Temmuz Ayına Özel Kampanya!

Sanal Ofislerde Stopaj Ödemesi Var mı?

Sanal Ofislerde Stopaj Ödemesi Var mı

Gittikçe gelişen ve büyüyen iş dünyasında bazı hizmet kolları ön plana çıkmaya başlamıştır ve sanal ofisler de bunlardan biridir. Her geçen gün daha da yaygınlaşan sanal ofis hizmeti özellikle yeni şirket açmak isteyen girişimcilerin işlerini çok kolaylaştırır. Ayrıca sanal ofis kiralamak vergi, stopaj gibi resmi işlemler için sıkıntı yaratmaz.

Sanal ofis nedir?

Ofis kurma masraflarından kaçınmak isteyen kişiler için çıkarılmış hazır ofis sistemi hizmetidir diyebiliriz. Genellikle küçük çapta şirket sahipleri ve yeni şirket kurmayı düşünenler sanal ofis hizmetlerini tercih ederler. Bunun yanında sık sık seyahat eden kişiler için de sanal ofis hizmeti çok uygun bir tercihtir. Temel olarak sanal ofis hizmetleri şunları kapsar:

  • İletişim, çağrı, sekreterlik, posta gibi şirket sahibini zaman harcamalarından kurtararak direkt olarak işine odaklanmasını sağlayacak hizmetler
  • Yasal adres hizmeti: Bu hizmet sayesinde özellikle devletin resmi kurumlarında oluşabilecek sıkıntılar engellenmiş olur. Günümüzde her işletmenin yasal bir adres göstermesi zorunludur ve sanal ofisler bu hizmetleri işverene sağlar.
  • Ziyaretçilerinize ve müşterilerinize içecek ikramları

Peki, neden sanal ofis tercih edilmelidir? Sanal ofis hizmetinin avantajları şunlardır:

  • Ofis kuracağınız zaman yapılacak masrafların yanında sanal ofis ücretleri çok düşük kalır ve hem paradan hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Sanal ofisler yaygın olarak merkezi yerlere kurulduğundan ve kiraladığınız zaman şirket adresiniz de sanal ofisin adresi gözükeceğinden dolayı şirketiniz daha fazla prestij sahibi olur.
  • Yerleşkeleri merkezlerde bulunduğundan dolayı müşterileriniz ve ziyaretçileriniz rahatlıkla ulaşabilir.
  • Sanal ofis ile stopaj ödemek zorunda kalmazsınız.

Sanal ofis ve vergi

Sanal ofis, vergi konusunda sıkıntı çıkarmayacak bir hizmettir. Yasalar çerçevesinde yapılmaya karar verilen her iş için yasal adresinizi sanal ofis adresiyle aynı gösterebilirsiniz. Bu sayede kira, elektrik, su vs gibi giderlerinizi muhasebeleştirip vergi sıkıntısından korunabilirsiniz.

Sanal ofis ve stopaj

Stopaj, halk arasında verginin vergisi anlamı taşır ve temel çıkış mantığı küçük vergi kaçaklarının engellenmesidir. Ticari şirketler, vakıflar ve dernekler gibi birçok kuruluş stopaj vergisini ödemek zorundadır. Fakat sanal ofis ile stopaj ödemekten kurtulabilirsiniz. Hatta bunun yanında sanal ofis ile stopaj, depozito gibi oluşacak tüm masraflardan da kaçınabilirsiniz. Bu yüzden sanal ofis kiralama hizmeti her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz Kampanyası 400 TL 250 TL'den başlayan fiyatlar sizi arayalım!

X