Mayıs Ayına Özel Kampanya!

Türkiye’de Bulunan Kuluçka Merkezleri

Türkiye'de Bulunan Kuluçka Merkezleri

Girişimcilerin desteklenmesi ve startup’ların geliştirilmesine yardımcı olan kuluçka merkezlerinin sayısı giderek artıyor. Merkezler sundukları network, mentorluk, yatırım destekleri ve teknik destekler ile girişimcilere çok sayıda avantaj sağlar. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren kuluçka merkezleri, özellikle tecrübesiz girişimcilerin yanında olur. İş fikrinizin kuruluş ve büyüme evrelerinde yardım alabileceğiniz merkezleri sizin için derledik.

Atom Kuluçka Merkezi

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde 2008 senesinde kurulan Atom Kuluçka Merkezi, oyun geliştirme sektöründe faaliyet gösterir. Girişimcilerin fikir ve projelerini geliştirme imkanı bulduğu merkez, sunduğu hizmetlerle girişimcileri destekler. Uzmanlarla birlikte oluşturulan eğitim, seminer, mentorluk, iş geliştirme gibi desteklerle startup’ların gelişmesine katkı sağlanır.

İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi

Yenilikçi ve teknolojik iş fikirlerini değerlendiren İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi, girişimciler ve startup’lar için gelişim merkezi olarak hizmet verir. Ticari bir faaliyete dönüştürülen iş fikirleri ön kuluçka, kuluçka ve express programları ile geliştirilir. Programa kabul edilen girişimciler, girişim bilincinin daha da yerleşmesine yardımcı olan eğitimler alır. Başarılı olan girişimlere yatırım ödülleri veren merkez belirlenen oranlarda hisse talep eder.

Fikir Küpü Kuluçka Merkezi

Fikir Küpü, ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri ile hem fikir aşamasındaki projeleri hem de yeni kurulmuş startup’ları destekler. Faaliyet alanı çoğunlukla savunma ve havacılık olan kuluçka merkezi, bu alanlardaki iş fikirlerine öncelik verir. Eğitim, mentorluk, yatırım gibi yardımlarla girişimcilerin yol haritalarını çizmelerine yardımcı olur. Yaptığı yatırımlar için hisse talep etmemesi de önemli avantajlardan.

Boğaziçi Üniversitesi Kuluçka Merkezleri

Boğaziçi bünyesinde, farklı alanlardan iş fikirlerinin değerlendirilmesi amacıyla çeşitli kuluçka merkezleri bulunur. Girişimcilerin inovatif ve teknoloji içerikli projeleri başta olmak üzere her konuda projeyi kabul eden merkezlerden birini seçmek mümkün. Danışmanlık ve eğitim hizmetleri alan girişimciler startup’larını hızla büyütecek bilgiye sahip olur.

Yıldız Kuluçka Merkezi

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan merkez kuluçka ve ön kuluçka programlarını sunar. Özellikle üretim alanında projeleri olan girişimciler desteklenir. Bu girişimcilerin projelerini daha da genişletmeleri amacıyla atölye kullanımına izin verilir. Kuluçka merkezi, belli zamanlarda düzenlediği organizasyonlarla yatırımcı ve girişimcileri bir araya getirir. Bu sayede girişimcilere network desteği verilerek yatırım alma imkanı artırılır.

TEB Kuluçka Merkezi

Teknoloji ve bilişim alanları başta olmak üzere proje üreten girişimciler çeşitli şekillerde desteklenir. Yeni bir startup’a sahip girişimciler çoğunlukla ne yapacağını bilemez. Özellikle bu girişimcilerin bilgisini artırmak amacıyla büyüme yönetimi ve ticari alanda eğitimler verilir. Fiziki bir ofis ve ekipmanlar ile girişimcilerin ihtiyaçları karşılanmaya çalışılır.

LeventOfis Kuluçka Merkezi

LeventOfis, girişim fikirlerinin büyüyüp gelişmesine yardımcı olmak amacıyla hizmet verir. Yalnızca iş fikrinin başarılı bir ticari girişime dönüşmesi, LeventOfis’in verdiği destekler ile mümkün. Mentorluk ve yazılım desteği verilen girişimciler projelerini geliştirmek için ihtiyaçları olan yardımı alır. Satış ve pazarlama hizmetleri de veren LeventOfis, kuluçka sonrası dönemde de girişimcileri yalnız bırakmıyor. Siz de iş fikrinizi ya da yeni kurduğunuz startup’ınızı geliştirmek istiyorsanız LeventOfis Kuluçka Merkezine başvurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir