Sanal Ofis Hizmeti Nedir

 

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de son yıllarda büyük gelişme gösteren ve çalışanların öncelikli tercihleri arasına giren sanal ofisler, kullanıcılarına sayısız fayda sağlar. Hem yasal adres kullanımı hem de firmaların sunduğu kaliteli ve profesyonel hizmetler çalışanların bu ofisleri tercih etmesinde önemli nedenlerdir.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofisler, geleneksel bir ofise ihtiyaç duymayan girişimciler ve freelancerlar başta olmak üzere çeşitli meslek gruplarının yararlandığı yeni nesil bir çalışma sistemidir. Fiziki bir ofiste çalışmaya gerek duymayan meslek grupları özellikle geleneksel ofislerin yüksek kiraları ve vergiler gibi gider kalemlerinden kurtulabilmek ve kaynaklarını koruyabilmek için sıklıkla sanal ofisleri tercih eder.

Sanal Ofis Firmaları Hangi Hizmetleri Verir?

Sanal ofis firmaları kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını düşünerek çeşitli hizmetler verir. Bu hizmetler genellikle farklı paketler halinde sunularak kullanıcılara alternatif yaratılır.

Yasal ve Prestijli Adres

Şirket ya da şube kurulumunuz ve adres değişikliğiniz için sanal ofis adreslerini şirketinizin yasal adresi olarak gösterebilirsiniz. Bu adreslerin önemli avantajlarından biri çalışan popülasyonunun yüksek olduğu, iş dünyasının merkezi olarak adlandırılan lokasyonlar olmasıdır. Şirketinize itibar kazandırmak için bu adreslerden yararlanabilirsiniz.

Kargo Karşılama ve Çağrı Merkezi

Sanal ofis firmaları alanında uzman, profesyonel ekiplerle çalışır. Şirketiniz adına gelen tüm resmi ve özel kargo ve evraklar teslim alınarak tarafınıza bilgi verilir. Çağrı merkezi ise profesyonel sekreterya ekibi tarafından şirketiniz adına gelen tüm çağrıların yanıtlanmasını içeren hizmettir. Sanal ofis firması tarafından şirketinize atanan telefon numarasını kartvzitinizde kullanabilir, kurumsal imajınızı pekiştirebilirsiniz.

Toplantı Odası

Sanal ofis kullanıcıları genellikle dışarıda çalışan meslek gruplarından oluşsa da bu çalışanlar bazı zamanlarda toplantı ya da görüşme yapma ihtiyacı duyabilir. Özellikle müşterilerin gözünde kurumsal bir imaj yaratabilmek için teknik altyapıya sahip toplantı odalarının kullanılması gerekir. Sanal ofis firmaları aylık belli süreler dahilinde tam donanımlı toplantı odalarını kullanım hakkı tanır.

Sanal Ofis Avantajları Nelerdir?

  • Sanal ofislerin en önemli avantajlarından biri maliyetlerin azaltılmasıdır. Özellikle, yalnızca şirket adresi için yüksek kiralar karşılığında açılan ve hiç kullanılmayan ofislerin maliyetinden sanal ofislerle kurtulabilirsiniz. Kiranın yanı sıra vergiler, ofis materyalleri, personel ve kırtasiye masrafları gibi giderler sanal ofiste yoktur.
  • Yalnızca kira karşılığı sanal ofis firmalarının sunduğu kaliteli hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Özellikle yeni kurulan şirketler için itibarlarını artırmak oldukça önemlidir. Prestijli bir adres ve çağrı merkezinin şirket adıyla yanıtlayacağı telefonlar kurumsal kimliğinizi güçlendirecektir.
  • Esneklik de sanal ofislerin avantajları arasında. Sanal ofisle birlikte bazı zamanlarda ihtiyaç duyduğunuz toplantı odası hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Müşterileriniz ve varsa ekibinizle yapacağınız görüşmelerin profesyonel olması için tam donanımlı toplantı odalarını kullanabilmeniz mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir