Nisan Ayına Özel Kampanya!

Ünlü İş Adamlarından 5 Altın Tavsiye

unlu-is-adamlarindan-5-altin-tavsiye

Yeni bir işe atılırken ve girişimciliğe henüz başlamışken tecrübeli insanların deneyimlerine kulak vermek hiç kuşkusuz hata yapma oranınızı düşürecektir. Zamanın hızla akıp geçtiğinin farkındaysanız ve 1-0 önde başlamak istiyorsanız sizin için önemli olduğunu düşündüğümüz 5 ünlü iş adamının uyarılarını dikkate alın!

21. yüzyılın en başarılı yatırımcısı olarak bilinen Amerikalı Waren Edward Buffet hayata geçirdiği tüm çalışma ve projelerinde kendine düstur edindiği bir ahlaki değeri genç girişimcilerle paylaşıyor. Ünlü iş adamı insanlara kendilerini kontrol etmeyi ve tevazu sahibi olmayı tavsiye ediyor. Bu nitelikler zorlu rekabet ortamında insani değerleri kaybetmemek ve başkalarının değerini bilmek adına önem taşıyor.

Hepimizin çok yakından tanıdığı Tupperware markasının CEO’su Rick Goings, şirketinin iletişim ağı hakkında önemli bir ipucu verdi. Ürünlerini doğrudan iletişim yöntemiyle pazarlayan markanın CEO’su çalışanlarına her daim çevrelerindeki insanlara iyi davranmalarını tavsiye ediyor. Goings’e göre başarı insanların birbirine nasıl davrandığında gizli.

Daha sık “Evet” deyin. İşte bu tavsiye Google’ın eski yöneticisi Eric Schmidt’ten geliyor. Hayatın sıradanlığından sıyrılmak ve yeni fırsatlara olanak sağlamak bazen gözlerinizi yumup sonunu görmediğiniz yeniliklere yelken açmaktan geçer. Yeni ülke ziyaretleri, yeni insanlar, yeni şeyler öğrenmek, tüm bunlar karşınıza çıkan şansları değerlendirip değerlendirmediğinize bağlı. Bir “evet” kimi zaman bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayabilir.

Ülkemizin miras ve kültürüne engin çalışma ve projeleriyle sahip çıkan Rahmi Koç, girişimciler için son derece kilit bir isim. Gençlere verdiği tavsiyelerin her biri dinlemeye ve uygulamaya değer. Koç disiplinli bir hayatı ve istikrarı tavsiye ediyor. Bunun yanı sıra artık iş dünyasının olmazsa olmazı haline gelen İngilizce’ye mutlaka hâkim olmanın şart olduğunu belirtiyor. Bir lisan bir insan düsturu bir yana, uluslararası arena bir aktör olmak kayıtsız şartsız bu dilden geçiyor.

Son olarak, Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından olan Nafi Güral bir araya geldiği gençlere önemli tavsiyesi girişimci olmaları yönünde. “İş aramayın, iş kurun!” sözlerini kullanan Güral esasında Türk toplumunu atıllıktan kurtarıp üretken olmaya teşvik ediyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir