Nisan Ayına Özel Kampanya!

Sanal Ofis İle Şirket Kurmanın Faydaları

Sanal Ofis

Sanal ofis; işlerinizi fiziki herhangi bir ofis kullanarak yapmanız yerine, ‘sanal ofis’ adı verilen, ofis olarak kullandığınızı gösterebileceğiniz yasal bir adreste bulunan profesyonel ekibin desteğiyle; telefon çağrılarınızın, e-postalarınızın, kargolarınızın size bildirilmesi hizmetidir.

Sanal ofis; gerçekte bir ofisinizin olmamasıdır. Ofisinizin var olduğunu göstermek adına herhangi bir sanal ofis hizmeti veren firmaya başvurmanız yeterlidir. Ofisinizi bu yasal adresin üstüne açabilirsiniz. Sanal ofis tam manasıyla; iş adresiniz herhangi bir plazada görünmesi; ancak sizin evinizde faturanızı kesip, müşterilerinize ise yasal ofis adresli kartvizitinizi verebilmenizdir. Bu hizmet; her ortamda çalışabilmenizi destekler. Genel olarak freelance çalışan kişilerin tercih ettiği bir hizmet türüdür.

Bu hizmeti veren firmaların profesyonel ekibinde bulunan sekreterler; size gelen aramaları size yönlendirirler veya bu konuyla ilgili size bilgi verecek bir e-posta atarlar. Sekreterler; size gelen telefonları firmanızın ismiyle açarlar, müsait durumda iseniz size aktarırlar, eğer müsait durumda değilseniz de müşterinin aktarmak istediği notu size e-posta yoluyla belirtirler. Bazı sanal ofis hizmeti veren firmalarda; haftada birkaç kere (1 veya 2) toplantı odasını belli süreler dahilinde kullanabilme hakkınız bulunur. Belli süreler dışında bu odaları kullanmak ise ek bir ücrete tabi tutuluyor.

Sanal Ofis Tercih Etme Sebepleri ve Sanal Ofisin Faydaları Nelerdir?

Gerçek bir ofisiniz yoksa bile, yasal bir adresi ofis adresi olarak gösterebilmek büyük bir avantajdır. Sanal ofisfirmalarındaki sekreterler tarafından kesintisiz destek, sekreterya kısmının mesai saatleri dışında ise kişiye telesekreter hizmeti; avantajlardan biridir. Kişiye gelen telefonlardan kişinin adına gelen kargoyu teslim almaya kadar detaylı bir hizmet; yine büyük bir avantajdır. Bütün bunların yanında büyük, resmi ve ciddi bir iş ağının ortak bir elemanı olmak; müşterinin güvenini kazanan, kişiye ve kişinin işine ciddi gözle bakılmasını sağlayan ek bir avantajdır.

Şirketler için yasal adres konulu başlığımızı okuyup detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sanal ofis yöntemi; tamamıyla yasal bir yöntemdir, hatta hukuk büroları da tercih etmektedir. Habersiz şekilde misafirler gelebilir, bu hizmetten faydalanan çalışan; sürekli olarak ofiste bulunmak zorunda değildir, gelen misafirler toplantı odalarında ağırlanır, çalışanın gelememe halinde ise kişinin ofise bugün gelemeyeceği müşteriye belirtilir, müşteriye ikramda bulunulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir