Temmuz Ayına Özel Kampanya!

Yeni Bir İş Ekonomisi Modeli: Ortak Çalışma Alanları

Sanal Ofis

Ortak çalışma alanları, son birkaç yılda büyük bir sıçrama yaptı. Bu alanlar özellikle freelance çalışanlar, farklı sektörlerden uzmanlar ve girişimciler için harika bir çalışma ortamıdır. Ortak çalışma kavramının zaman içinde yeni fikirleri bir araya getirerek geliştiği çok açık biçimde görülüyor. Çalışma alışkanlıkları değişirken, yeni nesil çalışma alanlarının avantajları dikkat çekiyor.

Yakın zamanlarda meydana gelen gelişmelerden biri, ortak çalışma toplulukları arasındaki iş birliğidir. Bu da herkes için çok yararlı bir ilişki biçiminin oluşmasını sağlar. Bu tip bir çalışma biçimini benimseyenler için ortak çalışma alanları kesinlikle keşfedilmeye değer bir ortam sunar.

Ortak Ofisler

Ortak çalışma modeli, pek çok bakımdan diğer çalışma modellerinden farklıdır. Ortak çalışma alanlarında büyük ofisler kiralanır ve özel alanlara ayrılır. Sonra da bu alanlar, serbest bir şekilde çalışan kişilere ya da şirketlere kiralanır. Böyle bir çalışma ortamında masa, sandalye ve ofis ekipmanları kira ücretine dahildir. Ofis içinde çay ve kahve gibi hizmetler sunulur. Böylece ortak çalışma alanlarını tercih edenlerin motivasyonu üst düzeye çıkar.

Ortak Ofislerin Çalışanlara Sunduğu Faydalar

Ortak çalışma alanları keyif ve çeşitliliği bir arada sunar. Ortak ofislerdeki birliktelik çalışanlara yeni fikirler için ilham verir. Tanıştığınız, birlikte olduğunuz, aynı ortamı paylaştığınız insanlar, yaptığınız işle ilgili olarak yeni açılımlar yapmanıza yardımcı olur.

Kahve ve çay gibi içeceklere kolayca ulaşabileceğiniz ortak ofisler size garantili bir koltuk sunar, internete hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Sosyalleşmenin en iyi şekilde yaşandığı ortak çalışma alanlarında iş imkanları ve sosyal açıdan hoş bir çeşitlilik vardır.

Veriminiz Daha da Artar

Ev ortamından uzaklaşmak, farklı ve yeni bir ortamda çalışmak, üretkenliğinizi artırır. Aileniz, evdeki hayvanlar ve yapmak zorunda olduğunuz ev işleri size rahatsızlık verebilir. Bu durum veriminizin azalmasına neden olur.

Ortak çalışma alanları, sessizdir ve işinize en iyi şekilde odaklanmanızı sağlar. Çalışma şartlarınızı kendiniz belirlersiniz. Özellikle freelance çalışıyorsanız ya da tekil girişimciyseniz serbest zamanlarınızla çalışma alanınız arasındaki sınırlar sizin inisiyatifinizdedir. Ortak ofislerde çalışanların % 74’ü standart ofisler ve kendi evlerine göre daha üretken olduklarını ifade ediyor.

Maliyetleri Azaltır

Bağımsız bir çalışan ya da küçük bir işletmesi olan birinin giderlerini ve maliyetlerini dengelemesi zordur. Kiraladığınız ofis, temel giderleri beraberinde getirir. Masa, sandalye, tablo, kahve makinesi, bilgisayar, yazıcı gibi pek çok ekipman ihtiyacı giderlerinizi artırır. Bu da doğal olarak maliyetlere yansır. Oysa ortak çalışma alanları, ihtiyaç duyduğunuz bu tip ekipmanlara para harcamanızı önler. Kiraladığınız çalışma alanında bu hizmetler kira bedeli karşılığında size sunulur. Ayrıca bir de özel sekreteriniz olur ve sizinle görüşmek isteyenleri karşılar. Tüm bunların yanında ısıtma, soğutma, internet gibi giderler için ekstra para ödemezsiniz.

İletişim Ağı ve İşbirliği Fırsatları Sunar

Freelance çalışanlar, ev ortamında çalıştıklarında yalnızlaşırlar, kendilerini toplumsal hayattan soyutlarlar. Ortak çalışma alanları, yaratıcı beyinlerle çalışma imkanı sunduğu gibi yeni bağlantılar ve iş birliği fırsatları yakalamanızı sağlar. Böylece daha fazla sosyalleşir, yeni iş ortaklıkları kurabilirsiniz. Ortak çalışma alanlarını kullanarak iş potansiyellerinizi artırabilir, yeni ve benzersiz iş olanaklarıyla karşılaşabilirsiniz.

Ekstra Ücretler Ödemezsiniz

Ortak çalışma alanlarında, ofisinizi ya da alanınızı kiralamak için tek bir ücret ödersiniz. Ardından size sunulan hizmetlerden herhangi bir ücret ödemeksizin yararlanırsınız. Karşınıza yeni maliyetler çıkmaz.

Reklam Avantajı

Ortak çalışma alanları, heyecan verici özelliklere sahiptir. Müşterilerin sürekli olarak uğradığı ortak çalışma alanlarında yaptığınız işe göre yeni müşteriler bulabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız insanlar, sizin alanınıza giren işle ilgili olarak müşterileri size yönlendirebilir. İş birliğinin artacağı ortak çalışma alanlarında ekstra reklam yapmak zorunda kalmazsınız. Sizin reklamınız zaten bulunduğunuz ortamda yapılıyordur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz Kampanyası 400 TL 250 TL'den başlayan fiyatlar sizi arayalım!

X