Mayıs Ayına Özel Kampanya!

Sanal Ofis Açma Şartları

sanal-ofis-acma-sartları

Zamanın ve çalışma koşullarının giderek değiştiği günümüzde sanal ofislerle şirket kurmak oldukça fazla girişimci tarafından tercih edilmeye başlandı. Firmaların sunduğu kaliteli hizmetler, maliyetten tasarruf etme, prestijli bir lokasyon gibi farklı motivasyonlarla hareket eden girişimciler ve freelancerlar bunların yanı sıra sayısız avantaj elde eder.

Neden Sanal Ofis Tercih Etmelisiniz?

Genellikle geleneksel bir ofise ihtiyaç duymadan çalışabilen girişimciler, freelance çalışanlar, avukatlar, danışmanlar ve yazılımcılar tarafından kullanılan sanal ofisler çeşitli hizmetler de sunar. Bu kaliteli hizmetler şirketlerin itibarlarını artırmaları ve hızla gelişebilmelerini sağlar.

  • Kargo karşılama ve resepsiyon hizmeti, neredeyse tüm sanal ofis firmaları tarafından verilir. Gün içinde sahada ya da home office çalışıyorsanız, şirketiniz adına gelen kargoları teslim alamayabilirsiniz. Özellikle aciliyeti bulunan resmi evrakların kaybolması gibi riskler de sanal ofislerin sunduğu kargo karşılama hizmetinin önemini ortaya koyar.
  • Çağrı merkezi hizmeti ise alanında uzman sekreterya ekibi tarafından verilir. Şirketiniz adına atanan telefon hattını şirket telefonunuz olarak müşterilerinize verebilirsiniz. Özellikle yeni kurulan girişimlerde iş sürekliliğinin hızlı bir şekilde sağlanabilmesi için mutlaka çağrıların yanıtlanması gerekir. Soru ve sorunlarda müşterilere anında geri dönüş sağlayabilmeniz için şirketinizin çağrı merkezi ekibine ihtiyacı vardır.
  • Toplantı odası kullanımı ise aylık belli süreler içinde kullanabileceğiniz bir hizmettir. Yine, şirket itibarını oldukça artıracak bu hizmetle müşterilerinizle profesyonel görüşmeler yapabilmeniz mümkün. Teknik altyapıyla donatılan toplantı odalarında ister konferans isterseniz de eğitimler gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Ofisle Şirketinizi Nasıl Kurarsınız?

Sanal ofisle şirket kurulumu ya da var olan şirketlerin adres değişikliği oldukça hızlı ve pratik bir süreçte gerçekleşir. Yeni bir şirket kuracak ve fiziki bir ofise ihtiyaç duymayacağınız için sanal ofisleri tercih edecekseniz öncelikle işe şirket türüne karar vererek başlayabilirsiniz.

Şahış ya da sermaye şirketlerini inceleyerek hangisini kurmak istediğinize karar verebilirsiniz. Tek başına yeni bir şirket kurmak isteyenler genellikle şahıs şirketlerine yönelir. Daha büyük sermayelerle ve birden fazla ortakla kurulan şirketler ise anonim ya da limited şirketi olarak kurulabilir.

Sanal ofis firmasıyla yapacağınız kira kontratı, imza sirküleri, dilekçe gibi belgelerle birlikte sanal ofisin bağlı bulunduğu vergi dairesine müracaatta bulunmanız gerekir. Başvurunuzdan sonra vergi dairesi memurlarının yapacağı yoklamanın ardından şirketiniz yasal olarak kurulmuş olur.
Artık yeni girişimlerin çoğu sanal ofis kullanarak iş hayatına atılmaya başladı. Siz de geleceğin başarılı girişimlerinden biri olarak şirket kuruluşunuzu LeventOfis sanal ofisleriyle yapabilir, ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir