyabilirsiniz. Ama gelelim, bu alanlarda nasıl network oluşturabileceğinize. Ortak çalışma alanı hizmeti veren bu ofislerde, bilgisayarınızı alıp günlük olarak çalışabilmektesiniz. Wi-fi, sıcak içecek, atıştırmalık gibi seçeneklerle işinizi yaparken, küçük molalarınızı tatlandıracak ve size alıkoyan tüm motivasyon dağıtıcı etmenleri ortadan kaldırarak verimli bir şekilde işinize odaklanacaksınız. İşte tam da bu iş aralarınızı, sizing farklı sektörlerden insanlarla bir araya gelip sohbet ederek, arkadaşlık kurmanıza olanak sağlayacak. Deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz, yeni fikirler üretebileceğiniz, beyin fırtınlarına limanlık yapan bu ofisler, kişilerin farklı iş kollarından insanları bulabilmeleri için en iyi mekanlar haline dönüşmüştür.

Sosyal Medya ve Network

Fiziksel olarak ofis alanını paylaşmak sizin için değilse, o zaman sosyal medyada aktif olma zamanı! Sosyal medya, markanızın imajını oluşturmak ve müşterilerle etkileşim kurmak için harika bir alandır ve hatta kendi sektörünüzdeki ya da farklı işlerdeki kişilerle de bağlantılar kurmak için eşit derecede yararlıdır. Sosyal medya yalnızca gençler için değil, iş dünyasında hemen her pozisyondaki tüm çalışanlar için yararlı olabilir. Alanınızdaki diğer kişileri bulmak, mümkün danışmanları aramak ve çalışmak isteyebileceğiniz işletme ve kuruluşları takip etmek için LinkedIn ve Twitter gibi platformlarda profiller oluşturup, size ya da işinize en yakın profilleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Örneğin, başarılı Sosyal Medya canavarların’dan biri olan Oğuzhan Saruhan’ın profiline buradan ulaşabilirsiniz. İnsanlarla iletişime geçmekten, kendinizi anlatmaya çekinmekten korkmayın. Kişisel bir dokunuş gerçekten fark yaratabilir!

Konferanslar ve Etkinlikler

Ufak ya da büyük çaplı yapılan tüm etkinlikleri yakın markajda takibe alın ve olabildiğince bunlara katılmaya özen gösterin. Bu konuda çok fazla sayıda buluşma düzenleyen Meetup grubunu takibe alabilir ve oradaki insanlarla iletişimde kalmayı sürdürebilirsiniz. Bunun yanı sıra sektörünüzdeki konferansları ya da ilgi alanınız olan işinizi büyütmeye yarayacak farklı iş kollarındaki etkinliklere de katılabilir ve bir sonraki iş ortağınızı bu tür organizasyonlar sayesinde bulabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz Kampanyası 400 TL 250 TL'den başlayan fiyatlar sizi arayalım!

X