Sanal Ofis Vergi Dairesi Yoklama

Günümüzde çalışanlar artık sıklıkla şirket kuruluşu için sanal ofisleri tercih etmeye başladı. Yalnızca kuruluşta değil, tasfiye gibi nedenlerle adres değişiklikleri için de maliyetleri minimuma indiren sanal ofisler kullanılıyor. Gün içinde fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışabilen freelancerlar ve girişimciler ticari faaliyetlerde bulunabilmek için yasal tebligat adresleri olarak sanal ofis adreslerini gösterebiliyor. Yani, geleneksel ofisler için gereken kira, vergiler, ofis dizaynı gibi masraflardan kurtularak şirketinizi sanal ofislerle kurabilirsiniz.

Peki, bu prosedür nasıl işliyor? Özellikle son yıllarda kullanımı giderek artan sanal ofisler çalışanlara sayısız avantaj sağlıyor. Firmalar tarafından verilen kaliteli hizmetler, çalışanlar için çeşitli paketler halinde farklı içeriklerle hazırlanıyor. Bu hizmetler arasında kargo karşılama, resepsiyon, çağrı merkezi ve her türlü altyapıya sahip toplantı odaları gibi hizmetler yer alıyor. Şirket kurulumunda sanal ofisi tercih edenler yararlanmak istedikleri hizmetlere göre bir paket seçebiliyor. Ardından sanal ofis firmasıyla bir kira sözleşmesi yapılıyor. Kira sözleşmesinde verilen hizmetlerin niteliği ve fiyatları gibi bilgilere yer veriliyor.

Vergi mükellefi olan çalışanların şirketlerini kurmak ya da adreslerini değiştirmek için vergi dairesine bildirimde bulunması gerekiyor. Çalıştığınız mali müşavire vekaletname vererek kolay bir şekilde bu bildirimde bulunabilirsiniz. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken noktaların başında hangi vergi dairesine bildirimde bulunmanız gerektiği geliyor. Çalışanlar, şirket kuruluşunda tebligat adresi olarak ofis adresini göstereceği için sanal ofisin bağlı olduğu vergi dairesine başvurmak gerekiyor.

Başvurunun ardından vergi dairesinden en geç 10 gün içinde bildirilen yasal adrese bir ziyaret gerçekleştiriliyor. Vergi dairesi memurları tarafından gereçekleştirilen ziyaretin amacı verilen bilgilerin ve şirket adresinin doğruluğunu teyit etmek. Bu ziyaret sırasında şirket sahibi ya da vekaletini vermiş olduğu herhangi bir kişinin ofiste bulunması gerekiyor.

Bu noktada sanal ofis ekipleri size yardımcı olacaktır. Sanal ofisleri genellikle gün içinde dışarıda çalışan girişimciler, freelancerlar, sahada çalışanlar ve avukatlar gibi meslek grupları tercih ettiği için ziyaret sırasında ofiste bulunmayabilirler. Bu durumda sanal ofislerin profesyonel resepsiyon ekipleri tarafından tekrar bir randevu talep edilir ve size anında bilgi verilir.

Vergi dairesi yoklaması sırasında resmi evrakların bir kopyasını göstermeniz gerekebilir. Bu nedenle kimlik, imza sirküleri, vergi levhası ve şirkette sizden başka çalışan kayıtlıysa bu çalışanların ssk dökümü gibi belgeleri göstererek şirketinizin kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz. Artık, vergi numaranızla birlikte ticari faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

Şirket kuruluşunuz için tercih edeceğiniz LeventOfis, akıllı çözümleriyle kuruluşun her aşamasında yanınızda oluyor. Prestijli lokasyon avantajı sunan ve kaliteli hizmetleriyle öne çıkan LeventOfis sanal ofisleriyle ticari faaliyetleriniz için yeni nesil çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir