Nisan Ayına Özel Kampanya!

Sanal Ofis ve Muhasebe İşleri

Sanal Ofis ve Muhasebe İşleri

Sanal ofislerin iş hayatına sağladığı kolaylıklardan hepimizin haberi vardır. Özellikle yeni işletme açmayı düşünen girişimler için altın değerinde hizmetler sunar. Sanal ofisin verdiği hizmetler yasal olduğundan dolayı muhasebeleştirme konusunda hiçbir sıkıntı yaratmaz ve rahatlıkla işinizi sürdürmenize olanak sağlar.

Sanal ofis nedir?

Daha çok ticaret merkezlerinde kurulan ve hazır ofisin verdiği tüm hizmetleri kapsayan bir ofis hizmetidir. Çok uygun fiyatlar karşılığında bir ofiste verebileceğiniz tüm hizmetleri kiralarsınız ve bu sayede hem zamandan hem giderlerden tasarruf etmiş olursunuz.

Sanal ofisi kimler kullanır?

Genel olarak yeni bir firma kurmayı amaçlayan veya küçük, orta ölçekli firması olan kişilerin tercih ettiği bir hizmettir. Sanal ofisin içerdiği hizmetleri şöyle sayabiliriz:

  • Yasal adres hizmeti (bu sayede vergisel ve muhasebesel anlamda doğabilecek sıkıntılardan kurtulmuş olursunuz)
  • İletişim, sekreterlik, posta gibi hizmetler (özellikle zamandan tasarruf etmenizi sağlar)
  • Kiraladığınız hizmete bağlı olarak belli tarihlerde kullanmak üzere toplantı odası
  • Ziyaretçilerinize sağlanan içecek ikramı

Sanal ofisin avantajları ise şöyledir:

  • Yasal adresiniz merkezi bir konumda gözükeceği için şirket prestijinde artış
  • Kişisel ofis giderlerine nazaran hizmetlerin çok daha düşük giderler ile kiralanabilirliği
  • Konumundan dolayı müşterileriniz ve ziyaretçileriniz için ofisinizin rahat ulaşılabilirliği

Sanal ofis ve vergi

Pek çok girişimcinin sanal ofis konusunda en çok çekinceli olduğu kısım vergi kısmıdır; fakat içiniz rahat olabilir, ülkemizde yasalar çerçevesinde yapılan herhangi bir iş için sanal ofis kiralanabilir ve yasal adres olarak o ofisin adresi gösterilebilir. Bu sayede maliye gibi devlet kurumları size ulaşmak veya uğramak isterlerse kiraladığınız sanal ofisin iletişim bilgilerini kullanabileceklerdir.

Sanal ofis ve muhasebe

Bildiğiniz üzere muhasebe işleri için en önemli kısım yasal adrestir ve sanal ofis bu konuda bir sorun teşkil etmemektedir. Sanal ofislere ödenen kira ücretleri, su, elektrik ve telefon giderleri gibi diğer masraflar iş yerinizin gideri olarak yazılabilir ve bir sıkıntı çıkmadan muhasebeleştirilebilir.

Tüm bunlardan bir sonuç çıkarmamız gerekirse; sanal ofisi kendi kişisel ofisimiz yerine koyabilir ve her türlü hizmeti yasalar çerçevesinde olduğundan dolayı sıkıntısız bir şekilde kiralayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir