Sanal Ofis Kira Sözleşme Örneği

Kullanıcıları için sayısız avantaj sağlayan sanal ofisler günümüzde çalışma şekillerinin değişmesi sayesinde giderek daha fazla meslek grubu tarafından kullanılmaya başlandı. Hem sanal ofis firmalarının sunduğu kaliteli hizmetler hem de şirket kuruluşunun bu ofislerle oldukça kolay olması da sanal ofislerin tercih edilmelerinde büyük etkiye sahip.

Sanal Ofis Kira Sözleşmesi Nedir?

Sanal ofisler, kullanıcılarına fiziki bir ofis sağlamasa da şirketleri için yasal bir adres verir. Bu yasal adresi edinebilmek ve firmaların sunduğu diğer hizmetlerden de yararlanabilmek için standart prosedürleri uygulamak gerekir.

Tıpkı normal bir ofis kiralıyor gibi sanal ofis hizmetinden yararlanabilmek için de kira sözleşmesi yapmak gerekir. Kira sözleşmeleri hem şirket kuruluşunda ihtiyacınız olan hem de yararlanmak istediğiniz tüm hizmetleri ve fiyatlarını içeren bir belgedir.

Sanal Ofis Firmalarının Verdiği Hizmetler

Sanal ofis firmaları şirketiniz için gerekli olan yasal adresten çok daha fazlasını sunar. Bu hizmetler genel olarak belli paketler halinde, farklı fiyatlarla sanal ofis kullanıcılarına sunulur. Kira sözleşmesi yaparken yasal adresle birlikte bu hizmetleri de inceleyebilir ve sözleşmeye ekleyebilirsiniz.

  • Fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan freelancerlar ve girişimciler müşterilerinin gözünde kurumsal bir imaj yaratabilmek için şirket hattına ihtiyaç duyar. Sanal ofis firmaları, şirketiniz adına bir telefon hattı atar ve gelen çağrılarınızın tümünü yanıtlar. Çağrı merkezi hizmeti profesyonel sekreterya ekipleri tarafından yürütülür. Müşterilerinizin her türlü soru ve sorununda onlara anında yanıt vermek kurumsallığınızla bağdaşacaktır.
  • Sanal ofis firmaları kargo karşılama hizmeti de verir. Tüm resmi evrak ve kargolarınız şirket adresi olarak gösterdiğiniz sanal ofis adresine gelecektir. Sanal ofisler fiziki ofisler olmadığı için bu evrakları kaçırabilirsiniz. Siz gün içinde dışarıda çalışırken şirketiniz adına gelen tüm evrak ve kargolar sanal ofislerin yetkili personeli tarafından karşılanır ve acil durumlarda size hemen bilgi verilir.
  • Toplantı odası kullanımı ise yine sanal ofis kullanıcılarının faydalanabileceği önemli hizmetlerden. Geleneksel bir ofise ihtiyaç duymasanız da belli periyotlarda müşterileriniz ve varsa ekibinizle toplantı yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Özellikle müşterilerin gözünde kurumsal bir imaj yaratmak için bu görüşmelerin tam donanımlı toplantı odalarında yapılması gerekir. Sanal ofisler, her türlü teknik altyapıya sahip olan toplantı odalarını kullanıcılarına sunar.

Tüm bu hizmetler ve fiyatları sanal ofis kira sözleşmesinde belirtilir. Sanal ofislerin en önemli avantajlarından biri seçtiğiniz paket dışında ödeme yapma zorunluluğunun olmamasıdır. Geleneksel ofislerin kira, vergiler, ofis materyalleri gibi giderlerinden sanal ofislerle kurtulabilirsiniz.

Sanal ofis ve ortak alanlarda çalışarak tüm bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir