Mayıs Ayına Özel Kampanya!

Yasal Adres Hizmeti İçin Sanal ofis

Sanal Ofis

Ülkemizde her şirketin bir yasal adres göstermesi zorunludur. Zaten hâlihazırda bir işletmesi bulunan şirketler için bu sıkıntı olmaz; fakat yeni şirket kuracak olup maddiyat bakımından gereksiz harcamalardan kaçmak isteyen bir girişimci için bu önemli bir noktadır. Bunun için sanal ofis adı verilen bir hizmet piyasaya sürülmüştür. Sanal ofis hizmeti sayesinde çok düşük ücretler karşılığında yasal adres başta olmak üzere birçok hizmete sahip olabilirsiniz.

Sanal ofis nedir?

Özellikle yeni şirket kuracak girişimciler için sağlanan hazır ofis hizmetidir diyebiliriz. Sanal ofis hizmeti sekreterlik, iletişim, posta, yasal adres gibi pek çok hizmeti bir arada sunar ve girişimcilerin bunlarla zaman kaybetmemesini sağlar. En önemli hizmetlerden olan yasal adres hizmeti sayesinde devlet kurumlarıyla ilgili meseleler ile ilgilenmek sanal ofis paketlerine dâhildir.

Sanal ofis kiralamanın pek çok avantajı vardır ve bunlardan bazıları şöyledir:

  • Klasik ofise nazaran giderler çok daha düşüktür.
  • Şirket prestijli bir konumda gösterilebilmektir.
  • Sekreterlik ve iletişim hizmetleri sayesinde zamandan tasarruf sağlanır.
  • Genellikle sanal ofislerin merkezi yerlerde olmasından dolayı müşteriler ve ziyaretçiler için ulaşım rahat ve zahmetsizdir.

Sanal ofis ve yasal adres hizmeti

Piyasada pek çok sanal ofis hizmeti veren firma vardır ve bu firmaların birden fazla sanal ofis hizmet paketi mevcuttur. Fakat çoğu paketlerin ortak bir yanı vardır; yasal adres hizmeti. Çünkü her şirketin resmi dairelere bildirilmek üzere yasal adres göstermesi zorunludur. Sanal ofis paketlerinin sunmuş olduğu yasal adres hizmeti sayesinde kendinize bir ofis açmak zorunda kalmadan çok cüzi miktarlar karşılığında yasal adres hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Sanal ofis mi home ofis mi?

Her ne kadar kağıt üzerinde home ofisin giderleri daha azmış gibi gözükse bile unutmamak gerekir ki özellikle devlet dairelerinden ve müşterilerinizden işletmenize (yani evinize) ziyarete geldikleri zaman her zaman evde olmayabilirsiniz. İşte bu devrede sanal ofisin hizmetlerinin önemi göz ardı edilemez. Ayrıca tüm bunların yanında ticaret merkezinin olduğu bir bölgede önemli bir binada adres gösterme şansınız varken bunun yerine ev adresini adres göstermeniz şirketinizin prestijini etkileyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir