Mayıs Ayına Özel Kampanya!

Sanal Ofisle Tanışma Hikayesi

Sanal Ofisle Tanışma Hikayesi

Sanal ofis  hizmeti ile tanışmam sektöre giriş yaparken etkin bir ofis kurmak istememle başladı. Aklımda girişimcilik alanında ve diğer sektörlerede yönelebileceğim bir iş planı vardı ve çoğu şey hazırdı, şirketimi kurarak sektöre nasıl giriş yapcağımdan kimlerle iletişime geçilecek hangi yöntemleri kullanacağıma kadar kafamda bir çizelge oluşmuştu. İşle ilgili tüm planlar yapılmış belli bütçe ayrılmış ihtiyaçım olan tek şey işlerimi yürütebileçeğim belli bir ofisimin olmasıydı. Bunun için belli bir bütçe ayrıldı. Bunun dışına hem çıkmak istemiyor hemde verimli bir iş temposuna devam edip çalışma arkadaşlarımla güzel işlere imza atacağım, planlarımı güçlendirecek bir ofis ortamı düşünüyordum. Çalıştığım kişilerlede güzel ve verimli bir iş hacmi yakalamanın önemli olduğu düşüncesindeyim.

Kafamda böyle fikirler varken son zamanlar için önem arz eden sanal ofis hizmetleri yani coworking office ile tanıştım. Aklıma gelen ilk soru coworking office nedir? Benim iş planıma nasıl bir etkisi olur? Verimli ortam ve etkin çalışma arkadaşlarıyla, sektörde yayılma hızımı etkileyip ve farklı alanlara yönelmeme katkıda bulunacak mı? Coworking officetamda benim istediğim gibi verimli çalışmanın ve sosyal olmanın ortamı, farklı sektörlerde benzer düşünce yapısına sahip insanların birbirinden bağımsız çalışma ortamlarında birlikte çalışarak güzel bir sinerji ile yüksek verimlilik elde edilir.

Sanal ofis hizmeti, genellikle ofis ortamına bile ihtiyaç duymadan mobil olarak işlerimi halledebildiğim, evde yada sürekli ofis kullanmayıp sık seyahat eden biri olarak benim için kaçınılmaz fırsat olmaya başlamıştı. Fırsatlara çözüm olarak sunduğu sanal ofis şirket kuruluşu sırasında birçok kolaylık sağladı. Bunlardan biriside kendi şirketimi kurmuş olduğum şirket için belli bir adresin olması gerekiyordu.

Sanal ofis hizmeti ile sanal ofis adres gösterme ile işimi yasal adresimle birlikte büyütebildim. Diğer yandan şirketi ulusal ve uluslararası genişletmek istediğm için şirketim için oldukça yararlı bir hizmet aldım. Prestijli bir adresle potansiyel olmaya aday müşterlilerimle şirketimi tanıtırken yüksek lokasyonda olmaya devam ediyordum. Sanal ofis hizmeti ile ofis içinde yapaçağım masraflar azaltmış, internet, telefon, elektrik, doğalgaz ve su faturaları gibi oldukça büyük masraflardan tasarruf etmiş oluyordum.Tek düşündüğüm işimi büyütmek, sektörde yayılma hızımı artırarak adım adım büyümek olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir